בטר ג'וס מתחדשת במפעל לייצור מסחרי ותגייס עשרות מיליוני ש'

חברת הפודטק הישראלית בטר ג'וס, המפתחת טכנולוגיה להפחתת סוכר במיצים טבעיים, יוצאת לסבב גיוס של עשרות מיליוני שקלים | הסכום שיגוייס ישמש לשיווק לתחומי הייצור של מפעל החברה החדש בנס ציונה שהוקם בהשקעה של מיליוני שקלים והיקף הייצור שלו יכול להגיע לכ-250 מיליון ליטר בשנה

ערב גיוס. בטר ג'וס | צילום: יח"צ

חברת הפוד-טק הישראלית הפועלת בשווקים גלובליים, 'בטר ג'וס' (Better Juice) בראשות מייסדיה גלי ירום וד"ר ערן בלצינסקי, תגייס עשרות מיליוני שקלים במטרה לקדם שיווק ומכירות של הפטנט שפיתחה להפחתת סוכר במיצים טבעיים – לחברות נוספות. החברה גייסה לפני כשנתיים סכום של כשמונה מיליון שקלים (בשלב הסיד).

חברת הסטארט-אפ בטר ג'וס, יוצאת חממת הפודטק the kitchen של 'שטראוס', מפתחת טכנולוגיה מוגנת פטנט להפחתת סוכר במיצים טבעיים והפיכתם לסיבים פרוביוטיים, תוך שימור הטעם הטבעי. בימים אלה החברה מתקדמת לייצור מסחרי מלא ומשיקה רשמית מפעל ראשון מסוגו בעולם לייצור וקיבוע אנזימים מיוחדים כחלק מפטנט בלעדי שפיתחה, בפארק המדע על שם קרסו, בנס ציונה. המפעל, שהוקם בהשקעה של מיליוני שקלים, יתמוך בלקוחותיה (ביניהם חברות ענק), בהיקפים של 250 מיליון ליטר בשנה. 

250/200 סייד בר + קובייה

השקת מפעל זה, מסמנת את אבן הדרך האחרונה של החברה, לקראת מעבר לייצור מסחרי מלא. מפעל ייחודי זה מעניק תמיכה ללקוחות חדשים וקיימים, ביניהם יצרני משקאות בינלאומיים, בהיקפים משמעותיים. הקמת המפעל, הצריכה תכנון ובניית מערכות מיוחדות מאפס בקנה מידה תעשייתי, כדי לתמוך בתהליכי הייצור הייחודיים, תוך התחשבות בשיקולים סביבתיים ועמידה בדרישות המחמירות ביותר לטיפול בפסולת, מִחזור מים ויעילות אנרגטית. המתקן החדשני כולל גם מעבדות פיילוט ואת המטה החדש של Better Juice.   

שוק המשקאות העולמי מתמודד עם לא מעט אתגרים, ביניהם רמת סוכר גבוהה במשקאות. כיום, במיצים הטבעיים הנפוצים, היחס של הסוכר הוא של 25 גרם ל- 250 מ"ל. לכך מצטרפת תופעת איבוד הערכים והסיבים התזונתיים המוכרת בתהליך הפקת המיצים וכמ כן, גם אתגר הטעם (ככל שרמת הסוכר גבוהה, המשקה טעים יותר). בטר ג'וס הצליחה בפיתוח טכנולוגי פורץ דרך, לפתור בו זמנית את שלושת האתגרים הללו, כך שנוסף לפן הבריאותי החשוב בהפחתת סוכר ושימור הויטמינים והמינרלים שבמיץ, נשמר גם הטעם הטבעי – נקודה שהקשתה משך שנים על הענף והצריכה פיצוח מדויק. 

פטנט ייחודי זה מפחית את הסוכר במיצים טבעיים ב- 30%-80% והופך אותם לסיבים פרוביוטיים ולתחליף סוכר טבעי. הוא רותם פעילות אנזימטית טבעית במיקרואוגניזמים שלא עברו הנדסה גנטית (GMO non- ) להמרת חד-סוכרים ודו-סוכרים (פרוקטוז, גלוקוז וסוכרוז) לסיבים פרוביוטיים שאינם ניתנים לעיכול. היתרון שלו הוא שמדובר בתהליך פשוט להטמעה בתהליך הפקת המשקאות, שומר על הטעם הטבעי ועל המינרלים והויטמינים הטבעיים של המיץ.

ד"ר ערן בליצ'ינסקי, מנכ"ל ומייסד Better Juice, מציין "הקמת המפעל מקדמת אותנו בצעדי ענק למימוש החזון שלנו להוביל לאורח חיים בריא יותר ברחבי העולם, באמצעות הפחתת צריכת הסוכר (הגורם העיקרי לסוכרת ולהשמנת יתר), ללא פשרה על הטעם. יכולות הטכנולוגיה שפיתחנו, מאפשרות הפחתה של עד 80% מתכולת הסוכר הפשוטה במגוון מוצרים, כולל מיצים, ריבות, יוגורטים, גלידות וסורבה, ללא כל פירוק של חומרים מזינים טבעיים, או דילול הטעם. תהליך זה מהווה game changer לענף המשקאות העולמי, המשווע לפתרונות חדשניים ויתכן שבעתיד הקרוב, יורחב גם לתעשיית המזון". 

גלי ירום, מייסדת ומנכ"לית משותפת של Better Juice, מוסיפה "מהלך זה מסמן קפיצת מדרגה גדולה במאמצי המסחור שלנו הנושאים פירות והיא בהלימה עם קצב הצמיחה של החברה. המפעל שהקמנו, מהווה את חוד החנית הטכנולוגית ואין שני לו בעולם. אנו צופים שהוא יתאים לצרכי הייצור שלנו בשנתיים הקרובות וככל שהעניין והביקוש בטכנולוגיה שלנו ימשיך לגדול, נרחיב את יכולות הייצור שלנו גם מחוץ לישראל".

כתיבת תגובה