בוחנים רכב • שבעה מקומות ללא השוואה: מרצדס GLB

אוהבים לעשות השוואות? (בעצם מי לא…) עם ה GLB – החדשה לא תהיה לכם אפשרות… • נכון לרגע זה, אין מתחרה בסגמנט הייחודי של ה- GLB, ומרצדס הצליחו למצוא נישה שאף אחד עוד לא חשב עליה, לתוכה הכניסו את כל הטכנולוגיה של האחים הגדולים • יצא להם תוצר אציל שכזה

מרצדס GLB | צילומים: יחיאל גרין ויצרן

נניח שאתם מחפשים רכב לא ממש גדול אבל אם אופציה לשבעה מקומות ישיבה שיהיה אם צריך… אבל שיהיה יוקרתי בסטייל גבוה והמחיר לא ממש מהווה שיקול בשבילכם, אז מרצדס יצרה עבורכם רכב ייחודי ויוקרתי.

אם רוצים, אפשר לדלג על הקטע הבא: מאחורי כל אות במרצדס יש לוגיקה פשוטה: סדרה A היא המכונית הקטנה (יחסית… ) של מרצדס, על הפלטפורמה הזו יצרו במרצדס את CLA שהיא הקופה המרהיבה 4 דלתות, GLA רכב הפנאי המבוסס על סידרה A וה- GLB הנבחן שהוא גרסה מוארכת של ה- GLA שמרצדס ניצלו להכניס בה שני מושבים נוספים.

250/200 סייד בר + קובייה

העיצוב החיצוני: בפרופיל הצד מדובר ב-בייבי GLE רק בקטן יותר, יש כאן את כל המוטיבים לרכב ייחודי שלא נראה כמו אף אחד ברחוב: מפסי הכרום, המדרגה הקלה עם סיום הדלת השנייה, קווי לד בתוך התאורה ומאחור – צמד מפלטים בגימור כרום בולט ומושך עין למרחוק. ובקיצור, רכב ייחודי ומרשים שאומר שהצליח לכם… ועם מדד סקרנות גבוה.

הכניסה לתא הנוסעים: פאר והדר וחוויה שנוגעת בלא מעט חושים. מי שמכיר את תאי הנוסעים המהודקים של מרצדס לא ירצה ללכת הביתה. שני מסכי הלד המחוברים, עם התפעול המאוד נוח שלהם, תאורת האווירה, הנדסת האנוש הכמעט מושלמת (חוץ מידית פתיחת הדלת שמיקומה לא מספיק אינטואיטיבי…) שכוללת תפעול מסכים מדהים עם תרגום מלא לעברית, אוטו הולד שנדרך בלחיצה קלה על הבלם, פתחי המיזוג המזכירים טורבינות, דוושות אלומיניום ומושבי העור בשילוב הגוונים – הם חוויה שאנשים משלמים עליה הרבה כסף, ואפשר להבין … ואם כבר מושלם, בסכום כזה הייתי מצפה למצוא חשמול גם למושב הנוסע.

שורה שנייה: גם כאן מהודר מאד ומושבי העור מזכירים את זה… יש כמובן גג זכוכית פנורמי שמכניס המון אור, שלש מושבים נפרדים על מסילה, בהסתייגות כולה אם התארגנתם לשלשה נערים מגודלים שיחושו בצפיפות ואני לא מדבר על מרווח הרגליים שהוא ממש בסדר, אלא על רוחב הרכב ש…מה לעשות, לא מדובר במיניוואן… פיצ’ר שאהבתי: איכשהו כל המושבים מחוברים חשמלית למסך הקדמי ואם ח”ו לא עגנתם את המושב כראוי, תקבלו מיידית אזהרה על המסך, יפה!

שורה שלישית, מתאים לילדים עשירים אבל קטנים…

תא המטען 130 ליטר בסה”כ אבל ברגע שנקפל את שני המושבים, נקבל חלל גדול עם שטח טעינה של 640 ליטר. הפתיחה חשמלית כמובן ובהינף רגל.

870/135 ליינר ארטקל

רכב המבחן שהוא היקר ביותר בסדרת ה-GLB, נקרא 250. בתוכו, שוכן מנוע חזק בנפח שני ליטרים המפיק 224 כ”ס. התאוצה נושכת, עם נתון של  6.9 שניות ל-100 קמ”ש, ולמרות גובהו היחסי מדובר על רכב שמהודק לכביש בכל מצב נסיעה.

בטיחות אקטיבית: ממצלמה אחורית עם ים של פונקציות, בקרת שיוט אדפטיבית, התראה ושמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה, ניטור שטחים מתים ועד בלימה אוטונומית. כל מה שמקובל בשוק – רק שכאן זה מרצדס וזה עובד ייקי לגמרי

סיכום: ה- GLB של מרצדס הוא לא רכב זול, מחירו מתחיל ב-349.900 ₪ ורכב המבחן כבר עולה 435,900 ₪; הוא ייחודי ומעניין ואנחנו – שכל כך מחבבים כל גרסה שהיא, המספקת שבעה מקומות – בהחלט מקבלים אותו בברכת ברוכים הבאים.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה