במפעל ‘טמפו’ הכשירו את קווי היצור של סודה לפסח

הסודה של ‘טמפו’ כשר לפסח בכשרות בד”ץ העדה החרדית * במהלך תהליך ההכשרה המורכב סיירו רבני ועד הכשרות של העדה החרדית במפעל ועמדו מקרוב על התהליך

קווי הייצור של הסודה במפעל ‘טמפו’ הוכשרו לקראת חג הפסח וציבור הצרכנים החרדי יוכלו לשתות לרוויה את הסודה האיכותית והמבעבעת של ‘טמפו’ בכשרות ללא ספקות גם בחג הפסח. הסודה של ‘טמפו’ תהיה כשרה לפסח בכשרות בד”ץ העדה החרדית

תהליך הכשרת קו הייצור של הסודה לפסח נמשך כ – 10 ימים, לאחר ריקון הקיטור והשבתתו ל 24 שעות ממלאים, מרתיחים לטמפרטורה המקסימלית ומרוקנים שוב. בין היתר הוכשרו חדרי הסירופ, המוהלים והתרכיזים והוחלפו מסנני המים תוך ריקון, מילוי מחדש והכשרה בטמפרטורה המקסימלית. כמו כן, בוצעה שטיפה של מערכת החלפת הבקבוקים ושאר המכשור בקו הייצור. על תהליך הייצור ניצח מפקח מטעם בד”ץ העדה החרדית, הרב מנחם בלוך בשיתוף המשגיח מטעם הרבנות הרב אברהם סעדה.

box

במהלך תהליך הכשרת המפעל הגיעו רבני וועד הכשרות של העדה החרדית לסיור מיוחד על מנת לעקוב מקרוב אחר תהליך ההכשרה המורכב. בסיור השתתפו הגאון רבי יוסף יהודה וויס יו”ר רבני ועד הכשרות, רבני ועד הכשרות הגאון רבי חיים יהודה כהן, הגאון רבי גבריאל נויפלד, הגאון רבי אברהם ישעי’ סטריק, הרב יעקב וויס מזכיר ועד הרבנים, מפקח הכשרות הרב מנחם בלוך והמשגיח מטעם הרבנות הרב אברהם סעדה. את הנוכחים ליווה ואירח יו”ר ומנכ”ל טמפו מר ז’קי בר. 

במהלך הסיור במפעל הציג המפקח הרב מנחם בלוך את מיטב הידורי הכשרות במערכת הקיטור כשהרבנים מצידם מביעים התעניינות בפרטים הרבים תוך שקיבלו הסבר מדוקדק על תהליך ההכשרה לפסח. בתום הסיור הממושך התקיימה ישיבה עם מנכ”ל טמפו מר ז’קי בר בה שיבחו הרבנים את ההליכים המיוחדים שנעשו במפעל לקראת הכשרתו תוך שהם דנים בהעמקת הידורי הכשרות.

כידוע, בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בשתיית סודה בכל המגזרים. על פי הנתונים שפרסם משרד הבריאות במשקה מתוק ומוגז יש כ-30 כפיות סוכר – דבר המהווה סיכון לתחלואת סכרת, השמנת יתר, כבד שומני ומחלות לב על פי נתוני משרד הבריאות, 43 אחוז מהסוכר שצורכים מקורו בשתייה מתוקה. עם זאת במים וסודה יש אפס אחוז סוכר. 

הסודה מתעלה על אחיותיה מקטגוריית המוגזים, משום שהיא מצליחה לספק חווית שתייה מרעננת לא פחות מאחיותיה הממותקות, מצד אחד, ולא מביאה עמה צרות בצורת רכיבים משונים או סוכר מצד שני.

 

 

 

 

 

 

 

side
inner

כתיבת תגובה