בוקינג לא תמנע ממלונות לפרסם מחירים מוזלים יותר

בית הדין לתחרות אישר צו מוסכם בין הממונה על התחרות לבין בוקינג • בעקבות הצו המוסכם יתאפשר לבתי מלון לפרסם מחירים ותנאים טובים יותר בפלטפורמות מקוונות אחרות

בוקינג | צילומסך מאתר החברה למשתמשים בישראל

בית הדין לתחרות אישר את ההסכמות אליהן הגיעה הממונה על התחרות עם בוקינג. בתוך חצי שנה מהיום בוקינג תסיר מגבלות שהיו קיימות בהסכמיה עם בתי מלון ומקומות אירוח.

על פי הוראות הצו המוסכם, שאושרו במלואן על ידי בית הדין לתחרות, בוקינג לא תוכל למנוע מבתי מלון להציע ללקוחותיהם מחירים ותנאים טובים יותר מאלו שמוצעים באתר Booking.com בפלטפורמות online מתחרות. בנוסף, בוקינג לא תוכל למנוע מבתי מלון להציע מחירים או תנאים טובים יותר באמצעים שאינם מקוונים (offline). כך למשל, מלונות יוכלו להציע ללקוחות מחיר נמוך יותר בטלפון או בדלפק המלון. מלונות יוכלו להציע גם סוגי חדרים שונים בפלטפורמות אונליין מתחרות או באתר הבית שלהם מאלו שמוצגים בבוקינג.

הוראות הצו דומות להתחייבויות שבוקינג נטלה על עצמה באירופה בשנת 2015, בעקבות בדיקה משותפת של רשויות התחרות באיטליה, צרפת ושבדיה. 

ההסתייגויות שהגישה התאחדות בתי המלון נגד ההסכמות אליהן הגיעה הממונה על התחרות נדחו על ידי בית הדין באופן מלא. בית הדין קבע כי לא ברור כיצד התאחדות בתי המלון המייצגת את חבריה, מייצגת את האינטרס הציבורי. כמו כן קבע בית הדין, כי ההסכמות אליהן הגיעה הממונה מקדמות את התחרות וראויות. 

ההתחייבויות מושא הצו יעמדו בתוקפן לפרק זמן של 4 שנים.

נציין כי עד כה לא ברור, מדוע בוקינג רשאית לפרסם מחירים שאינם כוללים מע"מ כאשר היא מפרסמת בתי מלון ועסקי נופש הפועלים בישראל. פניות 'ביזנעס' בנושא לרשות להגנת הצרכן, מספר פעמים, לא העלו התקדמות בנושא.

כתיבת תגובה