חיפוש בבית החקלאי העלה: העלים הכנסות במאות מיליוני אירו

חקלאי מהצפון חשוד באי דיווח על הכנסות של מאות מיליוני אירו מחברות בחו"ל | הבוקר הפכה החקירה לגלויה, כאשר חוקרי רשות המסים ערכו חיפוש בביתו ותפסו כרטיסי אשראי של חשבונות בנקים בחו"ל ומסמכים המעידים על מכירה וקנייה של חברות הפועלות בתחום האנרגיה המתחדשת מרחבי העולם, בהיקף של מאות מיליוני אירו

חוות ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת | צילום אילוסטרציה: KENNY TONG, שאטרסטוק

רשות המסים, באמצעות פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, חוקרת חשד כי בעל משק חקלאי ממושב כפר ברוך שבעמק יזרעאל, השמיט הכנסות בסך של מאות מיליוני אירו מפעילותן של חברות בחו"ל מהדו"חות שהגיש לפקיד שומה עפולה.

הבוקר הפכה החקירה לגלויה, כאשר חוקרי רשות המסים ערכו חיפוש בביתו ותפסו כרטיסי אשראי של חשבונות בנקים בחו"ל, בהם עשה החשוד שימוש, ומסמכים המעידים על מכירה וקנייה של חברות הפועלות בתחום האנרגיה המתחדשת מרחבי העולם, בהיקף של מאות מיליוני אירו.

מהחקירה עולה חשד כי מאז שנת 2000 מנהל החשוד מערכת של עסקים בחו"ל במסגרת חברות שנרשמו במדינות שונות ביניהן: רוסיה, פולין, שוויץ, אנגליה. כמו כן, על פי החשד ניסה החשוד בשלב מסוים להעביר סכום של 50 מיליון דולר מחשבונות בחו"ל לחשבונו בארץ, בטענה כוזבת כי מדובר בכספים שמקורם בפעילות שביצע עבור ארגונים וולונטריים ברחבי העולם.

בהמשך היום הובא החשוד בפני שופט בית משפט השלום בחיפה ושוחרר בתנאים מגבילים. חקירתו נמשכת.

כתיבת תגובה