בונים 400 יח"ד בעיר וזכו במכרז ל-2.5 דונם מסחרי בדימונה

נכנסים לנדל"ן מניב – קבוצת ברזילי וגלעד מור יקימו מרכז מסחרי חדש בדימונה | זכו בקרקע בשטח של 2.5 דונם למסחר בשכונת השחר בדימונה | ישלמו 10 מיליון שקלים עבור הקרקע כולל פיתוח | הקבוצה בונה 400 יח"ד בעיר, וזהו הפרויקט הרביעי שלהם בדימונה

הזוכים מקבוצת מור וברזילי | צילום: יח"צ

קבוצת ברזילי ומור זכו במכרז של רמ"י לקרקע למסחר בדימונה בשטח של 2.5 דונם עם היקף זכויות בנייה של 1,100 מטר בצמוד לשצ"פ וחניון עילי.

היזמים זכו במכרז עליו התמודדו 16 יזמים ונחשב למבוקש ביותר בעיר. הקרקע נמצאת בכניסה לשכונת השחר  וסמוך לשכונת ממשית.

בשכונת השחר המונה 4000 בתי אב ו-12000 תושבים נמצאים בתהליכי בניה 3 מרכזים שכונתיים בלבד, שאחד מהם הוא המרכז השכונתי בו זכו ברזילי ומור.

הקרקע נמצאת על כביש טבעתי חדש המקיף את השכונות החדשות של דימונה ונחנך בימים אלו. הכביש שמקצר את זמן הנסיעה לבאר שבע והיציאה מהעיר יחובר בעתיד למקטע החדש של כביש 6.

בקבוצת ברזילי ומור ציינו כי מדובר בפרויקט רביעי שהם מבצעים בעיר דימונה, כאשר בימים אלה מלבד המרכז המסחרי הם אף בונים מעל 400 יח״ד בשכונת השחר והשכונה המזרחית החדשה.

המרכז המסחרי יקום כאמור על מפלס אחד בשטח של 1100 מ"ר ויהיה מתקדם וחדשני כולל אנרגיה ירוקה, עמדות טעינה וחניה נוחה ונגישה לרוכשים. מחירי השכירות באיזור נעים בין 150 ל 200 ש״ח למטר.

עידו ברזילי: ״על פי סקרים כשליש מהישראלים מבצעים את הקניות וצורכים במרכזים מסחריים שכונתיים.  אנו רואים מגמה של עליות בפדיונות של ענף הקמעונאות המסעדות והפנאי במיוחד במרכזים השכונתיים בזכות הקרבה לבית, עלות תחזוקה נמוכה, עלות ארנונה נמוכה, וחוויה קרובה לבית. ישנם שירותים כמו סופר שכונתי, שרותי רפואה בקהילהֿ, בתי קפה, מסעדות שאין להם תחליפים באינטרנט.

גלעד מור הוסיף, כי ״לאחר שחווינו ביקושים יוצאי דופן למסחר ולמשרדים בפרויקט שלנו במרכז העיר בקרית שמונה החלטנו להתרחב בתחום. אנו מבינים שהמגמות בעולם מובילות לשם, במיוחד לאחר תקופת הקורונה שהאיצה את הביקוש למרכזים מסחריים בקרבה למקום המגורים ובנוסף היעדר זמן באורח החיים והעומס בכבישים – מושך אותם לצרוך ולבלות במרכזים השכונתיים״.

כתיבת תגובה