בית שמש: מחפשים עבודה? סופסוף מענה מותאם

הושקה מנהלת התעסוקה בעיר בית שמש שתגיש מענה מותאם לתקופת הפוסט קורונה והשינויים שנגרמו על ידה • המנהלת הושקה באירוע זום בנוכחות ראש העיר בית שמש ד"ר בלוך, מנכ"לי משרדי הפנים והרווחה וירושלים, נציגי משרד האוצר, התאחדות התעשיינים וממונה תעשייה ומסחר בעיריית בית שמש

עיריית בית שמש | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"העיר בית שמש לוקחת אחריות על התעסוקה. אנחנו מגייסים את כל השותפים למשימה. אנחנו מבקשים לומר לתושבים: אנחנו לא עסוקים בלומר 'קשה'. אנחנו לוקחים אחריות. עיסוק בתעסוקה הוא עיסוק בטוב משותף. אנחנו מבקשים לשחרר תלות בתמיכה. משבר התעסוקה גדל בתקופת הקורונה. המנהלת תנגיש את המידע למציאות משתנה. תחת חוסר יציבות בשלטון המרכזי אנחנו מנסים לייצר יציבות בשלטון המקומי בתחום החשוב של תעסוקה. אנו חשים את כובד האחריות ובדיאלוג ננצח", את ההצהרה הזו נשאה השבוע ראש העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך באירוע השקת מנהלת התעסוקה בעיר בית שמש.

ואילו מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים הסביר. "המהלך הזה פורץ דרך. אנחנו רואים פה ניסיון להפיק לקחים מניסיונות עבר. מודל המבקש לקחת אחריות על כל הרצף: שילוב בין ממשלה, מעסיקים והכשרה. אנחנו רואים את זה במשרד כהזדמנות. יוזמה הבאה מלמטה ואנחנו מברכים עליה. ככל שהרשויות יותר מעורבות סיכוי ההצלחה גובר. בית שמש הקדימה את האחרים ואני מברך על כך".

את האירוע שהתקיים בזום ונכחו בו עשרות אנשים, כולל מנכ"לי משרדי הפנים והרווחה והמשרד לענייני ירושלים, נציגי משרד האוצר, התאחדות התעשיינים וממונה תעשייה ומסחר בעיריית בית שמש, הנחתה אסתי מוסקוביץ, מנהלת מנהלת-התעסוקה העירונית. בפתח דבריה הדגישה מוסקוביץ את משמעות העבודה ביחס לחוסן האישי ואת שילוב הכוחות בין קרן שמש, היו"ר אופיר דור, לראש העיר ד"ר עליזה בלוך, ברצון להפוך רעיון למעשה.

מול עשרות משתתפים שנכחו בזום בירך ד"ר אביגדור קפלן, מנכ"ל משרד העבודה והרווחה את היוזמה והיוזמת ד"ר בלוך. "זו יוזמה פורצת דרך. יש קשר ישיר בין השתתפות בעבודה לחוסן. אין כמו רשות לדעת מה קורה בגבולה וטוב תעשה הממשלה אם תתגייס. אנחנו כאן לרשות המנהלת".

אבי כהן מנכ"ל המשרד לענייני ירושלים, תושב העיר ומיוזמי הרעיון :"ברכות חמות. המשימה המרכזית היא סנכרון בין כל השותפים והכול לרווחת תושבי בית שמש. רגע מרגש".

ד"ר איריס נחמיה משרד האוצר: "איחוד גורמי הממשלה כאן בהחלט יפה מאד. רה"ע לקחה את המודל ויצאה לדרך. אנחנו נתמוך ונחזק. העיר בית שמש היא מודל לרשויות בארץ"

גלית לוי מנהלת מרחב ירושלים בהתאחדות התעשיינים בירכה אף היא בשם נשיא ההתאחדות ד"ר רון תומר. "אנחנו מוצאים ביקוש ער לעבודה ונהיה פעילים בזירת מפגש זו. אנחנו מוצאים בתעשייה בעיר כתובת לעובדים בעיר". ואילו ישראל מנדלסון, ממונה תעשייה ומסחר בעיריית בית שמש אמר, כי "מרגש רגע לפני חג החירות לייצר אופק לרבים מתושבי העיר ולסמן להם את החירות הכלכלית. בהצלחה לכולנו".

כתיבת תגובה