בוחנים רכב • היהלום הצרפתי – DS7 בנסיעת מבחן

שיק צרפתי, טכנולוגיה ואינסוף אפשריות • רכב הדגל הצרפתי, ה-DS7 – הושק לאחרונה עם תוספת חשובה: גירסת פלאג אין היברידית שופעת כח וחדשנות • לקחנו אותה לנסיעת מבחן, לא לפני ששמענו הדרכה מדוקדקת • התוצאות, לפניכם

DS7 | צילומים: יחיאל גרין

DS החלה את חייה אי שם לפני עשור, כגרסת פרמיום ברכבי סיטרואן. לפני מספר שנים היא הפכה להיות מותג עצמאי, תחת המטריה של PSA. בישראל היא מיובאת אמנם ע”י לובינסקי, אבל ככל מותג נחשב, מוצגת באולם נפרד בהרצליה שם נמצאים כיום אולמות של כל מותגי היוקרה.

יפה לראות כיצד ב-DS, בשונה מחברות רבות אחרות, לא מניחים לכתבי הרכב לבוא, להניח את הרישיון על הדלפק ולקחת מפתח. כאן לא מוותרים על הדרכה ארוכה-ארוכה שכוללת את כל פלאי הטכנולוגיה של ה-DS, שלא הסתיימה עד שפשוט התעייפתי… אבל אם אתם חובבים רכב ורוצים להבין בדיוק מה אתם רוכשים – יש לכם סיבה טובה לשקול ביקור באולם התצוגה בהרצליה…

250/200 סייד בר + קובייה

העיצוב, אם לומר זאת בשפת המקור, Spécial, étonnant, impressionnant et prestigieux (מיוחד, מדהים, מרשים ויוקרתי). למרות שעברו כבר ארבע שנים מאז הצגת ה-DS, הדגם עדיין נראה מעודכן ויוקרתי. הסמל הלא רשמי של DS, הוא יהלומים או מעוינים אם תרצו, ולמעשה, זהו הפריט העיצובי שנגלה כמעט בכל מקום ברכב, מהפנס האחורי העשיר ועד פתחי המיזוג.

מעבר לכל היופי הזה יש לנו את פנסי המטריקס המדהימים, שמצד אחד לא יסנוורו אף אחד בכביש, ומצד שני מאירים בעוצמה וגם יודעים לחזות את הסיבוב המתקרב. קצת קשה להסביר את מה שניתן פשוט לראות, אז בפעם הבאה שאתם פוגשים DS – שימו לב לזה. אתם חייבים לראות זאת בפעולה.

תא הנוסעים הוא הצגה של ממש: אהבתי מאד את הבחירה בצבע קאמל שעוטף את התא עם החומרים האיכותיים ביותר – מהמושבים ועד הדשבורד, מושבי הרכב שמעוצבים כמו רצועת שעון, ושני מסכי הענק, לצד כורסאות העור שיודעות גם לעשות מסז’.

יודעים מה, אפילו הנדסת האנוש לא רעה בכלל. התלונה היחידה, אולי, שעלתה תוך כדי מבחן, הייתה על כך שאין אופציה לעברית בתפריטי המסכים.

המושב האחורי – בו יושבים נשיאי צרפת – מרווח ומפואר. הרצפה שטוחה, יש בקרת אקלים נפרדת לאחור עם שליטה לנוסעים ותאורת לד חזקה המופעלת בטאצ’. ואפילו ניתן להזיז חשמלית את משענת הגב, אול-ל-ה.

תא המטען ענקי. יש לו פתיחה חשמלית והוא נפתח בהושטת רגל. אהבתי את הכיסוי שנגלל עם החלון.

המנוע שמשרת את גרסת הפלג-אין, הוא גם וגם וגם. מצד אחד, הוא חשמלי לגמרי עד לטווח של 50 קילומטר, מצד שני, יש כאן מנוע טורבו חזק מאד, 1.6 ליטר אבל בהספק משולב – הוא 300 כ”ס. לחיצה הגונה על הדוושה מגלה כוחות שלא מקבלים בדרך כלל ממנוע בנפח כזה. ומצד שלישי הוא היברידי…

870/135 ליינר ארטקל

DS חייב להיות ייחודי גם כאן, אז יש כאן אופציה מעניינת שלא פגשתי עד היום: אפשר לשמור את הכוחות שנאגרים בבטרייה ולעשות בהם שימוש במהלך הנסיעה בכביש בין עירוני.

לדוגמה, יצאנו מירושלים לנתניה, עד לשם אגרנו כוח שמספיק לחצי בטריה. ביציאה מכביש 6 כיבינו את מנוע הבנזין ועברנו לנהיגה חשמלית מלאה. חצינו למעלה מ-40 דקות וכמעט 30 ק”מ מבלי שבזבזנו אפילו טיפת דלק אחת, וזאת, כאמור, על מחצית הבטרייה בלבד!

בהנחה שיש לכם אפשרות לצאת כך ליום עבודה אחרי טעינת לילה מלאה, ניתן לנסוע עם הטכנולוגיה הזו ימים רבים ללא תדלוק. והיתרון: אין את חרדת הטווח שקיימת ברכבים שהם נטו חשמליים.

בטיחות אקטיבית יש הרבה וגם כאן יש ייחודיות: מה דעתכם על אפשרות ראיית לילה, שגם ברחוב חשוך לגמרי תסמן לכם על עצם/גורם שעלול לקפוץ לכביש? מרענן. זאת, בנוסף לכל אמצעי בטיחות האקטיביים שנראה שכבר התרגלנו אליהם, אבל הדייקנות המופתית שבה הם עובדים, מצליחה להרשים גם כתבי רכב שחושבים שכבר ראו הכל.

ועוד לא דיברנו על העובדה שהגרסה הנוכחית מגיעה עם הנעה כפולה, שגם עובדת יופי בשטח קל.

הנה הגענו לשורת הסיכום: ה-DS7 הוא סוג של פלא טכנולוגי שמשופע באבזור ורמת פאר שיכולה להביט ישירות בתוצרת הגרמנית ששולטת כבר שנים בעולם היוקרה. המסע של DS לא קל, אבל אם היא תתמיד ותמשיך להוציא תוצרים כאלה, בהחלט יכול להיות שהיא תהפוך להיות אחד מהשחקנים החזקים בשוק היוקרה.

מחירה של DS7 מתחיל ב-249,000 ₪.

מחירה של הגרסה הנבחנת, עומד על 344,900 ₪.

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "בוחנים רכב • היהלום הצרפתי – DS7 בנסיעת מבחן"

 1. 350,000 שח על סיטרואן משופרת

  השתגעתם??!!!!

 2. לא חייבים להגיב במה שלא מבינים . לא מדובר על סיטרואן משופרת אלא ברכב ייחודי עם יבואן שנותן גב ללקוחות שלו.

  ואם כבר ואתה חובב רכב , שים בוויז אולם DS בהרצליה ותבקש לעשות נסיעת מבחן , יש סיכוי שתהיה פחות מתלהם וזה כבר שווה …

 3. ברכבים שום דבר צרפתי הוא לא יהלום. אלא אם כן אתה קונה חדש מהניילונים ומעיף לגריטה אחרי 5-7 שנים. שזה מה שעושים בצרפת ולכך מתוכנן . ברכבים חדשים אין ספק הצרפתיות אליפות הכי מפנקות ונוחות… עד,שמתיישנות ומתחילות להתפרק

 4. עם כל הכבוד למגיבים , המושג DS הוא מושג בעל יוקרה בהגדרתו למי ששנות ה70 זכורות לו ,
  כבודם של המותגים האחרים עומד במקומם, אני אישית זכיתי לנהוג בGS שהיה דגם מתחת לDS ותמיד השתוקקתי
  לנהוג בDS שהייתה עילוי על הכביש , אני הולך לנסיעת מבחן .

כתיבת תגובה