בוליגו קפיטל גייסה 20 מיליון דולר; תיסחר בשווי 100 מיליון דולר

חברת השקעות הנדל”ן בוליגו קפיטל השלימה בהצלחה גיוס של 64 מיליון שקל בהנפקה ראשונית, ותחל להיסחר בבורסה בשווי של 320 מיליון שקל | בוליגו גייסה עד כה כ-750 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים והשקיעה כ-2.3 מיליארד דולר בכ-100 נכסי נדל”ן בארה”ב | מייסד ומנכ”ל בוליגו קפיטל, איתי גורן: “הצלחת הגיוס והביקושים הגבוהים מעידים על האמון של שוק ההון בחזון של בוליגו. תמורת הגיוס תסייע לנו לבצע קפיצת מדרגה בכמות והיקף הפרויקטים שניזום וננהל”

איתי גורן, מנכ"ל בוליגו קפיטל | צילום: אושרית חכמון

חברת השקעות הנדל”ן בארה”ב, בוליגו קפיטל (Buligo Capital) מצטרפת לבורסה הישראלית, לאחר שהשלימה בהצלחה הנפקה ראשונית בה החברה גייסה 20 מיליון דולר, לפי שווי של 100 מיליון דולר. ניירות הערך של בוליגו יירשמו למסחר בבורסה לאחר החג, החל מה-30.9.

במסגרת השלב המוסדי של הנפקה התקבלו ביקושים גבוהים של כ-75 מיליון שקל והחברה בחרה לגייס כ-61 מיליון שקל. במסגרת השלב הציבורי התקבלו ביקושים בהיקף של כ-40 מיליון שקל, הגבוהים פי 12 מהסכום שהחברה הציעה. בסיכום השלב המוסדי והציבורי בוליגו קפיטל גייסה סך של כ-64 מיליון שקלים.

בוליגו קפיטל הוקמה בשנת 2012 והיא מתמחה בעסקאות רכישה, הקמה, ייזום, השבחה וניהול של נכסי נדל”ן בארה”ב, בדגש על סקטור המולטי-פמילי (כ-70% מהעסקאות), בתי אבות ומרכזים מסחריים. לבוליגו קפיטל יכולת גיוס הון מוכחת, ומשנת הקמתה החברה גייסה ממשקיעים פרטיים כ-750 מיליון דולר, והייתה מעורבת בהשקעה בכ-100 נכסים, בהיקף השקעה כולל של 2.3 מיליארד דולר.

המודל העסקי של בוליגו ייחודי ביחס לשאר חברות הנדל”ן הציבוריות שנסחרות בישראל, והנפקת החברה תאפשר למשקיעים חשיפה ישירה להשקעה בנדל”ן בארה”ב, ולחברה במודל של שותף כללי (General Partner).  בוליגו פועלת עם שליטה מלאה לאורך שרשרת הערך בתחום הנדל”ן – החל מאיתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, לבדיקת נאותות של הנכס והדיירים, איתור וגיוס משקיעים ועד למימון. לאחר הרכישה, מיישמת החברה אסטרטגיית שיפוץ ומיצוב חדש של הנכסים במטרה להעלות את שכר הדירה, לשפר את היקפי התפוסה ויצירת התייעלות תפעולית, הכל על מנת לממש את הנכס בהמשך תוך השאת רווח למשקיעים.

לבוליגו קיימת יכולת גיוס כספים מוכחת, עם היקף גיוס שנתי של למעלה מ-150 מיליון דולר. המשקיעים הפרטיים של בוליגו העמידו עד כה הון בהיקף של כ-750 מיליון דולר לעסקאות השונות שביצעה החברה, כאשר הרוב המוחלט של המשקיעים משתתפים במספר פרויקטים לאורך השנים.

לצד המשקיעים הפרטיים, בעלי השליטה בחברה השקיעו עד כה כ-36 מיליון דולר בפרויקטים שבניהולה של החברה. לבוליגו משרדים בישראל ובארה”ב והיא פועלת בשיתוף פעולה עם שותפים מקומיים מובילים. הכנסות החברה נובעות מעמלות עסקה, דמי ניהול שוטפים ובעיקר דמי הצלחה (Promote) מהפרויקטים אותם היא מנהלת עבור המשקיעים.

תמורת הגיוס בהנפקה תשמש את בוליגו להרחבת היקף הפעילות שלה בארה”ב, תוך הגדלת היקפי ההשקעה ומספר הפרויקטים, בדגש על מבני מולטי-פמילי, בתי אבות, מרכזים מסחריים שכונתיים ומבני תעשייה ולוגיסטיקה.

Inner article

מנכ”ל ומייסד בוליגו קפיטל, איתי גורן: “הצלחת הגיוס והביקושים הגבוהים מעידים על האמון של שוק ההון בחזון של בוליגו. תמורת הגיוס והנגישות לשוק ההון תסייע לנו לבצע קפיצת מדרגה בכמות והיקף הפרויקטים שניזום וננהל. בוליגו תבצע השקעות ישירות בנכסים, לצד המשקיעים הקיימים שלה, ותפעל לחיזוק בסיס ההון והפרופיל הפיננסי של החברה”.

סמנכ”ל קשרי משקיעים, גיא בן-דרור: “הטרק-רקורד שלנו מעולה, והמשקיעים מצביעים ברגליים. ברב העסקאות שמימשנו התשואה למשקיעים הייתה גבוהה, ולעיתים הרבה יותר גבוהה מהציפיות בהתאם לתכניות העסקיות”.

החתמים בהנפקה הם לידר הנפקות ואייפקס חיתום, ויועצי ההנפקה הם עדן עוזרי ורון סבח מפרקטיקת שוקי ההון של Deloitte. עורכי הדין שליוו את ההנפקה הם עמיר צפריר והוד מימון ממשרד גולדפרב זליגמן ורואי החשבון הם  איציק מורוביץ וטל קרן-אשכנזי מ-EY.

בוליגו קפיטל מתמחה בהשקעות נדל”ן אסטרטגיות בארה”ב, בדגש על מקבצי דיור (מולטי-פמילי) מרכזים מסחריים, מרכזים לוגיסטיים ובתי אבות. בוליגו הוקמה בשנת 2012 על ידי המייסדים, המנכ”ל איתי גורן, אילן תמיר ואייל שלימק. בנוסף להשקעותיה בתחום הנדל”ן, ביצעה החברה השקעה בחברתReigo , סטארט-אפ בתחום הפינטק, שמתמקד במימון בשעבוד ראשון על נכסי נדל”ן בארה”ב על בסיס בינה מלאכותית.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה