בהשקעה של 60 מיליון ש”ח: שודרגה תחנת כפר חב”ד

רכבת ישראל השלימה פרויקט הפרדה מפלסית המאפשרת את ביטולו של מפגש הכביש מסילה בכפר חב”ד והוסיפה כ-160 מקומות חנייה לנוסעי הרכבת בתחנת כפר חב”ד | הפרויקט שעלותו כ-60 מיליון שקלים יאפשר שיפור הבטיחות של כלל משתמשי הדרך, שיפור השירות הרכבתי באיזור השפלה והמרכז, וצמצום גודש התנועה באיזור

תחנת הרכבת כפר חב"ד | צילום: CLOUDVIEW צילומי אוויר

רכבת ישראל ממשיכה בתוכנית האסטרטגית לביטול מפגשי כביש מסילה לטובת הגברת בטיחות כלל משתמשי הדרך ושיפור השירות הרכבתי.

הבוקר (רביעי) נחנכה הפרדה מפלסית חדשה בכפר חב”ד, המפרידה לחלוטין בין מסילת הרכבת לכביש החוצה אותה. בכך בוטל מפגש כביש מסילה אשר הביאה לפגיעה בשירות הרכבתי בשל אירועי פריצה לשטח המפגש שגרמו לעיכובי רכבות.

250/200 סייד בר + קובייה

ביטול המפגש יהווה שיפור משמעותי בבטיחות של נוסעי הרכבת ונהגי הרכבים החולפים במקום, יאפשר הפחתת גודש התנועה בכבישים הסמוכים ובתוך היישוב עצמו, וכן שיפור של השירות הרכבתי באיזור המרכז והשפלה, בו נרשמים ביקושים הולכים וגדלים לנסיעה ברכבת.

העבודות שבוצעו על ידי רכבת ישראל בעלות של כ-60 מיליון שקלים כללו הקמה והרכבה של גשר באורך של כ-150 מטרים, פיתוח ושיקום כבישים, והקמת חניון חדש בסמוך לתחנת הרכבת כפר חב”ד עם כ-160 מקומות חנייה לרווחת משתמשי הרכבת בתחנה.

בעשור האחרון נסגרו מעל ל-60 מפגשי כביש ודרך מסילה, כחלק מהתוכנית האסטרטגית לביטול מפגשי כביש מסילה המובלת על ידי משרד התחבורה ורכבת ישראל. כחלק מכך בוטלו בשנתיים האחרונות מפגשי כביש מסילה רבים בניצנים, כרמיאל, כפר יהושע, זכרון יעקב, קריית מוצקין, חוות רונית ועוד. בשנתיים הקרובות מתוכננים להתבטל מפגשים נוספים וביניהם: שפיים, מעיין צבי ודור נחשולים, לוד ועוד. ביטולם יאפשר האצת מהירות הנסיעה ברכבת ושיפור של השירות הרכבתי לאורך קו החוף המבוקש.

תחנת הרכבת כפר חב”ד | צילום: CLOUDVIEW צילומי אוויר

Inner article

ברכבת מזכירים כי עדיין קיימים ברחבי הארץ מפגשי כביש מסילה בהם מותקנים אמצעי האזהרה והמניעה המתקדמים ביותר מבחינה טכנולוגית. ברכבת מחדדים כי למרות המאמצים הרבים המושקעים בבטיחות של מפגשים אלה,  אין תחליף לשיקול דעת של משתמשי הדרך, וכי יש לנקוט זהירות בקרבת מסילות רכבת ולציית לחוק.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "בהשקעה של 60 מיליון ש”ח: שודרגה תחנת כפר חב”ד"

  1. מתי תוקם תחנת הרכבת “סביוני ים” שנועדה לשרת את צפון קרית מוצקין וקרית ים, הגיע הזמן לממש

כתיבת תגובה