בית המשפט הכריע: 'אייס תקשורת חכמה' תיסגר

הסוף לפגיעה בצרכנים | בית המשפט החליט כי חברת התקשורת "אייס תקשורת חכמה" תפסיק לחלוטין את פעילותה וכי כל מנויה ינותקו לאלתר | שר התקשורת יועז הנדל: ״החברה הזאת תיסגר כי לא כך עובדים בשוק התקשורת התחרותי בישראל. אנחנו לא נאפשר לאף חברת תקשורת לרמות אזרחים ישראלים ופגיעה מתמשכת בצרכנים. אני בעד הפחתת הרגולציה אבל נשתמש במקלות שלה בכל פעם שנזהה שנחצים קווים אדומים"

שר התקשורת יועז הנדל | צילום: דוברות משרד התקשורת

בית המשפט החליט, כי אייס תקשורת חכמה, חברת תקשורת ישראלית, תיסגר לאלתר.

במהלך השנה ומחצה האחרונות, ניהל משרד התקשורת הליך פיקוח קפדני בעקבות מספר חריג של תלונות צרכנים על התנהלותה של חברת "אייס תקשורת חכמה" כלפי לקוחותיה. עיקר התלונות התקבלו בגין המשך חיובים לאחר בקשת הלקוח להתנתק מהשירות, עיכוב בזיכוי לקוחות, חיובים מופרזים, הטעיית צרכנים, חוסר מענה במוקדי השירות לקוחות והתמיכה הטכנית ועוד.

250/200 סייד בר + קובייה

בחודש נובמבר 2020 שלח המשרד לחברה שימוע טרם נקיטת הליכים, וזאת בעקבות מספר חריג וגבוה מאוד ביחס לגודל החברה של תלונות שהתקבלו בתחום פניות הציבור במשרד, ושמהן עלה כי "אייס תקשורת חכמה" הפרה לכאורה את תנאי היתר הפעילות שלה, פגעה בטובת הציבור ולא פועלת בהגינות כלפי מנוייה.

בחודש יוני 2021 לאחר שהתקבלו התייחסותיה של החברה לשימוע, הגביל שר התקשורת, יועז הנדל,  את פעילותה של "אייס תקשורת חכמה" לתקופת בחינה של ארבעה חודשים, שבה לא תוכל לגייס מנויים חדשים.

בנוסף, הנחה השר את הצוות המקצועי במשרד לעקוב אחר פעילות החברה.

במקביל להליך שהתנהל במשרד התקשורת, ועקב קשיים כלכליים שאליהם נקלעה החברה, הוגשה בקשה לפירוק החברה לבית המשפט. לאחרונה אישר בית המשפט המחוזי את בקשת הנאמן שמונה לחברה לנתק את כל מינויי החברה ולמעשה להביא לסגירתה.

שר התקשורת יועז הנדל הגיב להחלטה ואמר, ״מרגע שהגעתי למשרד התקשורת קיבלתי אין ספור תלונות על חברת אייס תקשורת. לקוחות ששילמו ומצאו את עצמם ללא מענה ושירות. לאור זאת החלטתי לאחר שימוע לפני מספר חודשים על צעד קיצוני שמעולם לא ננקט במשרד התקשורת – עצירת גיוס המנויים החדשים, ומהלך לשלילת הרישיון.

Inner article

"החלטת בית המשפט לאחרונה לעצור הפעלת מנויים קיימים, עוצרת בפועל את פעילות החברה. הצדק יעשה. חברת תקשורת שתפגע באזרחים לא תוכל להחזיק ברישיון במדינת ישראל".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

6 תגובות ל: "בית המשפט הכריע: 'אייס תקשורת חכמה' תיסגר"

 1. כל הכבוד לך!!! גם אני הייתי אחת מנפגעות חברת אייס דקה לאחר ההתתחברות ביקשתי לבטל את המינוי ואז החלו התירוצים ובכדי לבטל את המינוי התקשרתי אליהם עשרות פעמים וכל פעם תרוצים שונים מצידם
  יישר כח

 2. השאלה מה לגבי תפעול הנושא?
  מי יבטל את החוזים \ אי הגבייה מלקוחות?
  האם יהיה החזר כספי ומתי?

 3. איך אפשר לעצור את התשלומים בחברות האשראי?

 4. אני קיבלתי זיכוי מחברת האשראי (ללא פניה מצידי) על חיובים מ-4 חודשים האחרונים וביטלו לי את התשלומים שעוד נותרו לי לראוטר שרכשתי דרכם
  ממליצה לכם לבדוק בדפי הפירוט של חברת האשראי / מול חברת האשראי

 5. אני זכיתי בבית משפט מולם והם נקנסו ב-3000 ש״ח..
  שקל לא ראיתי.. הלכתי להוצאה לפועל ושם שברו אותי שהייתי צריך ללכת לבית המשפט ולקבל חתימה על גזר הדין ולחזור אליהם.. אין לי כח לשטויות האלה..

 6. אני בזמנו ביקשתי מחברת האשראי לעצור תשלומים שנגבו ממני שלא כדין ולבטל עסקה שנעשתה ברמאות והטעיה. עד היום התשלומים והעסקה סומנו על ידי חברת האשראי כ״עסקה בבירור״ ולא נגבו. היום הודיעו לי שקיבלתי זיכוי על סכום שכן נגבה (כנראה) לפני שנה… וראיתי שהפסיקו מיוזמתם לגבות תשלומים שלא היו במחלוקת על רכישת ראוטר (אמנם במחיר מאד מופרז) שאני עדיין משתמשת בו במנוי בזק שלי. בסופו של דבר כנראה לא יצאתי בנזק גדול מדי, אם לא נספור את השעות והעצבים שבזבזבתי עליהם. בכל אופן, מעודד לראות שהצדק נעשה. כל הכבוד ליועז הנדל!!!

כתיבת תגובה