במקום הראשון בעולם בייצוא טכנולוגיות מידע ותקשורת

ישראל זוכה למקום של כבוד בדוח השנתי של הארגון העולמי לקניין רוחני של האו”ם. מקום ראשון בחדשנות באזור ומקום 17 בדירוג העולמי. במספר תחומים ישראל ממוקמת מעל מדינות מתקדמות ועשירות

אילוסטרציה: Olivier Le Moal | שאטרסטוק

ארגון WIPO, הארגון העולמי לקניין רוחני של האו”ם, פרסם את דו”ח מדד החדשנות העולמי לשנה הנוכחית. הדו”ח מדרג את החדשנות ב-127 כלכלות, בהן מתגוררים כ-92% מאוכלוסיית העולם והן אחראיות לכ-98% מהתוצר המקומי הגולמי בעולם.

ישראל דורגה זו השנה השביעית ברצף, במקום הראשון בצפון אפריקה ומערב אסיה, ובמקום ה-17 בקבוצת המדינות בהן ההכנסה גבוהה, ובכך עלתה בארבעה מקומות לעומת השנה שעברה.

250/200 סייד בר + קובייה

הדו”ח התייחס גם למיקומה המוביל של ישראל בתחום ההון האנושי והמחקר, בתחום ההוצאה הגולמית על מחקר ופיתוח ובתחום עסקאות הון סיכון, בשלושת אלה מדורגת ישראל במקום הראשון בעולם.

דירוג החדשנות של ישראל משקף תוצאות גבוהות בארבעה תחומים: הון אנושי ומחקר, תחכום שוק, תחכום עסקי ותפוקה של ידע וטכנולוגיה. תוצאותיה של ישראל הן מעל הממוצע בהשוואה לקבוצת המדינות בהן ההכנסה גבוהה. כך למשל, ישראל מדורגת מעל מדינות כגון קנדה, נורבגיה, אוסטריה, סין, אוסטרליה, ספרד ואיטליה.

נתונים נוספים העולים מהדו”ח: ישראל במקום הרביעי בעולם בתעסוקת נשים עם תארים מתקדמים; במקום השלישי בעולם בשיתופי פעולה מחקריים בין האוניברסיטאות והתעשייה; במקום הרביעי בעולם בהשקעה במחקר ופיתוח מקומיים על-ידי משקיעים זרים; במקום התשיעי בתפוקות של ידע וטכנולוגיה ובמקום הראשון בייצוא שירותים בתחום טכנולוגיות המידע והתקשורת.

שרת המשפטים, חה”כ איילת שקד (הבית היהודי), מסרה: “דו”ח זה של הארגון העולמי לקניין רוחני של האו”ם, מציב את ישראל בשורה הראשונה של החדשנות הבינלאומית, עדות לעוצמת היזמות והפעילות הטכנולוגית הערה כאן. באמצעות רשות הפטנטים, והקשרים הענפים עם משרדי פטנטים בעולם, אנו תומכים ומתמרצים את הכלכלה המקומית, במטרה לשמר את מעמדנו ואף לשכללו. בטוחה אני שהישגים אלה יימשכו גם בשנים הבאות ואף ישתפרו”.

ראש רשות הפטנטים, עורך הדין אופיר אלון, אמר כי “דו”ח זה נותן גיבוי נוסף למעמדה המוביל של ישראל בזירת החדשנות הבינלאומית, ואנו עדים לכך בפעילותנו היום-יומית עם גופים כגון הארגון העולמי לקניין רוחני של האו”ם ומשרדי פטנטים מרחבי העולם. אני שמח וגאה שרשות הפטנטים לוקחת חלק פעיל ואף מוביל בתחום, פעילות אשר משתקפת היטב בדו”ח השנתי של הרשות לשנת 2016 אשר פורסם לאחרונה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה