בהיקף כספי של כ-30 מיליון שקל: חדרה תתחיל בייצור חשמל 'נקי'

חדרה עוברת לייצור חשמל 'נקי': החברה הכלכלית חדרה יזמה פרויקט להקמה ותפעול של מערכות פוטו–וולטאיות בהיקף כספי של כ 30 מיליון שקל | המערכות יותקנו על כ 70 מבני ציבור בעיר ועל קירויים חדשים שיוקמו מעל מגרשי ספורט וחניונים

מכרז סולרי בחדרה | צילום: החברה הכלכלית חדרה

החברה הכלכלית חדרה תתחיל פרויקט של חשמל נקי בעיר- התקנה על 70 בניינים במסגרת פרויקט להקמה ותפעול של מערכות פוטו–וולטאיות בהיקף כספי של כ 30 מיליון שקל. המערכות יותקנו כאמור על כ-70 מבני ציבור בעיר ועל קירויים חדשים שיוקמו מעל מגרשי ספורט וחניונים.

בימים אלה סיימה החברה הכלכלית הליך מכרזי לאיתור חברה יזמית, במסגרתו זכתה חברת שחר אנרגיה בע"מ , במכרז לתפעול, תכנון, אספקה, הקמה, הפעלה ותחזוקה של מערכות סולאריות לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו–וולטאית על גגות מבנים או על קירוי שטחים בבעלות העירייה וכן שטחים נוספים בעיר.

במסגרת הפרויקט יופעלו על ידי החברה הזוכה אתרים לייצור של כ- 5 מגה ואט למשך כ- 25 שנים. ההיקף הכספי עומד על כ- 30 מיליון שקלים לביצוע ההתקנות, בכ- 70 אתרים שנבחרו על ידי החברה הכלכלית חדרה, לאחר שביצעה סקר מקיף ביישוב לגבי התאמה של מבנים לפרויקט במסגרתו נסקרו 158 מבנים

על פי תנאי המכרז, החברה הזוכה, שחר אנרגיה, צפויה להקים ולתפעל עבור החברה הכלכלית את האתרים ייצור החשמל ומכירתו לחברת החשמל ו/או לאחרים. ההכנסות מהפרויקט ישותפו בין החברה הכלכלית ושחר אנרגיה. שטחי האתרים שייבנו ינועו בין 15 ל200 קילוואט. מדובר בשלושה סוגים: פאנלים על גגות קיימים, קירוי חניונים וקירוי של מגרשי ספורט בבתי ספר.

בפרויקט זה מרוויחה הרשות פעמיים, פעם אחת מקירוי מתקני הספורט ובפעם השניה ממכירת החשמל. החשמל הנקי שייוצר מהפאנלים יוריד את השימוש בייצור חשמל מזהם.

 

Inner article

 

מ"מ ראש העיר חדרה בפועל, ניר בן חיים: "חדרה ידועה כעיר האנרגיה של ישראל ומקדמת פרויקטים רבים פורצי דרך בתחום . על כן חשוב לנו ליישם פרויקטים אנרגטיים שישפרו את איכות החיים של התושבים ולייצר מרחב עירוני חכם, ירוק, וחוסך כסף".

שי ארנט-כהן מנכ"ל החברה הכלכלית חדרה: "החברה הזוכה תחל בביצוע הפרויקט כבר בתקופה הקרובה. פרויקט זה מצטרף למספר פרויקטים בתחום האנרגיה שהחברה הכלכלית מקדמת בתקופה האחרונה, כגון פרויקט להתייעלות אנרגטית בתאורת רחוב, במסגרתו מוחלפים כל פנסי הרחוב בעיר לפנסי תאורה לד – חכמים וחסכוניים, ופרויקט להתייעלות אנרגטית במוסדות חינוך, במסגרתו מוחלפות מערכות התאורה והמיזוג במוסדות החינוך בעיר".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה