בלעדי ל'ביזנעס': עסקת הנדל"ן של 'Be', בדרך לצרכן החרדי

הסניף החרדי הראשון של 'Be' בירושלים ייפתח במתחם 'סיטי קורט' שבפינת הרחובות שרי ישראל/יפו • היקף העסקה: כ- 18.8 מיליון שקלים • כיום מחזיקה הרשת בבני ברק סניף שהוסב מ'ניו פארם' ל'Be' • כל הפרטים בפרסום ראשון

סניף של רשת Be שהוסב מסניף ניו פארם | צילום: ויקיפדיה

רשת הפארם החדשה של שופרסל, 'Be', תחל לפעול בקרוב ברחוב החרדי ותרחיב את פעילותה גם אל נתח השוק במגזר.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

ל'ביזנעס' נודע, כי הרשת החדשה, שהושקה לפני פחות מחודשיים, צפויה לפתוח את הסניף החרדי הראשון שלה בבירה במתחם העסקים החדש 'סיטי קורט' שבפינת הרחובות שרי ישראל/יפו בירושלים, בסמוך לריכוזים החרדים. בתקופה הקרובה צפויים רשתות נוספות לפתוח סניף משלהן במתחם.

מדובר למעשה בסניף הראשון של הרשת החדשה בירושלים, שהוא גם סניף הדגל שלה בבירה, המצטרפת לשורה של סניפי 'ניו-פארם' הקיימים כבר בעיר והוסבו לסניפי המותג החדש 'Be'. סניף הדגל הראשון שנפתח נמצא בתל אביב.

גודל המתחם ששכרה 'Be' משתרע על פני כ- 400 מטרים רבועים ומהמידע שהגיע לידי 'ביזנעס' עולה כי היא הושכרה לטווח ארוך של למעלה מ- 15 שנה.

מבדיקת 'ביזנעס' עולה, כי מחירי השכירות לעסקים באזור נעים בין 250 ל-300 שקלים למטר רבוע, כך שמשקלול גודל המתחם, אורך טווח הזמן של שכירות המתחם והמחיר הממוצע, עולה כי עבור הסניף החדש תשלם הרשת ל'סיטי קורט' כ- 18.8 מיליון שקלים, במשך כל תקופת השכירות.

יצויין כי כבר היום מחזיקה הרשת סניף הפונה למגזר החרדי, והוא ממוקם ברחוב יעקב לנדא בבני ברק, אך גם שם מדובר בסניף 'ניו פארם' שהוסב ל'Be' עם השקת המותג החדש. כעת כאמור, ייפתח סניף הדגל הראשון שלה, שיפנה גם לצרכן החרדי.

כזכור, בנובמבר האחרון השיקה 'שופרסל' את רשת הפארם החדשה 'Be' בהשקעה של 120 מיליון שקל. במסגרת ההשקה נפתחו 10 סניפי "קונספט", המהווים סניפי דגל לרשת שהחליפה את ניו פארם "ז"ל".

אופיה של הסניף החדש טרם ידוע, אך ייתכן מאוד שהיא תעוצב בדומה לשאר סניפי הרשת, עם מסכים שמאפשרים רכישה באמצעות אפליקציה שנקראת "סרוק וקנה" – בתוך הסניף.

באירוע ההשקה שהתקיים בנובמבר האחרון, אמר מנכ"ל Be, אורי וטרמן, כי למרות הפריסה המתוכננת של חנויות פיזיות, הוא בונה על מכירות של חמישית מעסקאות הרשת בזירה המקוונת. "בכוונתנו שלמעלה מ-20% ממכירות הרשת יהיו באונליין. חברי מועדון יקבלו הנחה של 5% על המותג הפרטי באתר ובחנויות ו-10% הנחה על חמישה מוצרים משתנים. המשלוח יהיה כמו בשופרסל", אמר וטרמן. לדבריו, "תוך שלוש שנים נכפיל את מחזור המכירות של הרשת, שעמד על 411 בשלושה רבעונים".

באירוע ההשקה שהתקיים אז, השתתף גם מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן, שאמר כי הם "רוצים לעשות הכל כדי לטפל בסל של הלקוח. מצאנו שהצרכן החדש מחפש נוחיות, שירות. לקחנו רשת קטנה ואמרנו שנביא את בשורת השינוי – נייצר חוויית לקוח חדשה בנראות בשירות, במחירים, בדיגיטל. נעשה הכל כדי לעמוד בהבטחה של פתיחת השוק הזה לתחרות".

כתיבת תגובה