בדרך להיות עיר: חריש תמשיך בפיתוח מואץ

למרות ההתנגדות של היישובים סביב – חריש תמשיך לגדול ולהתפתח | הכנסת אישרה את המשך עבודת הועדה המיוחדת לתכנון ובניה חריש בשנתיים נוספות | נציג ארגוני הסביבה יצורף ככל הנראה לוועדה | ראש הרשות שהינו חבר הוועדה יוכל למנות את מהנדס עירו תחתיו

חריש, שכונת בצוותא | צילום: באדיבות המצלם

מול דיונים רבים על עתיד העיר תוך שיישובי הסביבה כמו גם ארגוני הסביבה הערימו קשיים רבים באמצעים שונים – אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק המאריכה את תוקף הועדה המיוחדת לתכנון העיר חריש.

את קידום הליך החקיקה בכנסת הובילו משרד הפנים ומשרד הבינוי והשיכון בהובלת השרים איילת שקד וזאב אלקין.

בשנים האחרונות מקדם משרד הבינוי והשיכון את תכנון והקמת העיר חריש ומשקיע משאבים ומאמצים רבים בפיתוח  העיר תוך התחשבות בכלל נתוני האזור, הסביבה והתושבים.

המשרד שם לו למטרה לייצר מצב בו התושבים העוברים להתגורר בעיר, יגיעו לעיר מפותחת ומתקדמת מבחינת תשתיות ומבחינת השירותים המוניציפליים בה, וכך אכן קורה בימים אלה. אכלוס העיר החל לפני כחמש וחצי השנים בתקופה בה התגוררו בה אלף תושבים, כיום העיר מונה מעל ל-30,000 תושבים. נכון להיום נבנו בעיר חריש מעל 12 אלף יחידות דיור, כאשר מעל 10 אלף כבר קיבלו תעודת אכלוס.

על פי ההצעה שאושרה הלילה, ראש רשות מקומית שהוא חבר המועצה הארצית לתכנון ובנייה יכול למנות כממלא מקומו את מהנדס הרשות המקומית. כמו כן, מוצע לשנות את ההרכב הקבוע של כל ועדה מיוחדת כך שיכלול נציג של ארגוני הסביבה.

באשר לוועדה המיוחדת חריש, אושרה הוראת שעה לתקופה של 27 חודשים שתאפשר את המשך פעולתה. בתקופה זו, יכהנו בוועדה שני חברים נוספים – אחד מרשות מקומית גובלת ואחד מרשות מקומית סמוכה. כמו כן ימונה משקיף מרשות סמוכה אחרת. הוועדה המיוחדת, המשלבת סמכויות של ועדה מקומית ומחוזית גם יחד, פועלת מזה 13 שנה לקידומה של העיר החדשה של ישראל – חריש.

עד כה, הוועדה אישרה מספר רב של תכניות הכוללות למעלה מ -14 אלף יח”ד וכחצי מיליון מ”ר שטחים לתעסוקה.

שרת הפנים, איילת שקד: “הלילה (חמישי) עבר חוק משמעותי לתושבי חריש, חוק תכנון ובניה לשנתיים נוספות, שנדרש לפיתוח והבניה של איזורי התעסוקה בחריש. הועדה תתחיל לעבוד מיד ונמנה בה את מי שצריך על מנת שחריש תוכל לשגשג ולגדול. אני דואגת לפיתוח הכלכלי של חריש ועובדת בשיתוף פעולה מלא עם המועצה שבקרוב תהפוך לעיר”.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: “אני מברך על אישור הכנסת להארכת עבודתה של הועדה המיוחדת בשנתיים נוספות. אישור זה, מהווה צעד משמעותי לעיר חריש  שיאפשר לוועדה המיוחדת של חריש לקצר את לוחות הזמנים ולדאוג להכנת הקרקע הדרושה עבור המשך אכלוסה של העיר חריש בצורה מיטבית. אני סמוך ובטוח כי הוועדה תקדם את פיתוח העיר כמה צעדים קדימה  על מנת שהתושבים יזכו לגור בעיר מתקדמת בעלת איכות חיים גבוהה”.

מומלץ עבורך

7 תגובות ל: "בדרך להיות עיר: חריש תמשיך בפיתוח מואץ"

 1. בשורה ענקית לחרדים

 2. חריש היא בהחלט העיר החרדית החדשה במרכז הארץ!

 3. האמת שהופתעתי לראות את ההתפתחות המטורפת בעיר,
  יש כבר הרבה קהילות ליטאים ספרדים חסידים ועוד

  עלו והצליחו

 4. חריש אין ספק היא עיר העתיד של הציבור החרדי

 5. אני גר בחריש מה שקורה בעיר זה לא יאמן העיר פשוט מתפתחת בקצב מטורף
  זה המקום הבא של הבני ברקים ירושלמים וכל מי שרוצה לחיות במרכז בעושר⁦🕌🚘
  וכל מה שצריכים כדי שהילדים יתחנכו לתורה לחופה וכו’…

 6. הכניסה לחרדים בלבד !!!

 7. עיר טובה אין מה לדבר

כתיבת תגובה