בכ-93 מיליון ש': מגדל והפניקס רוכשות כ-20% מהולמס פלייס

חברת 'הולמס פלייס' מדווחת כי קרן גרין לנטרן שמחזיקה כ-20% ממניות החברה מוכרת 94% מאחזקותיה למגדל ולהפניקס תמורת כ-93  מיליון ₪ | ריצ'י הנטר, שותף בקרן גרין לנטרן ויו"ר קבוצת הולמס פלייס ממשיך להיות מושקע בחברה כחלק מהעסקה עם חברות הביטוח וממשיך בתפקידו כיו"ר החברה | קרן שתוי, מנכ"לית 'הולמס פלייס' תמשיך בתפקידה לצד כל ההנהלה של החברה

ריצ'י הנטר | צילום: אלי דסה

חברת הולמס פלייס מדווחת כי קרן גרין לנטרן שמחזיקה כ-20% ממניות החברה מוכרת 94% מאחזקותיה ל-2 חברות ביטוח המובילות בישראל, מגדל והפניקס בסכום של כ- 93 מיליון ₪.

ריצ'י הנטר, אחד משלושת השותפים בקרן גרין לנטרן ויו"ר חברת הולמס פלייס ממשיך בתפקידו כיו"ר החברה, וממשיך להיות מושקע בהולמס פלייס. קרן שתוי, מנכ"לית חברת הולמס פלייס תמשיך בתפקידה לצד כל ההנהלה הנוכחית של החברה.

קרן ההשקעות גרין לנטרן, בבעלות דני בן רעי, יוסף עליאש וריצ׳י הנטר, שהחזיקה כ-20% ממניות החברה מוכרת 94% מאחזקותיה בחברת הולמס פלייס ל-2 חברות ביטוח מובילות בישראל, מגדל והפניקס אשר מביעות אמון בחזון החברה ובתוכנית ההתפתחות שלה לשנים הקרובות.

כעשור לאחר שנכנסה להולמס פלייס, גרין לנטרן סיכמה על מכירת יתרת אחזקותיה לידי הפניקס ומגדל תמורת סכום מצטבר של כ-93 מיליון ₪ ובכך נפרדת מהולמס פלייס עם רווח מצטבר של כ-85 מיליון ₪ (כולל דיבידנדים). הקרן השקיעה בהולמס פלייס לפני כ-9 שנים סכום של כ-30 מיליון ₪ ותחזיר למשקיעים פי 3 על הכסף.

הקרן ביצעה תוכנית turnaround שבשלב ראשון העלתה את ה-EBITDA מ-12 מיליון ₪ ל-25 מיליון ₪ תוך שנה וחצי, ולאחר מכן הובילה מהלך לרכישת רשת גו אקטיב ומיזוגה לתוך פעילות החברה תוך מימוש סינרגיות משמעותיות וכמו כן הובילה את הקמת רשת ה-LOW COST ICON. בדצמבר 2017 החברה הונפקה בבורסה לניירות ערך. ברבעון הראשון השנה החברה הגיעה לקצב EBITDA שנתי של כ-82 מיליון ₪, כמעט פי 7 מה-EBITDA  ביום הרכישה.

גו אקטיב קרית אונו מקבוצת הולמס פלייס | צילום: באדיבות הולמס פלייס

קרן שתוי, מנכ"לית חברת הולמס פלייס מסרה: "אני רוצה להודות לקרן גרין לנטרן על כ-9 שנים בהם הובילו בהצלחה יתרה את חברת הולמס פלייס למימוש התוכנית האסטרטגית שלה. אני גאה שחברות מובילות במשק הישראלי מאמינות במותג הולמס פלייס ומחליטות להצטרף לאחזקת המניות בחברה – זוהי תעודת כבוד עבורנו. אני בטוחה שיחד עם כל הנהלת החברה נעבוד לילות כימים כדי להצעיד את החברה להצלחות ולעמידה בכל היעדים שלנו."

יוסף עליאש שותף בקרן גרין לנטרן: "אנו מודים לשותפים ולמשקיעים שלנו בקרן גרין לנטרן על האמון בחברה ובחזון שלנו במשך 9 שנים שהיו מאוד מוצלחות. אנחנו מאוד גאים ש-2 חברות ביטוח מובילות בישראל מאמינות בחברה ובצמיחה הצפויה של חברת הולמס פלייס ומצטרפות לאחזקה משמעותית של מור קפיטל וגופים נוספים. בהזדמנות זאת אנחנו רוצים להודות באופן אישי למשפחת פישר שהקימה את הולמס פלייס, להנהלת החברה שהצעידה את החברה קדימה וכמובן לקרן שתוי – שמובילה בהצלחה את החברה – יחד עם כל הנהלת החברה״.

870/135 ליינר ארטקל

קרן ההשקעות גרין לנטרן הינה בבעלות יוסף עליאש, ריצ'י הנטר ודני בן רעי. הקרן מתמחה בהשקעות בתחומי צרכנות והיא מחזיקה ב-9 חברות פורטפוליו, ביניהם במחלבות גד (יחד עם דיסקונט קפיטל ומגדל ביטוח), גלידות פלדמן, חברת הנקניקים מעדני יחיעם, חברת מרינה שמתמחה בגידול ושיווק פטריות (יחד עם דיסקונט קפיטל), יצרנית המיצים פריניב, המאפה הצרפתי, גילרו ובחברת האופנה סטורי.

הולמס פלייס אינטרנשיונל בע"מ התאגדה בחודש מרץ 1997 והחלה את פעילותה בסוף שנת 1998. החברה, באמצעותה ובאמצעות חברות מוחזקות מפעילה רשת מועדוני בריאות וכושר בפריסה ארצית תחת המותגים פלייס, גו אקטיב ו-1REBEL. כמו כן החברה באמצעות חברה מאוחדת, ייסדה במהלך המחצית השנייה של שנת 2016 את מועדוני הכושר אייקון פיטנס ישראל בע"מ הפועלת במתכונת של Low Cost. נכון להיום הקבוצה מפעילה 64 מועדונים ברחבי הארץ.

ברק קפיטל חיתום שימשה כבנקאי ההשקעות של העסקה.

Inner 620/130

כתיבת תגובה