ביי ביי אסקלייד || נסיעת מבחן • קאדילק  XT6

לרכבי הפנאי שכבר קיימים בקאדילק הצטרף שחקן חדש, קוראים לו XT6, והוא SUV חדש יחסית ובעל 7 מושבים | למרות גודלו ואורכו הוא לא הכי גדול בהיצע של קאדילק, בשביל זה יש את האסקלייד – אבל לאנשים פשוטים כמונו זה די והותר…

קאדילק XT6 | צילומים: יצרן

נכון לרגע כתיבת שורות אלו, באולם התצוגה של קאדילק בהרצליה קיימים רק רכבי פנאי. המותג הוותיק שהוביל עשרות בשנים את נשיאי ארצות הברית, לא מוכר כעת שום דגם שנראה כמו קאדילק מהעבר. תמיד ניתן להאשים את משבר השבבים בחוסר הזמני של רכבי סדאן, (מבטיח שזה מה שאמרו לי באולם התצוגה). התוצאה היא שאנחנו היום עם השחקן היחסית חדש, הגדול והארוך (יותר מחמשה מטרים) שבחבורה, XT6 .

בישראל שמור לקאדילאק סטטוס או מעמד יוקרתי סמוי: יש לאנשים סוג של יראת כבוד למותג. נוכחות שלו בנתיב השמאלי זוכה לפינוי מהיר מנתיב העקיפה, ובכל מקום שתגיעו הוא זוכה למבטים ששמורים לאחיו הענק האסקלייד. בהתחלה זה מסקרן אפילו (מי נוהג בה?)… רק בישראל, כבר אמרנו?

250/200 סייד בר + קובייה

העיצוב החיצוני מרשים יותר כשהרכב מגיע בצבעים כהים. בצבע לבן, הוא די נעלם בנוף  ולימי המבחן זה היה יתרון: לך תסביר ליושבי השטיבל’ך שהרכב לא בדיוק שלך ואתה רק בנסיעת מבחן…

עיצובו של ה- XT6 מעט בוגר יותר, הוא שומר על קווי העיצוב של קאדילק רק שמישהו חכם הזיז מעט את פנסי הלד האנכיים, וניתק אותם מפנסי החזית. זה מוחצן פחות אבל נעים יותר מבחינת המראה שלו.

הכניסה לתא הנוסעים מעט מאכזבת ברגע הראשון. אני מניח שזה בגלל שאני לא מחבב את הצבע השחור, ולמי שבחר לתת רכב הדגמה בצבע כזה מגיעה נזיפה… גם המסך המרכזי לא ממש גדול וזה פוגע ברושם הראשוני, אבל טוב שיש מבט שני… 

Inner article

מהרגע שמתיישבים על הכורסא הנוחה ומתחילים לתפעל את המסך המרכזי דרך חוגה בין המושבים הקדמיים,  ללא צורך להוריד את העיניים מהכביש או להניע ידיים לכיוון המסך, זה בטיחותי וזה הדבר הכי נוח לתפעול.  

ייחודי – ה-XT6 מביא לנו רשימת אבזור ארוכה כמו הדרך מניו יורק ללוס אנג’לס. ולא רק אורך הרשימה מרשים, אלא הדברים שמייחדים את קאדילק:

כן, יש התנעה מרחוק, (נסו את זה ביום קיץ: מדהים שאפשר להיכנס גם באוגוסט לרכב ממוזג) ואם אתם מכירים התראות בטיחות שמצפצפות, לא בקאדילק…! קבלו במקום זה רטט במושבים. קיפול ידני למושבים? נו, באמת. הקיפול חשמלי, גם בשורה השנייה והשלישית, וגם יש תאורה לזיהוי בחושך של ידיות הרכב, צלון חשמלי, והמראה המרכזית היא בכלל מצלמת HD.

יש כמובן כל מה שצריך להיות ברכב פרימיום חלון גג חשמלי, בקרת אקלים אלקטרונית (3 אזורים), פתחי יציאת מיזוג אחורית, 4 פתחים הממוקמים בתקרת הרכב, מתג התנעה, משטח הטענה אלחוטי לטלפון נייד. מושב נהג ונוסע קדמיים מתכוונים חשמלית 8 מצבים, מושבים קדמיים מחוממים ומאווררים, מושבים אחוריים מחוממים, תצוגה עילית מוקרנת על השמשה הקדמית, תמיכה ב- , Apple carplay/Android Auto14 רמקולים מבית Bose 

שורת המושבים השנייה: ללא אופציה למושבי קפטן אבל  מרווחת ותתאים לשניים או  לשלשה. 

שורת המושבים השלישית מתאימה לשני מבוגרים לא גבוהים וכוללת פתחי מיזוג ויציאות USB.

נפח תא המטען מאחורי השורה השלישית לא ענקי; 357 ל’, נפח תא המטען כאשר המושבים בשורה השלישית מקופלים: 1,220 ל’, נפח תא המטען כאשר המושבים בשורה שנייה ושלישית מקופלים: 2,228. פנויים להובלה? 

בטיחות: בלימת חירום אוטונומית – התראה מהתנגשות חזיתית, מערכת התראה ובלימה אוטומטית לזיהוי הולכי רגל כולל מערכת התראה לזיהוי הולכי רגל בנסיעה לאחור. חנייה אוטומטית כולל בלימה אוטומטית, בלימת חירום אוטונומית במהירות נמוכה גם בנסיעה לאחור, התראה ותיקון סטייה מנתיב (לא כולל שמירה בתוך הנתיב, מה שמקלקל מעט את החגיגה), מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, שליטה אוטומטית על אורות גבוהים למניעת סנוור, התראת “שטח מת” במראות, התראה על הימצאות ילד/ה במושב האחורי מצלמת חניה היקפית HD 360, עם מבט מעוף ציפור כולל אפשרות לבחור זוויות צפייה כולל מבט על וו הגרירה, ופתיחה חשמלית לתא המטען עם הרגל.

המנוע כמו באמריקה חייב להיות גדול. מדובר במנוע  V6 בשרני עם הצליל הנכון בנפח 3.6 ליטר והספקו עומד על 310 כ”ס ו-37.3 קג”מ, תיבת ההילוכים בעלת 9 יחסי העברה, ההנעה כפולה, וכל הנתונים הפנטסטיים הללו מזניקים את ה- XT6 ל-100 קמ”ש בפחות מ-7 שניות. אלו לא נתונים על הנייר, כיף מאד לנהוג ברכב הזה ו-כן, קצת פחות כיף להציץ בנתוני צריכת הדלק שלו.

הסיפור בגדול הוא המחיר. בשונה מהמתחרות שבאות מגרמניה הקאדילק זול מהן בהפרש ניכר, כך שמדובר כאן בעסקה מעניינת בהחלט והמחיר נע החל מ-399,900 שקלים ועד לסכום של 439,900 שקלים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "ביי ביי אסקלייד || נסיעת מבחן • קאדילק  XT6"

  1. נחכה לדגם ההיברידי/ חשמלי

כתיבת תגובה