ביהכנ”ס בראשל”צ שנלחם בשרשרת ההדבקה

בית הכנסת הר המוריה בראשון לציון התקין מערכת טיהור אוויר ייחודית שפועלת על בסיס טכנולוגיית PHI שמסייעה בהתמודדות עם נגיפים ווירוסים, חיידקים, עובשים, פטריות וריחות 

REME HALO מותקן בביהכנ"ס בראשון לציון | צילום: יח"צ

לאור אתגרי הקורונה בתי הכנסת בישראל מחפשים פתרונות לטיהור האוויר ולמיגור נגיף ה-19COVID, לצורך המשך פעילות תקינה ושמירה על בריאות המתפללים. בית הכנסת הר המוריה בראשון לציון התקין לאחרונה מערכת לטיהור אוויר של חברת קלין אייר ישראל – הנציגה המקומית של חברת RGF הבין-לאומית, והפך לבית הכנסת הראשון בישראל בעל מערכת טיהור אוויר המקנה למתפללים בו שכבת הגנה נוספת מפני ההידבקות  בנגיף ויעילה למניעת של הדבקה ישירה. כל זאת, לצד שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

תוצאות בדיקות שנערכו בחלל האוויר שבבית הכנסת מוכיחות כי המערכת הביאה לחיסול של 99.82% מהחיידקים, שמרים ועובשים שבאוויר ועל גבי המשטחים.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

מר דודו אזולאי, גזבר בית הכנסת אמר, כי “בתקופה זו של חוסר ודאות מפני תחלואת מגפת הקורונה המתפשטת ומחייבת אותנו להתייחס לסדר התפילות בבתי הכנסת, ובכפוף להוראות החדשות של משרד הבריאות, אנו נדרשים למצוא פתרונות יעילים לצורך שמירה על בריאות המתפללים, ולאפשר להם ביטחון ככל שניתן בבית הכנסת. אנחנו לא רוצים להגיע חלילה למצב בו קיים חשש מפני הדבקה ממחלות כאלו ואחרות ולכן אנחנו נוקטים פעולות מנע. בתקופת החורף המתפללים שלנו חשופים להדבקות נוספות ולא רק מקורונה והבנו שמערכת הטיהור תעלה את רמת הבטחון של המתפללים אצלנו”.

מערכת REME HALO לטיהור אוויר נשענת על ידע קיים להשמדת ווירוסים, חיידקים, ועובשים הקיימים באוויר ועל גבי משטחים. המערכת פועלת על בסיס טכנולוגיית PHI (Photo Hydro Ionizatio)  ומייצרת תהליך חיטוי וטיהור אוויר AOP (Advanced Oxidation Plasma) באמצעות מולקולות מימן על חמצני H2O2 . בעזרת נורת UV פנימית וזרזים (קטליזטורים) העשויים ממתכות שונות: טיטניום, כסף, רודיום, אבץ ונחושת ואדי מים שבאוויר, נוצר תהליך כימי בטוח וידידותי לאדם, ובו מולקולות מימן על חמצני מתפזרות באוויר, מתחברות למולקולות הלא רצויות ומחמצנות אותן. מימן על חמצני נמצא כיעיל בחיטוי יותר מחומרים כמו כלור, אלכוהול ואשלגן. התהליך רציף וידידותי לסביבה ומאפשר המשך עבודה במקום במהלך הטיהור, ללא צורך ביציאה מהחדר או באוורור נוסף. בכמה מחקרים הוכיחה חברת RGF שחלקיקים טעונים של מימן על חמצני מסוגלים אפילו לקטול חיידקים ונגיפים הנפלטים מאדם או גורם מזהם אחר במרחק פחות מ-2 מטרים, לפי כך יעילות המערכת בהפחתת הסכנה להדבקה הישירה.

870/135 ליינר ארטקל

תהליך כימי זה לחיטוי וטיהור אוויר פותח לראשונה כחלק מתוכניות נאס”א לשימוש נרחב בתחנות מסלול ומעבורות חלל, ובהמשך לצורך שיפור מערכות האוורור במבנים סגורים ועל מנת לסייע במאבק בנגיף הקורונה. מערכות אלו זכו להמלצת המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן – CDC, והן בעלות אישור FDA 510 (K) למגורים, מסחר ורפואה, אישורי USDA,FSIS וכן אישור “אפס פליטת אוזון”.

“הטכנולוגיה במערכת זו הוכחה כיעילה בעולם אינספור פעמים, וביכולתה להפחית את הימצאותם של שפעת העופות, נגיפי דלקת קיבה ומעיים, שפעת החזירים, נגיפים הגורמים לדלקת ריאות, נגיפי משפחת הקורונה ועוד”, אומרת ד”ר גליה טמצין קרייז, יועצת מדעית בחברת קלין-אייר ישראל. “הפתרון של יצרן המערכת, חברת RGF מוכח, ולמעלה מ-4 מיליון מערכות מותקנות במתקנים רפואיים, מסחריים, ממשלתיים ומתקני אירוח, ביותר מ-60 מדינות בעולם. בעקבות מגפת הקורונה החברה פועלת לתת מענה ותמיכה בגידול בביקוש למוצריה בכל הארצות, ועכשיו גם בישראל בה מתבצעות התקנות בגופים שונים בחודשיים האחרונים. לפני מספר ימים קבלנו את ההודעה הרשמית מהיצרן, כי לאחר מחקר של מעל לחצי שנה, הוכחה יעילות המערכת גם מול וירוס ה-SARS-COVID 2 הידוע בשמו כווירוס הקורונה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "ביהכנ”ס בראשל”צ שנלחם בשרשרת ההדבקה"

  1. בעה”ש שיותקנו כאלה בכל בתי הכנסת, בתי ספר ומקומות אחרים, זה עוזר מאד, אבל אסור לסמוך על זה ולחשוב שזה פותר את הבעיה. כי זה רק מוריד אחוז מסויים של הנגיפים מהאויר ולא את הכל.

כתיבת תגובה