בדרך ל-2020: 'גט טקסי' גייסה עוד 120 מיליון דולר

gett השלימה סבב גיוס נוסף לקראת ההנפקה הצפויה של החברה בבורסה • לפי איזה שווי גוייס הסכום ומי ענקיות התחבורה שהשקיעו במיזם? • באיזו בורסה תונפק 'גט', והאם ההנפקה תסייע ל'גט' אל מול המתחרות החדשות, 'יאנגו' ו'רקסי'?

טקסי של gett | צילום: יח"צ

חברת Gett, שנודעה בעבר בשם 'גט טקסי', השלימה גיוס של 120 מיליון דולר בסבב שהושלם אתמול. בכך היא משלימה גיוס של 790 מיליון דולר לטובת האפליקציה, ששולטת היום על רוב שוק המוניות המוזמנות בדיגיטל בישראל. הסכום האחרון גוייס לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר לחברה שהאפליקציה שלה נמצאת בחלק גדול מהסמארטפונים בישראל.

בין המשקיעים שמהם גוייס הסכום מופיעות חברת אקסס, קראוס, ענקית הרכב פולקסווגן, וחברות נוספות. הגיוס אמור לספק ל'גט' את המשאבים לקראת ההנפקה שאמורה להתבצע בתחילת 2020. לא ברור היכן יבחרו ב'גט' להנפיק את החברה, אך הבורסות שעומדות על הפרק הן ניו יורק, לונדון או תל אביב.

החברה עצמה הוקמה לפני 9 שנים ע"י רועי מור ושחר וייסר. בתחילה כאמור היא פעלה תחת המותג 'גט טקסי', אך כיום היא נקראת 'גט' בלבד. לפי נתוני החברה, הם מספקים שירותי תחבורה ומוניות בלמעלה ממאה ערים ברחבי העולם, כאשר ניו יורק, מוסקבה ולונדון הן חלק מהערים בהן 'גט' פועלת.

בניו יורק, שירות המוניות של 'גט', הפועל תחת המותג ג'ונו לאחר שנרכש על ידה בכ-200 מיליון דולר, מדורג במקום השלישי בשוק התחבורה בניו יורק. ולא רק שם: גם בלונדון יותר ממחצית מהמוניות הלונדוניות השחורות, עובדות בשירות 'גט'.

בארץ עצמה, 'גט' נחשבת למעצמה בשוק המוניות, כאשר היא מאפשרת לבחור את סוג המונית ואף מציעה את 'גט מהדרין' המיועד לנוסעים שומרי תורה ומצוות. כמו כן בארץ מציעה 'גט' את שירות המשלוחים שלה שאף הוא הפך לפופולרי מאוד. ועד כמה פופולרי? ברבעון האחרון של 2018 נרשמה בחברה צמיחה בסך של 63% ביחס לרבעון המקביל ב-2017.

נהגי המוניות עצמם מתלוננים כי העמלות שנגבות מהן גבוהות, כמו גם חוסר שירות מצד החברה לנהגים. הביקוש מצד נהגי המוניות גרם לשתי חברות נוספות להיכנס לשוק, החברות מציעות מחירים יותר טובים לנוסעים ועמלות מופחתות לנהגים, מדובר בחברות 'רקסי' ו'יאנגו', אך הפופולריות שלהם בקרב הנוסעים הישראלים פחותה, מה שמשאיר את הבכורה בידיה של 'גט'.

סביר להניח שההנפקה הצפויה להתרחש בשנה הבאה תעניק גב נוח יותר ובטחון כלכלי למשתמשי האפליקציה, הן הנוסעים והן הנהגים. בפרט לאור העובדה שכבר כיום 'גט' מתהדרת בכך שפתרונותיה משמשים יותר מעשרים אלף לקוחות עסקיים וחברות ברחבי העולם.

תגובה אחת ל: "בדרך ל-2020: 'גט טקסי' גייסה עוד 120 מיליון דולר"

  1. מאמינה שיעזור להם. מהניסיון שלי גט הכי טובים מבחינת הזמינות של הנהגים והנוחות של האפליקציה.

כתיבת תגובה