במיליארדי שקלים: סיבים אופטיים לכ-80% ממשקי הבית

בעקבות התיקון לחוק התקשורת, להסדרת מתווה הסיבים: בעלות של מיליארדי שקלים, בזק תפרוס סיבים אופטיים לכ- 80% ממשקי הבית בישראל • באזורים בהם בחרה בזק לא לפרוס את רשת הסיבים, תמומן הרשת על ידי קרן לשירות אוניברסלי, שמקורותיה תמלוגים בשיעור של 0.5% מהכנסות כלל החברות בשוק

פריסת סיבים אופטיים במטולה | צילום: יח"צ בזק

בזק הודיעה כי תפרוס סיבים אופטיים לכ-80% ממשקי הבית בישראל. ההודעה של בזק באה בעקבות התיקון לחוק התקשורת, אשר ביקש להסדיר את מתווה הסיבים.

בזק השיקה את רשת הסיבים האופטיים שלה במרץ השנה עם התחייבות לפריסה חסרת תקדים, אשר תגיע עד סוף השנה לכמיליון משקי בית בישראל, המהווים 40% מכלל משקי הבית בישראל. בשנה הראשונה הפריסה תכלול כ-90 יישובים ברבי הארץ, במרכז ובפריפריה, בבנייה רוויה וצמודי קרקע. מדובר בפרוייקט התשתיות הגדול בישראל המתבצע לרוחבה ולאורכה של המדינה ובהשקעה של מיליארדי שקלים.

250/200 סייד בר + קובייה

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, "בזק תשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, לאורכה ולרוחבה, ותציע שירותי אינטרנט אולטרה מהירים, במרכז ובפריפריה. בזק יצאה השנה לדרך מורכבת ומרתקת אשר תהפוך את מדינת ישראל למובילה עולמית בתחום תשתיות התקשורת. מדובר בפרוייקט תשתיות התקשורת הגדול, המורכב והיקר ביותר בשוק התקשורת, אשר הושקעו בו כבר מאות מיליוני שקלים, ויושקעו בו עוד מיליארדי שקלים"

במסגרת המתווה החדש בזק תבצע פריסה רחבה ומהירה ביותר בקנה מידה עולמי ותידרש להשלים את הפרישה בהם בתוך 6 שנים. באישור משרד התקשורת, בזק תוכל להוסיף בעתיד אזורים לתוכנית פרישה בשיעור של עד 10% מהיקף התוכנית המקורית, ובלבד שבאזורים אלו לא התבצע המכרז להקצאת כספי הקרן. באזורים בהם בחרה בזק לא לפרוס את רשת הסיבים, תמומן הרשת על ידי קרן לשירות אוניברסלי, שמקורותיה תמלוגים בשיעור של 0.5% מההכנסות של כלל החברות בשוק (כולל בזק).

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה