בהיקף של 4 מיליון אירו: סמסונג רוכשת שסתומים ישראלים

חברת 'רבל' הישראלית תשווק לסמסונג שסתומים שישולבו בסוללות חשמליות שיותקנו ברכבי יוקרה • המערכת הישראלית נדרשת בהתאם לרגולציה ומטרתה לשחרר במהירות גזים הנוצרים בסוללות במקרה של שריפה והתלקחות

מפעל רבל | צילום: אתר החברה

עוד חברה ישראלית נכנסת לשולי עולם הרכב: חברת Samsung ארצות הברית בחרה ב'רבל' לייצור שסתום לאוורור סוללות לרכבים חשמליים.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

'רבל' נמצאת בבעלות קיבוץ רביבים ושמוליק וולודינגר המשמש יו"ר החברה. היא מפעילה 8 אתרי ייצור בישראל, בארה"ב ובקנדה, באירופה ובאסיה וכן בדרום אמריקה. עם לקוחותיה נמנים בין היתר ענקיות רכב כמו פולקסוואגן, מרצדס, ג'נרל מוטורס ועוד.

בעסקה המדוברת, שמוערכת בכ-4 מיליון אירו, צפויה סמסונג לשלב את שסתומי 'רבל' בסוללות חשמליות שיותקנו ברכבי יוקרה. המערכת הישראלית היא בטיחותית שנדרשת בהתאם לרגולציה ומטרתה לשחרר במהירות גזים הנוצרים בסוללות במקרה של שריפה והתלקחות.

כזכור, חברת סמסונג ארצות הברית הכריזה לאחרונה על הקמת מפעל לייצור סוללות בדטרויט בהשקעה של 60 מיליון דולר.

'רבל' סיימה את הרבעון השלישי של 2018 עם הכנסות של 51.2 מיליון אירו, צמיחה של 13% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה הציגה ברבעון זה תוצאת שיא ב-EBITDA, שהגיע לכ-7.1 מיליון אירו. למועד פרסום הדוח הכספי, הסתכם צבר ההזמנות של החברה בכ-1.7 מיליארד אירו.

עיסוקה הוא בשני נושאים: תכנון, פיתוח, ייצור ושיווק של שסתומים לאוורור מיכלי דלק ברכב, שסתומים למערכות בלימה ומערכות שטיפה; ותכנון, פיתוח, ייצור ושיווק של חלקים מבניים מפלסטיק המיוצרים בטכנולוגית הזרקה תרמופלסטית מחוזקת בסיבי זכוכית ומיועדים להתקנה במערכות שונות של כלי רכב. חלקים אלו מחליפים חלקי מתכת ומשמשים בעיקר להפחתת משקל הרכב.

כתיבת תגובה