ביקושים של כ- 1.5 מיליארד ש”ח בהנפקת מניות של שופרסל

ביקושי שיא בהנפקת מניות גלובאלית של שופרסל • במסגרת ההנפקה שבוצעה במתכונת חדשנית של הצעה לא אחידה למשקיעים, גייסה שופרסל כ- 702 מיליון שקל • בהנפקה התקבלו ביקושי יתר של כ- 1.5 מיליארד ₪ ממשקיעים ישראלים וכן ממשקיעים זרים, אשר לראשונה מזה שנים מצטרפים כבעלי מניות בחברה

סניף שופרסל | צילום: אורי לנז, פלאש 90

רגע אחרי שרשת המזון והפארם שופרסל רשמה סיכום של שנת שיא בהכנסות וברווחים (ב-2020 ההכנסות קפצו ב-14% לשיא של 15.2 מיליארד שקל, בנוסף לזינוק של 44% ברווח הנקי שהסתכם ב-387 מיליון שקל) החברה הודיעה על הנפקת מניות בהיקף של כ-700 מיליון שקל, בהצעה לא אחידה למוסדיים.

קמעונאית המזון הגדולה בישראל גייסה את ההון הזה בהנפקה של מניות, במטרה לצמצם חלק מחובותיה, לפתח את פעילות האונליין (שלא מעט בזכות הקורונה זינקה עד לכדי חמישית מפעילות הרשת), את המותג הפרטי ואת המכירה הסיטונאית לעסקים.

250/200 סייד בר + קובייה

הצעדים הללו נועדו, כך על פי פרשנים כלכליים, לאפשר לחברה להציג צמיחה גם לאחר סיום משבר הקורונה, כשהציבור ינתב את כספו לטיסות לחו”ל, לצריכה של מזון מוכן ממסעדות הביתה ולעבודה, לשהות בבתי מלון ולסעוד בהם – מה שעלול לפגוע בתזרים הרשת ובהכנסותיה.

בשבוע שעבר, (בימים 3-4 במרץ 2021), ביצעה החברה תהליך הנפקה גלובאלי למשקיעים ישראליים וזרים. הליך ההנפקה בוצע באופן משולב, בדרך של הצעה לא אחידה, במסגרתו התקבלו ביקושים ממשקיעים בשני השווקים. במסגרת ההנפקה התקבלו ביקושים גבוהים מאד בהיקף של כ- 1.5 מיליארד שקל –  כמעט כפול מהיקף ההנפקה המתוכנן שעמד כאמור על 700 מיליון שקל.

שיטת ההנפקה של הצעה לא אחידה בהנפקה שאינה הנפקה ראשונית (IPO) היא שיטה חדשנית יחסית בשוק הישראלי והיא אפשרה לחברה להחליט איך לבצע את ההקצאה, באופן שמאפשר למשקיעים זרים להשתתף בהנפקה ולהצטרף כבעלי מניות לשופרסל.

היקף הגיוס הכולל עמד בסופו של תהליך על 702 מיליון שקל ומחיר ההנפקה הינו 26 ₪ למניה (המהווה דיסקאונט של כ- 3.3% מול מחיר הסגירה של המניה ביום 4.3.21).

החתם הישראלי בהנפקה היה אפסילון (כאשר המפיץ הבינלאומי היה Citigroup). את שופרסל ייצג בהנפקה עו”ד דורון סגל ממשרד גולדפרב זליגמן ושות’.

870/135 ליינר ארטקל

יקי ודמני, יו”ר שופרסל ואיציק אברכהן, מנכ”ל שופרסל, אמרו היום: “אנו שמחים וגאים על ההצלחה הגדולה בהנפקת המניות, אשר מבטאת אמון של ציבור המשקיעים בישראל ובחו”ל, בשופרסל ובדרך האסטרטגית שלנו. בשנים האחרונות בכלל, ובשנת 2020 בפרט, הוכחנו כי התשתיות שהנחנו לאורך השנים במסגרת תכניות העבודה שלנו, התאימו לצרכים המשתנים של ציבור הלקוחות ואפשרו לנו להמשיך ולהוביל את החברה לצמיחה ולהצלחה.

“ההנפקה הנוכחית, אשר בוצעה באופן חדשני באמצעות הצעה לא אחידה למשקיעים ישראלים וזרים, אפשרה לנו גם לגוון את מבנה בעלי המניות של החברה ולאפשר גם למשקיעים זרים להיות חלק מבעלי המניות של שופרסל. תמורת ההנפקה תאפשר לשופרסל להמשיך בתכניות העבודה שלה לצמיחה ולמובילות, תוך ביצוע השקעות שיאפשרו את קידומם של תחומי העשייה השונים שלנו”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה