בכ-2.8 מיליארד ש"ח: אלה הבעלים החדשים של אגד

קרן אלומה, קרסו מוטורס, קרנות המורים והגננות ומגדל ביטוח דיווחו על החלטת דירקטוריון אגד לבחור בהצעתם לרכישת 50.01% ממניות אגד בתמורה לכ-2.8 מיליארד שקל | עד ל-25 באפריל הזוכות יעמידו 15% מהסכום | החל משנתיים מהשלמת העסקה ועד שלש שנים, תעמוד האפשרות לאופציית מכר שבמסגרתה חברי אגד יוכלו למכור את מניותיהם לקבוצה הזוכה

אוטובוסים במסוף | צילום ארכיון: יח"צ אגד

קבוצת זוכות המורכבת מקרן אלומה, קרסו מוטורס, קרנות המורים והגננות ומגדל ביטוח דיווחו הבוקר לבורסה כי בהתאם להחלטת דירקטוריון אגד ובכפוף לתנאים מסוימים, ההצעה של הקבוצה לרכישת 50.01 אחוז ממניות אגד בתמורה לכ-2.8 מיליארד שקל התקבלה ותתקדם לשלב הבא של ההליך התחרותי שבנדון.

עוד נמסר לזוכות, כי במסגרת התנאים שנקבעו על ידי דירקטוריון אגד בהחלטתו, עליהן להעמיד 15 אחוז מסכום התמורה שהוצעה על ידי הזוכות בגין מניות אגד עד ל-25 באפריל.

250/200 סייד בר + קובייה

בתום שנתיים מהשלמת העסקה – ועד שלש שנים, יוכלו בעלי המניות הנוכחיים של אגד (קרי: כ-1,300 חברי אגד) להפעיל אופציית מכר (put) ולמכור לקבוצת הזוכות את יתרת המניות (49.99%) לפי המחיר שנקבע במכרז. הוי אומר, חברי אגד יקבלו כ-2.15 מיליון שקלים כבר עתה, בעת המכירה, וסכום דומה אם תימכרנה יתר המניות לקבוצת הזוכות.

השלמת העסקה תהא כפופה לתנאים מתלים נוספים (לרבות אישור האורגנים המוסמכים של אגד, אישורים ממשרד התחבורה, הממונה על התחרות ועוד). אם וככל שההצעה שהגישה הקבוצה כאמור תשתכלל לכדי חתימה על הסכם בין אגד לבין הקבוצה, רכישה זו תהווה אירוע מהותי בעבור חלק מהזוכות.

אחת מהן היא 'קרסו מוטורס', שהינה מיבואניות הרכב הגדולות והוותיקות בישראל. הפעילות המרכזית של החברה מתמקדת בייבוא ושיווק כלי רכב מתוצרת רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה לרבות מערך טרייד אין, בעיקר כחלק מהליך מכירת כלי רכב חדשים. קרסו הינה הזכיינית בישראל של תאגיד רנו/ניסאן, שכיום הינו תאגיד הרכב הגדול בעולם.

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס: "אנו שמחים על זכייתנו ורואים בעסקת אגד חלק משמעותי באסטרטגיית הצמיחה של קרסו מוטורס בעולם שירותי התחבורה (ליסינג-השכרת רכב-תחבורה ציבורית ועוד) בהמשך ישיר לעסקת קל אוטו שביצענו אשתקד.

איציק וייץ מנכ"ל קרסו | צילום: סטודיו לם

"אגד נהנית מהנהלה מצוינת המציגה ביצועים טובים לאורך שנים, והיא בעלת נכסים תפעוליים, מסחריים ונדל"ניים משמעותיים המשיאים ערך לשווי החברה. תחום התחבורה הציבורית בישראל נמצא בתנופת פיתוח והשקעות גדולה, ואגד צפויה להמשיך להוביל את התחום. קרסו תמשיך לפעול להרחבת פעילותה בתחומי התחבורה וביסוס מעמדה כחברה מובילה בתחומים אלו".

Inner 620/130

כתיבת תגובה