בית שמש: זו התכנית שתעלה את הרכבת אל הפסים

עד לאמצע שנת 2023 תדירות הרכבות תוכפל לאחת לחצי שעה | לאחר אישור ממשלתי: המסילות יוכפלו לשם הגברת תדירות הקווים | מנכ”ל הרכבת הגיב בחיוב להצעה לבחירת חלופה למיקום מסוף המטענים כך שלא יחסום את אזור התעשייה מע”ר צפון

מיכאל מייקסנר, מנכ"ל רכבת ישראל וצוותו הבכיר בפגישה עם ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך | צילום: דוברות עיריית בית שמש

שיפור מערך הרכבות בעיר בית שמש – בדרך. מנכ”ל רכבת ישראל מיכאל מייקסנר ובכירי החברה נפגשו עם ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך, מהנדסת העיר ענבר וייס וגורמים עירוניים נוספים.

בפגישה, בה הועלו מספר נושאים מהותיים לתושבי העיר, סיכמו הצדדים כי עד לאמצע שנת 2023 תדירות הרכבות תוכפל לאחת לחצי שעה, שיפור משמעותי ביחס למצב הקיים. כמו כן, הוצגה תכנית להקמת חניון חדש וגשר בצמוד לרכבת, דבר שיקל ללא ספק על הנוסעים. בנוסף, עלה הצורך בהכפלת המסילות לצורך הגברת תדירות הקווים וסוכם כי, לאחר קבלת האישורים הממשלתיים הנצרכים, רכבת ישראל תיקח אחריות על התכנון והיציאה לביצוע. זאת ועוד, מנכ”ל הרכבת הגיב בחיוב להצעה לבחירת חלופה למיקום מסוף המטענים כך שלא יחסום את אזור התעשייה מע”ר צפון.

250/200 סייד בר + קובייה

מנכ”ל הרכבת ציין כי בעבר המדינה לא פעלה להכפלת המסילה ועל כן הוא הציב מטרה לפיה בעוד כשנה יהיה אפשרי להכפיל את תדירות הרכבות בכפוף לאישורים. מאידך, ראש העיר בלוך חידדה כי במיקום הנוכחי שנבחר לא יקום מסוף המטענים המתוכנן. הצדדים סיכמו להמשיך לפעול יד ביד על מנת להבטיח את השירות המיטבי עבור תושבי העיר.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “אני שמחה על הפגישה עם מנכ”ל רכבת ישראל ועל ההירתמות של החברה לסייע לנו לחזק את מערך הרכבות בעיר. בית שמש היא עיר מוטת תחבורה ציבורית ועל כן נדרשת רמת שירותיות גבוהה התואמת את הצרכים. נמשיך לפעול יחד על מנת לעמוד ביעדים שהצבנו לרווחת תושבי העיר כולם”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה