בית שמש: זו התכנית לסלילת עשרות ק"מ של נת"צים ושבילים

שרת התחבורה מירי רגב וסגן השרה אורי מקלב הכריזו בסיור מקצועי בבית שמש כי משרד התחבורה מתקדם עם תכנית המאי"ץ שתשדרג את מערך התחבורה בעיר | במסגרת ההסכם עליו עמלים הצוותים המקצועיים, עתידים להיסלל בעיר עשרות ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית, שבילי אופניים והליכה, יחודשו תחנות אוטובוס וישולבו אוטובוסים מפרקיים רבי קיבולת

סגן השר אורי מקלב וראה"ע בית שמש שמואל גרינברג | צילום: באדיבות המצלם

"העיר בית שמש נשענת בעיקר על תחבורה ציבורית. הסכם המאי"ץ עליו עמלים הצוותים המקצועיים, יביא את התחב"צ בעיר לרמה אחרת, שתגדיל את החיבוריות והקישוריות בתוך העיר ובתחבורה הבין עירונית, ותהפוך אותה ל'האב' תחבורתי", אמרה אתמול שרת התחבורה מירי רגב, בישיבת עבודה מקצועית שערכה בעיריית בית שמש, יחד עם ראש העיר, שמואל גרינברג והנהלת העירייה, בהשתתפות סגן השרה, אורי מקלב ומנכ"לי חברות התשתית של המשרד.

במהלך הישיבה, הנחתה רגב לקדם פגישות של צוות המאי"ץ עם הנהלת העיר החדשה, על מנת לגבש הסכם לטובת העיר שיחתם בקרוב. במסגרת ההסכם, יסללו 31 ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית, מסלולי אופניים, יחודשו תשתיות התחבורה העירוניות, תשופר הבטיחות בדרכים ויורחבו הכבישים בעיר לטובת אוטובוסים רבי קיבולת. זאת במקביל להאצת העבודות ברחוב נהר הירדן, הרחוב הראשי של העיר שכבר יצאו למכרז. ההסכם יביא להגדלת השימוש בתח"צ, קיצור זמני נסיעה והורדת כמות האוטובוסים בצירים המרכזיים.

ראש העיר ציין לשבח בפני רגב, את ההשקעה האדירה של משרד התחבורה בפתיחת קווים עירוניים, בדגש על הרחבת השירות באזור רמת בית שמש ד' וה' המתפתח ובשיפור ותגבור השירות הבינעירוני לירושלים וליעדים נוספים. השרה רגב וסגן השר מקלב ציינו כי נעשים מאמצים להביא לתוספות שירות נוספות לטובת תושבי העיר.

בנוסף, הנחתה רגב לקדם את ביצוע, שני מחלפים בכביש 38 לכניסה לעיר בית שמש, במטרה להפחית את עומסי התנועה בכניסות לעיר והסדרת החיבור לשכונת המשקפיים. כמו כן הורתה שרת התחבורה לבחון פתרונות לטובת חניון הרכבת בעיר ותגבור השירות לת"א, במקביל לשיפוץ התחנה שיחל בקרוב. בעקבות נתוני הרלב"ד שהוצגו בישיבה, ביקשה השרה לקדם לימוד והטמעת כללי הבטיחות בדרכים בבתי הספר בבית שמש יחד עם העירייה.

"העיר בית שמש היא מהערים הצומחות בישראל. כפי שהנחיתי, משרד התחבורה מקדם תכניות מאיץ רק בהחלטה רוחבית", אמרה השרה. "חייבים להפוך את כל הצירים, מה שאמנם יביא לאי נוחות זמנית אך בסוף זה ישתלם לטווח הארוך. נעשה הכל כדי לקדם את העבודה במהירות האפשרית, כדי להקטין את ההפרעה לתושבים. אני מברכת את ראש העיר החדש על הנכונות. יחד נצעיד קדימה את התחבורה בעיר בית שמש".

סגן שרת התחבורה, אורי מקלב: "לעיר בית שמש צרכים ייחודיים, תושבי העיר נשענים על שירותי התחבורה הציבורית והתלות בשירותי התחבורה הציבורית הולכת וגדלה, המרכזים התרבותיים והחינוכיים של העיר נמצאים בערים אחרות, נביא לפה חשיבה מערכתית נרחבת להקמת מערכות הסעת המונים עם פיתוח התשתיות בעיר, ראש העיר מכיר את האתגרים הרבים ואנחנו מקווים שנוכל כבר בזמן הקרוב ממש עוד בתקציב הקיים להביא בשורות משמעותיות בתחבורה הציבורית לעיר".

ראש העיר בית שמש, שמואל גרינברג: "העיר בית שמש עתידה לעבור מהפך אדיר בתחום התחבורה ובדגש על התחבורה הציבורית. קיימנו היום פגישה מקצועית בראשות שרת התחבורה מירי רגב וסגנה הרב מקלב יחד עם צוות משרד התחבורה, כאשר החזון הוא ברור, להשלים את התוכניות המקצועיות במטרה להגשים את תוכנית "המאי"ץ" בעיר שתהפוך את בית שמש ל"האב" תחבורתי שיכלול חיבוריות וקישוריות לכל אמצעי התחבורה במרחב. מדובר בבשורה של ממש המקיפה את כל עולם התחבורה בעיר שתכלול בין היתר בתוכה סלילת נתצי"ם חדשים וסלילת שבילי אופניים, הקמת מסופי תחבורה חדשים, תגבור נסיעות, הוספת קווים חדשים והבאתן של מפרקיות חדשות לעיר שיספקו מענה ראוי והולם לצרכי התושבים. בית שמש לקראת מהפכה תחבורתית שתשפר באופן דרמטי את איכות החיים של כלל תושבי העיר".

כתיבת תגובה