ביג דאטה • מכרז לשירותי סלולר בדור הרביעי והחמישי

האינטרנט של הדברים מתקרב במהירות והעלייה בהעברת נתונים בנפח גבוה מחייבת את משרד התקשורת להקצות תדרים חדשים לשימוש סלולארי בטכנולוגיית הדור הרביעי והחמישי. בקרוב המכרז

גידול בתעבורת נתונים. אילוסטרציה: anucha maneechote | שאטרסטוק

בשנים האחרונות נמשכת מגמת עלייה בהעברת נתונים, הגדלה של קצבי העברת התנועה וצמיחה במספר המשתמשים בשירותי פס רחב. עידן הביג-דאטה יגדל עוד יותר ככל שתגדל תפוצתו של ה”אינטרנט של הדברים” (IOT) שצפוי לשנות בהדרגה את דרך החיים בעולם המודרני.

זאת נוסף על הפיתוחים החדשים בתחום הנהיגה האוטונומית והטכנולוגיה המפתחת של תקשורת נתונים. כך למשל, האינטרנט של דברים מאפשר לחיישנים ורכיבי אלקטרוניקה שהוטמעו בעצמים וחפצים לתקשר ביניהם, ועל ידי כך ליצור רשת של מיליארדי חיבורים.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

התחומים העיקריים של האינטרנט של הדברים באים לידי ביטוי בערים חכמות, בתעשייה, בתחבורה ובבית החכם. מגוון התחומים צפוי להתרחב עם התפתחות הטכנולוגיות וכן להביא לגידול בביקושים לפס רחב. כדי לתת מענה לכל אלה, צפויים שינויים באפיון הרשתות הסלולאריות ובביצועיהן, זאת באמצעות התקדמות טכנולוגית של הרשתות ובפרט פיתוח הדור הרביעי והטמעת רשת הדור החמישי.

רשתות אלו מחייבות את משרד התחבורה להקצות תדרים חדשים בתחומים שונים לרבות בתחומי הג’יגה הרץ הראשון (700/800/900 מגה”צ), וכן בטווח ה-2.5 ג’יגה הרץ וה-3.6 גה”ץ. תדרים אלה יביאו לשיפורים ניכרים בכיסוי וקיבולת רשתות הרט”ן.

זו הסיבה ששר התקשורת, חה”כ איוב קרא (ליכוד) מינה ועדת מכרזים להקצאת תדרים לאספקת שירותים סלולאריים מתקדמים בטכנולוגיית הדור הרביעי והחמישי. קרא אמר: “מתוך כוונה לשפר את רמת תשתיות התקשורת בישראל, הנחיתי את הצוותים המקצועיים במשרדי להיערך בזריזות לביצוע מכרז על מנת לספק שירותים מתקדמים בישראל”.

ועדה בראשות המנכ”ל הזמני של משרד התקשורת שתכלול את מנהלי האגפים המקצועיים במשרד התקשורת ונציגים מאגף התקציבים ואגף החשב הכללי במשרד האוצר, תשב על המדוכה מתוך כוונה לפרסם את המכרז במהלך 2018.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה