בול פגיעה: ההזמנות מחו"ל פחתו, הכנסות הדואר ירדו

מנכ"ל דואר ישראל מגיב לדוחות הקשים בתכניות לעתיד • תכנית יציאה מהמשבר בשיתוף חברת הייעוץ PWC, דגש על תחום השליחים וסחר נכנס ויוצא • הצפי להתאוששות: "תוך כמה רבעונים" • וגם היו"ר חשף: "אנו בדיאלוג עם משקיעים"

מרכז המיון של דואר ישראל | צילום: דואר ישראל

לא הזמנתם מנקסט בחודשי הקורונה? דואר ישראל הפסיד. בחודשים ינואר-יוני של 2020 הזמינו אזרחי ישראל מחו"ל 21 מיליון חבילות דרך דואר ישראל, נתון זה מהווה ירידה חדה של 30%. אם מעניין אתכם, הרי שבתקופה המקבילה אשתקד הוזמנו כ-30 מיליון חבילות, נתון זה עולה מתוך הדוחות החדשים של דואר ישראל שהשפעת הקורונה נודפת מהם למרחוק.

הדוחות הלא מחמיאים מתפרסמים רגעים אחדים לפני שמהלך ההפרטה הכי מדובר כאן בעשור האחרון יוצא לדרך. מתחילת השנה ועד לסוף חודש יוני התכווצו הכנסות החברה בכ-18%. במהלך חודשים אלה, הסתכמו הכנסות החברה בכ-744 מיליון שקל, מול כ-907 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד, הפסד של 163 מיליון שקל, 108 מיליון שקל מתוכם הפסידה החברה בשיא משבר הקורונה, ברבעון השני של 2020.

250/200 סייד בר + קובייה

ירידה משמעותית

טרם משבר הקורונה, עיטרו החבילות מנקסט מדפים רבים בכל סניפי הדואר בארץ, בעיקר במגזר החרדי. בין התאריכים 26.3 ועד ל-8.5 לא ניתן היה להזמין סחורה בקמעונאית האופנה הבריטית אשר מפעילה כ-700 חנויות פיזיות ברחבי העולם, מרביתן בבריטניה. אתרים רבים בסין סגרו גם הם את האפשרות להזמין סחורות והתוצאות ניכרות היטיב בדוחות של דואר ישראל אשר מחזיק בהסדרי שילוח עם נקסט וחברות רבות אחרות.

870/135 ליינר ארטקל

החברה מדווחת כי הכנסות הסחר מקוון ובנק הדואר ירדו משמעותית כתוצאה מהקיטון בצריכה מאז פברואר 2020. גם סגירת השמיים ומיעוט הנסיעות לחו"ל, השפיעו על הדוחות כתוצאה מירידה של עשרות אחוזים ברכישת מט״ח וכרטיסים נטענים בסניפי הדואר. מאידך מדווחת החברה על עלייה של עשרות אחוזים בתחום השליחים והסחר הישראלי

הקיטון בפעילות ובמכירות הסב הפסדים של 162.8 מיליון שקל לדואר ישראל, מול הפסד של 13 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד ברבעון השני עמד על 58 מיליון שקל מול הפסד של 18.4 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. גם ההפסד התפעולי נפגע בחציון הראשון של 2020 והסתכם בסך של 117.4 מיליון שקל, לעומת 9.4 מיליון שקל בחציון המקביל. ההפסד התפעולי ברבעון השני עמד על כ-62 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של כ-10.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הפער בדוחות ניכר גם בהפסד הגולמי שעמד בחציון על כ-66.1 מיליון שקל, לעומת רווח גולמי של 45.8 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. ההפסד הגולמי ברבעון השני עמד על כ-39.1 מיליון שקל, לעומת  רווח גולמי של כ-17.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

דיאלוג צפוף

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "וירוס הקורונה השפיע משמעותית גם על חברת דואר ישראל, כאשר לאחר עשור של צמיחה אקספוננציאלית בהזמנת חבילות מחו"ל, לראשונה בחציון, חל קיטון בהזמנות, שנבע מירידה בצריכה כתוצאה מהקורונה ומהמעבר לעבודה מהבית במשקי בית רבים. גם בתחום הפיננסיים בבנק הדואר חלה ירידה בהכנסות, כתוצאה מהמעבר לתשלומים באופן דיגיטלי בתקופה זו, וכן מהירידה במכירות מטבע חוץ וכרטיסים נטענים, בעקבות עצירת הנסיעות לחו"ל. למרות זאת, הקורונה יצרה הזדמנות בתחום השליחים והסחר הפנים ארצי, ואנו רואים גידול של עשרות אחוזים בפעילות השליחים בתקופה זו".

צאיג התייחס לכך שבתחילת הרבעון השלישי של השנה החלה רשות החברות הממשלתיות במהלך מכירת 20% מחברת הדואר. המטרה היא: הכנסת משקיע אסטרטגי לדואר ישראל עם הבנה עסקית, שיוביל מהלכי עומק בחברה, יסייע בשיפור השירות ללקוחות ויגרום בעקבות כך להשבחת ערכה של החברה בשנים הקרובות, "בשבועות האחרונים אנו נמצאים בדיאלוג עם גורמים משמעותיים במשק, שהביעו עניין ברכישת חלק מהדואר, ומקיימים עמנו מפגשים ושיחות".

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל התייחס למהלכים הטובים שאירעו בתקופת משבר הקורונה: "למרות הפגיעה בהכנסות, חברת הדואר ביצעה שורה של מהלכי התייעלות בחציון ואף הכינה תוכנית יציאה מהמשבר בשיתוף חברת הייעוץ PWC שתאפשר לחברה להתאושש בתוך כמה רבעונים, לרבות מתן דגש על תחום השליחים לצד המשך פיתוח תחום הסחר הנכנס והיוצא".

לדברי גולדשטיין אין להתעלם מכך שבתקופת הקורונה הפכה דואר ישראל לזרוע מרכזית של משרדי הממשלה בחלוקת קצבאות לציבור וכן בחלוקת מענק המדינה 'צ'ק לכל אזרח'. "נכון להיום חולקו עשרות אלפי מענקים בסניפי הדואר. בנוסף החברה חילקה בחציון עשרות אלפי כרטיסים נטענים של בנק הדואר עד הבית לקשישים מקבלי קצבאות בבנק הדואר במהלך ראשון מסוגו בשיתוף הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי".

עוד אמר גולדשטיין כי "בסוף החציון החברה פינתה את מטה החברה בתל אביב, כאשר מאות מעובדי החברה כבר עובדים בקריית הדואר במודיעין, ועד סוף השנה יעבור מטה החברה כולו למודיעין".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "בול פגיעה: ההזמנות מחו"ל פחתו, הכנסות הדואר ירדו"

  1. שטויות
    החברה מפסידה כי היא לא מנוהלת נכון,
    מדיניות המחירים שגויה,
    ניהול כושל הביאו את החברה להפסדים האלו שישולמו מהר מאוד מכיס האזרח.

כתיבת תגובה