ביתר עילית: ירחיבו ויגוונו את פרויקט ההזנה בגנים ובבתי הספר

פעילות לשיפור ולגיוון המנות ומניעת בזבוז מזון בפרויקט ההזנה שעלותו מיליוני שקלים מידי שנה • ירחיבו את מעגל התלמידים המשתתפים ויצמצמו ככל הניתן את אחוז האוכל שנזרק לפח • בין הרעיונות היצירתיים שעלו לגיוון: חלוקת ‘טשולנט’ בימי חמישי, בהתאם לביקוש

ישיבת הוועדה המקצועית

בלשכת ראש העיר ביתר, מאיר רובינשטיין התכנסו השבוע נציגי ועדת חינוך עם נציגי חברת ההזנה, למצוא דרכים לשיפור ולגיוון המנות במפעל ההזנה.

הפגישה נערכה בעקבות ישיבת ועדת חינוך שהתקיימה בעירייה, ובה הוחלט לשפר ולגוון את המנות, להרחיב את מעגל התלמידים המשתתפים ולצמצם ככל הניתן את אחוז האוכל שנזרק לפח.

את היוזמה הציע יו”ר ועדת חינוך, חבר מועצת העיר משה כהנא , וזכתה לתמיכה של כלל חברי הוועדה. ראש העיר מאיר רובינשטיין הורה על נקיטת שורת צעדים מידיים לפתרון וייעול, בהם פנייה לגורמים במשרדי הממשלה האמונים על הנושא, וכינוס הוועדה המקצועית, שהתכנסה השבוע בביתר, כאמור, יחד עם נציגי מפעל ההזנה.

הוועדה התכנסה בלשכת ראש העיר בהשתתפות: שלושה נציגי מפעל ההזנה, דודי זלץ סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, משה כהנא יו”ר ועדת חינוך ותעסוקה, חיים רובין, ומנהל מחלקת חינוך יהודה קורנבליט.

ראש העיר מאיר רובינשטיין פתח בהכרזה כי “יש להפעיל ‘חשיבה מחודשת’ במפעל ההזנה הכל כך חשוב, ש’מוסיף סומק’ בלחיי הילדים. תלמיד שבע – יהיה תלמיד טוב!”.

לאחר שעלו הצעות בנושא שיפור התפריטים, צורות ההגשה, ושמיעת נציגי מפעל ההזנה, הוחלט בישיבה שחברת המזון  תבצע התאמת תפריטים, באמצעות גיוון במנות, תשנה הרכבי מזון שפחות אהובות על ידי תלמידים, לאחר סקרי עומק, שלא על חשבון מתכונים בריאים.

לפי נתונים מקיפים שהתקבלו, חלוקת מנות באמצעות תפזורת ולא בחמגשיות סגורות, מפחיתה בצורה משמעותית זריקת אוכל לפח. הוחלט על עידוד מוסדות למעבר לחלוקת אוכל בתפזורת ולא בחמגשיות.

עוד הוחלט בפגישה, על הכוונה הסברתית מקיפה של צוותי החינוך בבתי הספר ובגנים, על ידי נציגים של חברת ההזנה, ובתיאום מלא של מחלקת חינוך בעירייה, לגבי אופן התייחסות למנות המזון, והטמעה נכונה בקרב התלמידים.

כתיבת תגובה