בונים חנויות מלגו: 160 חנויות חדשות למותג 'לגו'

טויס אר אס וטופ טוי קורסות? אז מה • במפתיע, חנויות הצעצועים של לגו עומדות להתרחב משמעותית: 160 חנויות חדשות של המותג ייפתחו, מתוכן 140 בסין • כל הפרטים על המשחק שמסעיר את מוחם (וידיהם) של ילדים בכל העולם, למרות הדיגיטל שחדר לחיינו • ובכל זאת, לגו משקיעה רבות גם במסחר מקוון

תערוכת לגו של שון קנדי | צילום אילוסטרציה: מרים אלסטר, פלאש 90

הילדים הסינים עומדים בקרוב לשחק בלגו. חברת לגו מדנמרק הודיעה כי היא עומדת להאיץ את קצב פתיחת החנויות שלה ותפתח 160 חנויות חדשות, כאשר 140 מתוכן – בסין. בנוסף, החברה תשקיע סכומים גבוהים במסחר מקוון, כך פרסם אתמול ynet שתרגם הודעה של סוכנויות הידיעות. 

את הדברים הודיע אתמול (ג) מנכ"ל החברה, נילס כריסטיאנסן. לפי הדיווח בפייננשל טיימס, החברה תעשה את הצעדים בניסיון לשרוד את הטלטלות בתעשיית הצעצועים העולמית. נזכיר כי רשת הצעצועים האמריקנית טויס אר אס וקמעונאית הצעצועים הגדולה בסקנדינביה טופ טוי קרסו בקול רעש גדול.

250/200 סייד בר + קובייה

תעשיית המשחקים נמצאת בירידה על סף קריסה ככל הנראה לאור עליית המשחקים הדיגיטליים הנפוצים בטלפוני הסלולריים ובמחשבים והפעילות ברשתות החברתיות השונות. כך למשל, בחברת האסברו, נרשם רווח של 164 מיליון דולר בלבד, ואילו בחברת מטאל – משווקת הבובה ברבי – דיווחו על הפסד של 182 מיליון דולר.

פתיחתן של 160 חנויות נוספות המהווה עלייה של קרוב ל-40% בפעילות החברה זאת השקעה גדולה ומנכ"ל החברה הסביר את ההיגיון מאחורי המהלך: "אנחנו רוצים להבטיח שנישאר רלוונטיים על אף השינויים בנוף הקמעונאות. אנחנו עדיין צריכים שילדים יגלו את לגו. אנחנו פועלים כדי לוודא שיש לנו את הגישה הנכונה לילדים".

לגו, שעדיין נמצאת בבעלות משפחתית ספגה גם היא ירידה ובשנת 2017 דיווחה לראשונה מזה עשור על ירידה במכירות וברווח, אך נראה כי היא הצליחה להתאושש מאז. חברת לגו עדיין מוגדרת כיצרנית הצעצועים הגדולה בעולם במונחים של מכירות ורווחים, זאת בעוד שמרבית השחקניות בתעשיית הצעצועים מתקשות להתמודד עם העלייה בפופולאריות של המכשירים הדיגיטליים. 

על פי הודעת החברה, במחצית הראשונה של 2019 עלו הכנסות החברה ב-4% ל-14.8 מיליארד קרונה (2.2 מיליארד דולר). הרווח התפעולי של לגו עמד באותה התקופה על 3.5 מיליארד קרונה.

Inner article

 

מנכ"ל החברה כריסטיאנסן אמר כי בלגו מתכוונים להרחיב את ההשקעות: "השאיפה שלנו היא להגיע לכמה שיותר ילדים ברחבי העולם, וכדי לעשות זאת עלינו להמשיך ולהרחיב את נתח השוק שלנו. לכן אנחנו מעדיפים להשקיע מראש כדי להוביל את השינוי", הוסיף.

בנוסף למאמצים המיוחדים שתשקיע לגו בסין – היא מעוניינת להתרחב למקומות נוספים באסיה ובכוונתה לפתוח משרד בהודו, כחלק מהמאמצים להיכנס למדינה.

"בתוך עשור, יהיו 100 מיליון ילדים בהודו החיים במשפחות במעמד הביניים. הם אוהבים חינוך ומוצרים כמו לגו נמצאים גבוה ברשימת המשאלות שלהם", הסביר כריסטיאנסן. במקביל, החברה משקיעה בפיתוח מוצרים חדשים, כשההתמקדות היא בעיקר בשילוב בין צעצועים פיזיים וחוויית משחק דיגיטלית.

כמו כן, הודה כריסטיאנסן כי לגו "משקיעה סכומים נכבדים במסחר מקוון", כולל עדכון הפלטפורמות המקוונות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה