ביוזמת קופ"ח מאוחדת הוכשרו מקדמות בריאות בבתי הספר

הערב התמקד בתוכנית מקדמות הבריאות בבתי הספר שהינו תוצר משותף של משרדי הבריאות, החינוך בית המורה, ומאוחדת * את האירוע פתח הרב מנחם שצ'רנסקי מנהל בית המורה בבני ברק שהעלה את זכרו של אביו מייסד 'בית המורה' הרב בנימין שצ'רנסקי זצ"ל שאנו מצויים בתוך 30 ימי האבל לפטירתו * הרב משה כהן סגן מנהל מחוז מרכז במאוחדת הרחיב על שיתוף הפעולה ועל התוכניות הנרחבות של מאוחדת

קופ"ח מאוחדת. צילום קובי גדעון פלאש 90

מאות נשים השתתפו השבוע באירוע ענק שנערך בשיתוף 'בית המורה-בית יעקב' וקופת חולים מאוחדת לציון תוכנית מקדמות בריאות בבתי הספר. האירוע התקיים באודיטוריום שע"י מפעל הפיס ברמת אלחנן בבני ברק.

את האירוע פתח הרב מנחם שצ'רנסקי מנהל בית המורה בבני ברק שהעלה את זכרו של אביו מייסד 'בית המורה' הרב בנימין שצ'רנסקי זצ"ל שאנו מצויים בתוך 30 ימי האבל לפטירתו. הרב שצ'רנסקי דיבר על החשיבות הרבה והמשאבים הגדולים שבית המורה משקיע בתחום הבריאות וציין כי חשוב להתחיל מגיל צעיר על ההקפדה בנושא הבריאות. "מזה 5 שנים שבית המורה מכשיר מורות וגננות שיהיו מקדמות בריאות בבתי הספר ובגנים" הוסיף.

technion-box

"אני שמח מאד לצרף שותפים חדשים השנה לתוכנית מקדמות בריאות שלנו , את קופ"ח מאוחדת שמצטרפת אלינו ומביאה את אנשי המקצוע הטובים ביותר שלה שיעבירו את התכנים המקצועיים בתוכנית".

לאחר מכן האזינו המשתתפות לדברי הרב משה כהן סגן מנהל מחוז מרכז במאוחדת שסיפר על הפעילות ואמר כי על פי נתוני הביטוח לאומי, מובילה מאוחדת במגזר החרדי. הוא ציין כי "בני ברק היא העיר השנייה בגודלה בציבור החרדי והיא צריכה לקבל את הביטוי בהיקף השירותים וההתאמה למגזר החרדי וגם בנושא של קידום בריאות".

"ידוע בעולם שיש מגמה ללכת לקידום בריאות החל מהגיל הקטן. פתחנו בבני ברק בשנתיים האחרונות מרפאות חדשות, התפתחות הילד, פיזיותרפיה, בתי מרקת, מכונים, מרכז בריאות האישה. מדובר בשירותי בריאות בהיקפים גדולים וחסרי תקדים, והיד עוד נטויה".

הוא הוסיף ואמר "אנחנו שמחים להיות שותפים בערב הזה של משרדי הבריאות, החינוך ובית המורה להטמעת חיים בריאים. אנחנו פותחים היום את התוכנית הנפלאה של בית המורה להעלאת המודעות לחיים בריאים בנושא קידום בריאות. קופת חולים מאוחדת משקיעה רבות ומחדירה את כל הנושא של חיים בריאים, ועושים המון פעילות כדי להישמר שלא להיות חולים. אם זה בסכרת, עישון והשמנת יתר, ואנחנו חוברים לגופים הגדולים ולקהילות כדי לקדם בריאות". "אנחנו נמשיך לפתח את הנושא של קידום בריאות ורפואה מונעת".

גב' רות אלמליח מפקחת בתי הספר העל יסודיים כיבדה את הערב בהשתתפותה ודיברה על החשיבות של נושא הבריאות והחשיבות במניעת תחלואה.

את הערב הנחתה בטוב טעם גב' יוכבד לוין מפקחת תחום בריאות במשרד החינוך והשתתפו בו מרצות ומדריכות מהסגל של קידום בריאות ממשרד הבריאות. בערב הוצגו תוצרים של מיזמים שיצרו מקדמות הבריאות בבתי הספר ובחוגים לילדים, מיזמים שקשורים לבריאות.

בסיומו של הערב חולקו תעודות לבוגרות התכנית – מקדמות הבריאות. על החלק האומנתי הופקדה גב' סמדר מורג בתוכניתה "מחוברת לבריאה".

side
Technion – inner

כתיבת תגובה