סובלים מחוסר קליטה סלולרית? בדקו את רמת הקליטה באזורכם

מהפכת השקיפות של משרד התקשורת יוצאת לדרך, ואתם תוכלו לדעת אם אתם באמת מכוסים או שחברות התקשורת לא בדיוק נותנות את שירותי הקליטה באזור מגוריכם | לראשונה: משרד התקשורת משיק מערכת מקוונת נגישה וזמינה לציבור למידע על הכיסוי הסלולרי בכל כתובת בישראל

אנטנת סלולר | צילום: kwanchai.c, שאטרסטוק

משרד התקשורת חשף היום (ה') מערכת הִדּוּדִית (אינטראקטיבית) ראשונה לשקיפות מפת הסלולר בישראל. המערכת שהושקה באתר המשרד, מתבססת על דיווחים עדכניים של חברות הסלולר. המערכת מאפשרת לצרכנים לבדוק איזו טכנולוגיה סלולרית קיימת באזורם ואלו חברות מספקות אותה. בנוסף, ניתן לראות את קצב פרישת התשתיות של החברות באזורים השונים. כך, הצרכנים יוכלו להשוות בין חברות הסלולר ולבחור באופן מושכל את חברת הסלולר שלהם על פי העדפתם.

בכוונת המשרד להנגיש מערכות נוספות בהמשך, ביניהן מערכת לשיקוף מפת הסיבים.

המערכת, שהושקה הבוקר באתר משרד התקשורת, מאפשרת לבדוק בלחיצת כפתור ע"ג מפה הִדּוּדִית (אינטראקטיבית) את כמות אתרי הסלולר לפי כתובת, חברה או טכנולוגיה ולהביא לבחירה מושכלת בחברת הסלולר.

וכך זה עובד: נכנסים לאזור השקיפות באתר משרד התקשורת, בוחרים כתובת מדויקת או טכנולוגיה סלולרית מועדפת ויכולים לראות לאיזו חברה יותר תשתיות ומה קצב הפרישה בכתובת. אתם מוזמנים להיכנס למערכת ולבדוק את מצב הקליטה באזור החשוב לכם.

מפת קליטה סלולרית באתר משרד התקשורת
תוצאות בדיקה במפת הקליטה הסלולרית באתר משרד התקשורת

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: ״כפי שהצהרתי עם כניסתי לתפקיד, נושא השקיפות לציבור בכל תחומי התקשורת הוא הבסיס והזרז בעיניי לשוק חופשי ותחרותי ולמתן שירות טוב יותר – ״והייתם נקיים מה׳ ומישראל״. האתר החדש הוא תחילתו של מיזם גדול שישקף לאזרחי ישראל את מיקומם ומצבם של תשתיות התקשורת הניידת והנייחת, בד בבד עם הפעולות שלנו לשיפור תשתיות התקשורת ברחבי הארץ כולה".

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש: "האתר מנגיש לציבור מידע בנושא הסלולר בצורה ידידותית ושקופה, באופן שכל משתמש ידע מי המפעיל הטוב ביותר עבורו ויוכל לקבל החלטה צרכנית מושכלת לגבי הבחירה במפעיל סלולרי זה או אחר. משרד התקשורת רואה חשיבות רבה בהגברת השקיפות לטובת הציבור באמצעות שיפור הנגשת נתונים ומידע".

 

כתיבת תגובה