בוגרות חממת פרוג חנכו את נשות העסקים החרדיות החדשות

יוצרות וחונכות: למעלה מעשרים נשים חרדיות סיימו מחזור ראשון של החממה ליוצרות חרדיות עצמאיות מבית פרוג • בוגרות החממה עברו תהליך העצמה שנועד להפוך אותן מנשים בעלות ידע בתחום התעסקותן, לנשות עסקים מצליחות

חממת היוצרות של עמותת שי"ח מבית פרוג, סיום מחזור ראשון | צילום: יח"צ

למעלה מעשרים נשים חרדיות סיימו בסוף השבוע את המחזור הראשון של החממה ליוצרות חרדיות עצמאיות של עמותת שי”ח מבית פרוג. אירוע הסיום של החממה כלל טקס חניכה לקבוצת הנשים המשתתפות במחזור החדש של חממת היוצרות העצמאיות.

חממת GreenHouse שפעלה בשיתוף בנק הפועלים והרשות לפיתוח ירושלים, נועדה לעזור לנשים חרדיות שעוסקות במקצועות העיצוב, האדריכלות, ותקשורת חזותית להיכנס לשוק העבודה, ליצור נטוורקינג וחיבורים עסקיים בין בוגרות המקצועות השונים של ‘בית פרוג’ ועם לקוחות ושותפים פוטנציאלים אחרים.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

האירוע נערך בהשתתפות נציגים בכירים מבנק הפועלים ביניהם אלי רבינוביץ מנהל הפעילות של בנק הפועלים במגזר החרדי ומנהלי הסניפים הגדולים של בנק הפועלים בירושלים, סמנכ”ל הרשות לפיתוח ירושלים אודי בן דרור והנהלת קרן קמ”ח מרדכי פלדשטיין ועו”ד אברהם יוסטמן.

אודי בן דרור סמנכ”ל הרל”י שוחח עם המשתתפות באירוע על הדרך להצלחה עסקית, על החשיבות של העסקים הקטנים לכלכלה הישראלית בכלל והירושלמית בפרט. לדברי בן דרור “אתן הנשים החרדיות יכולות להוביל את עולם העסקים הנשי בירושלים. אתן מהוות מודל של פריצת תקרת הזכוכית בתקווה שעוד ועוד נשים חרדיות יבואו אחריכן”.

בוגרות החממה עברו תהליך העצמה שנועד להפוך אותן מנשים בעלות ידע בתחום התעסקותן, לנשות עסקים מצליחות. רוב המשתתפות דיווחו על מעבר ממעמד של עוסק פטור למעמד עוסק מורשה, חיזוק כושר התקשורת מול לקוחות והגדלת מעגל הלקוחות בצורה משמעותית גם מחוץ לתחומי המגזר החרדי.
בחלק השני של האירוע, לאחר דברי הברכה, נערכה פעילות נטוורקינג בין בוגרות החממה למתחילות המחזור השני. במסגרת הפעילות הבוגרות קיבלו תעודת סיום והעניקו לאחת ממשתתפות המחזור החדש, עציץ עם צמח שיסמל את הצמיחה העסקית שמתרחשת בחממה. כל צמד כזה של בוגרת ותלמידה נתבקשו להציע שיתופי פעולה עסקיים שהן תוכלנה לעשות ולהשפיע על חוויית העסקים הנשית-חרדית בירושלים.

870/135 ליינר ארטקל

לדברי חיים דיקמן מנכ”ל מכללת בית פרוג: “כמכללה המובילה את תחום לימודי העיצוב בציבור החרדי, לקחנו על עצמנו גם את נושא ההכשרה וההכנה לשלב החיים המעשיים והחירות הפיננסית של בוגרות פרוג. ללמוד עיצוב, גרפיקה, עריכת וידאו או כל מקצוע אחר זה סיפור אחד, ולהפוך אותו למשהו רווחי, זה כבר מקצוע אחר לגמרי. ביחד עם השותפים שלנו מבנק הפועלים והרשות לפיתוח ירושלים, אנחנו נותנים ליוצרות המוכשרות את הכלים המעשיים להתנהלות פיננסית נכונה כך שהן תוכלנה להצליח ולנהל עסק ריווחי ולהיות חלק מהקהילה העסקית הירושלמית”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה