בכ-150 מיליון ש': יוקה פארק וקרסו נדל"ן יקימו פרויקט לתעשייה

יוקה פארק וחברת קרסו – שלראשונה נכנסת לתחום זה – קנו קרקע ב כ-29 מיליון שקל באופקים ויקימו פרויקט תעשייה בשימושים מעורבים בהשקעה כוללת של 150 מיליון שקל | חוה מיכאלי, מנכ"לית יוקה פארק: "אופקים בשנים האחרונות החלה בתהליך שגשוג משמעותי ותנופת הבניה בעיר זינקה והיא נהנית מהגירה חיובית, בין היתר הודות להטבות המס המגיעות לתושבי העיר"

יוקה פארק באופקים | הדמיה: הקוביה - שאולי חמוי

חברת יוקה פארק וקרסו נדל"ן ישתפו פעולה להקמת מתחם תעשייה מודרני על הכביש המחבר את אופקים לבאר שבע. יוקה פארק, העוסקת בייזום ושיווק של מתחמי תעשייה רב שימושיים, רכשה קרקע בשטח 10 דונם. קרסו נדל"ן חברה ליוקה פארק ונכנסה לשותפות של 50% בפרויקט. עבור קרסו זוהי עסקה ראשונה בתחום ייזום מתחמי שימושים מעורבים למכירה ללקוחות קצה.

החברות שילמו על הקרקע כ-29 מיליון שקל, וההשקעה הכוללת בהקמת המתחם מוערכת כ-150 מיליון שקל.

החברות מעריכות כי היקף ההכנסות מהפרויקט יעמוד על כ-250 מיליון והיתר הבניה צפוי להתקבל עד 6 חודשים מהיום.

המתחם המתוכנן מיועד לתעשייה קלה, מסחר, מלאכה ואחסנה והוא יתפרס על כ-22 אלף מ"ר (18.5 אלף מ"ר לשיווק).

בפרויקט ישווקו יחידות במגוון גדלים הנעים בין 150-300 מ"ר  לבעלי עסקים, משתמשי קצה ומשקיעים.

התכנון  הפונקציונאלי של המבנה כולל 3 קומות ו3 חזיתות שונות (מהן  2 מסחריות,  הפונות לכביש 2411 ואחת לכיוון פארק האגם שייבנה בעתיד) כאשר בכל קומה קיימת גישה מרווחת ונוחה למשאיות עם פתחים גדולים לפריקה וטעינה. מעבר לכך בפרויקט מתוכננים אולמות המשלבים מסחר ותצוגה וכן שטחים המשלבים משרדים ותעשייה.

בשנה האחרונה, בתוך סביבת הריבית הגבוהה וחוסר הוודאות במשק, יזמה חברת יוקה פארק הקמת חמישה מתחמי תעשייה רב שימושיים בפתח תקווה עפולה, באר שבע, אופקים ואשקלון. בחברה מדווחים כי למרות הימצאותה של המדינה תחת משק מלחמה , כל אתרי הבניה של החברה בפעילות מלאה והחברה ממשיכה למכור.  לחברה שותפויות עם חברות נדל"ן מובילות במשק דוגמת קרסו, יובלים ועוד.

אזור הנגב המערבי הוא בעל פוטנציאל התפתחות משמעותי בתחומי המגורים, המסחר והתעסוקה. הדבר נובע מכך שהאזור ברובו איננו מיושב, למרות מיקומו האסטרטגי ונגישותו מבחינה תחבורתית.

אופקים היא עיר צומחת ומובילה בנגב. היא ממוקמת במרחק של כשעה נסיעה ממרכז הארץ, והיא קרובה מאוד לבאר שבע. לאחרונה נפתח כביש 2411, המהווה יובל של כביש 25, המחבר את באר שבע עם השכונות החדשות של אופקים ומקצר את זמן הנסיעה לכעשר דקות.

חוה מיכאלי, מנכ"לית יוקה פארק: "אופקים היא אחת הערים שספגו את הפגיעה הקשה ביותר במהלך המלחמה. עם זאת מדובר בעיר שבשנים האחרונות  החלה בתהליך שגשוג משמעותי. תנופת הבניה בעיר זינקה והיא נהנית מהגירה חיובית, בין היתר הודות להטבות המס המגיעות לתושבי העיר. לאופקים שכונות חדשות רבות הנמצאות בפיתוח מואץ ויש לה תוכניות עתידיות לקלוט עוד אלפי תושבים, כמו גם תוכניות לפיתוח תעסוקה, מסחר, ועוד. לאור האירוע שפקד את ישראל ובפרט את אזור הדרום אני סבורה שיש לנו חובה לאומית להמשיך ליישב ולפתח את דרום הארץ. כשאנו מסתכלים על העתיד של העסקים הקטנים והבינוניים שרבים מהם מאוד נפגעו בסבב הלחימה הנוכחי – המיקום האידיאלי עבורם הוא מתחמים רב שימושיים שהנם העתיד של התעשייה בישראל, מאחר והם בנויים באופן ורסטילי ויודעים להוות בית למגוון רחב של עסקים במתחם אחד והם גם מוגנים יותר".

יוני ישראלי, סמנכ"ל, מנהל חטיבת נכסים קרסו נדל"ן: "הניסיון של יוקה פארק, על צוות העובדים שלה, יחד עם נתוני הצמיחה של העיר אופקים עמדו לנגד עינינו בבחינת העסקה ובחירתנו להתקשר עם יוקה פארק בפרויקט אופקים. קבוצת יוקה פארק, היא בעלת מוניטין מוכח ויוצא מן הכלל, בייזום מתחמים לוגיסטיים ושימושים מעורבים והפרויקטים שייזמה בעבר הביאו ערך כלכלי משמעותי לשותפיה בעבר.

"הפרויקט באופקים מבחינתנו הוא מנוע לצמיחה בתחום הייזום של פארקי תעשייה, שכן הוא מציע פתרון מוצרי ההולם את השינויים המהירים בשוק העבודה הנשען על עבודה מקוונת יותר ויותר, השינוי הדמוגרפי, הפיתוח התשתיתי, מחירי הקרקע והתמיכה הממשלתית באזור הנגב , בטח ובטח לנוכח מלחמת "חרבות ברזל ". אני מאמין שהפרויקט המשותף יענה על צורך שילך ויגבר עם ההתפתחות המואצת של אזור הנגב והעיר אופקים בפרט לשטחי תעשייה, לוגיסטיקה, אחסנה, מסחר ומלאכה בגדלים וצורות שונות באזור".

קבוצת יוקה פארק בבעלות משה אביטן ויואב שחר ובניהולה של המנכ"לית חוה מיכאלי, הינה חברה יזמית נדל"נית והינה בעלת ניסיון רב בבניית בית לעסקים ובהקמת  מתחמי תעשייה רב שימושיים תוך שימת דגש על פיתוח פרויקטים במיקומים אסטרטגיים והנגשה של אולמות תעשיה רב שימושיים בגדלים קטנים ובינוניים, לרכישה ע"י בעלי עסקים לשימוש עצמי.

נכון להיום החברה מובילה 11 פרויקטים מבאר שבע עד עפולה, בהיקף שווי כספי כולל של כ-4 מיליארד ₪ ובשטח בנייה של למעלה מ 500 א' מ"ר בנוי ונהנית מצבר עסקאות עתידיות נוספות בהיקף דומה.

חברת קרסו, זרוע הנדל"ן של קבוצת קרסו, היא חברה ציבורית בשליטת חלק מבני משפחת קרסו ומיזמיות הנדל"ן המובילות בישראל. החברה פועלת בתחומי הנדל"ן המניב והנדל"ן למגורים, בייזום, תכנון והקמה של מתחמי מגורים, מתחמי התחדשות עירונית במרכזי ערים ובפעילות של נדל"ן מניב. כיום לחברה 96 אלף מ"ר של נדל"ן מניב פעיל הכוללים בין היתר מרכזי קניות שכונתיים ברחבי הארץ, מגדלי משרדים ושטחים לוגיסטיים ועוד 238 אלף מ"ר בייזום.

כתיבת תגובה