בוחנים רכב || פיג'ו 5008 – אז, ככה נראה רכב משפחתי?

הוא מסוג המיני-מיניוואנים שכבשו את הארץ עם ה-5+2 (שבעה מושבים, בערך) אבל בכל זאת, הצליח להפתיע את שבעת הנוסעים | איך קרה שדווקא היצרנית הצרפתית הצליחה לגרום ליושבי השורה השלישית לא להוציא ציוץ עד רמת הגולן? | מסתבר שיש להם את זה: כן, לא רק בעיצוב, אלא גם בפרקטיות. על מקרר קטן בין המושבים הקדמיים, כבר חשבתם? | פג'ו 5008, יצאנו לדרך!

פיג'ו 5008 | צילום: יצרן

נתחיל מהסוף:

כמי שמחזיק מיניוואן מעל 15 שנה, אני רוצה לגעת קודם כל בנקודה החשובה של רכבי 5+2.

250/200 סייד בר + קובייה

באופן כללי, ההמלצה שלי לפני כל רכישת רכב, לקחת את הילדים ואת כסאות הבטיחות לנסיעת המבחן או הבדיקה. כבר קרה לי פעם אחת שהילדים ביקשו לרדת מהרכב במהלך נסיעת מבחן ולהמשיך באוטובוס – בגלל הצפיפות בשורה השלישית. גם תא המטען במכוניות הללו קטן מאד, וזה משהו שחייבים לקחת בחשבון לפני רכישה.

בקטע הזה, ה- 5008 פשוט מתוכנן חכם. השורה השלישית שלו לא מתחרה עם הונדה אודיסיי או טיוטה סיינה, אבל בנסיעה ארוכה לרמת הגולן לא שמעתי ציוץ מהיושבים בשורה השלישית – וזה אומר שמישהו שם בפיג'ו חשב עליהם (וגם עלינו…)

תא המטען אמנם לא גדול יותר מהמתחרים, אבל גם כאן הוקדשה מחשבה נוספת. שני המושבים של השורה השלישית יושבים על בסיס כזה שמימינו, משמאלו ומתחתיו ניתן להניח חבילות ושקיות. כמה? הרבה מאד. בתכנון טוב הכל נכנס בקלות.

עכשיו, נתחיל את המבחן.

1 . ה- 5008 הינו אחיו הארוך והמעוצב של ה- 3008 שעושה מהפיכה כבר מספר שנים בתחומו.

זו לא רק מהפיכה עיצובית שמשמשת מודל לכל רכבי החברה, אלא גם תפיסתית. ה- 3008  נמכר גם לאנשים רבים שהינם כאלה שלא חיפשו דווקא רכב צרפתי. הוא גם מבוקש מאד בשוק היד השניה. במהלך המבחן לא מעט אנשים עצרו, התעיינו על הרכב וכמה אני ממליץ עליו.

2. ה- 5008 עבר מתיחת פנים אחת בחייו הקצרים שעדכנה את החזית המעוצבת ואת הפנסים האחוריים שהפכו לשקופים. אפילו רכב המבחן שהגיע בצבע אפור הרשים מאד.

3. מבפנים, הקוקפיט המוכר וכמה שהוא מודרני – למרות שהוא כבר איתנו כבר כמה שנים, שכאמור הועתק כמעט בשלמותו לכל דגמי החברה – פחות התחברתי לבד או לדמוי הבד שעוטף חלקים מהדשבורד. בולטים לטובה ההגה הקטן, שני המסכים המעולים, ידית ההילוכים המעוצבת והלא השגרתית וכל התא הייחודי הזה.

4. המולטימדיה שהוצגה בהשקת הרכב עדיין עדכנית ופסנתר המתגים עוזר כמובן להגיע לכל הפונקציות. ו-כן, אני אמשיך להתלונן על הכנסת בקרת האקלים למסך המרכזי, זה לא אינטואיטיבי ולא בטיחותי.

5. למבחן קיבלנו את גרסת הפרימיום המאובזרת. הרשימה ארוכה ויש כאן ממש כל מה שציפינו כולל חלון שמש ענק, לוח מחוונים בעברית מלאה וכיוון מושבים חשמליים. אהיה קטנוני ואציין שהיה חסר לי ברכב כזה פונקציית אוטו הולד; מצד שני, יש כאן מקרר בין שני המושבים הקדמיים וזה רעיון מעלף. בעיקר לאנשים מעולפים שהחליטו לטייל בקיץ הישראלי ופתאום יש להם מים קרים, ואיך, איך לא חשבו על זה קודם?

6. השורה השנייה מדגישה את התפיסה המשפחתית של ה-5008. היא מרווחת, המושבים נעים על מסילות, יש שני שולחנות טיסה, ופתחי מיזוג.

 

Inner article

 

7. על השורה השלישית כבר כתבתי בפתיח, מדובר בשני מושבים נפרדים ולא בשורת מושבים כפי המקובל, במבחן התוצאה, זה יותר טוב ממה שמוכר אצל המתחרים.

8. תא המטען נפתח חשמלית בגרסת הפרימיום, כולל פתיחה ע"י הושטת רגל. על הפונקציונליות של התא כבר הרחבתי בפתיח.

9. המנוע: 1.6 טורבו עם תיבת 8 הילוכים, עושה עבודה מעולה ונשאר חזק גם עם שבעה נוסעים. נתונים נוספים: 180 כ"ס האצה למאה ב-8.3 שניות, צריכת דלק: 12.5 ק"מ לליטר בנסיעה רגועה, בשילוב נסיעה בתוך העיר 10 ק"מ לליטר.

10. בטיחות אקטיבית: כל מה שמקובל בשוק. בולטת לטובה בקרת השיוט האדפטיבית עם בקרת זחילה בפקקים.

 

מחיר: נע בין 197,428 ₪ ל-222,428 ₪ (רכב המבחן).

 

שורת סיכום: מומלץ מאד לקחת בחשבון לפני הרכישה הבאה שלכם. אולי תגלו שעבורכם הוא מתאים יותר מכמה דגמים פופולריים בשוק ה-5+2 הישראלי.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה