בן משה נסוג מהעסקה: ומי ירכוש את אפריקה ישראל?

מאשים את מחזיקי אגרות החוב: המיליארדר מוטי בן משה נסוג מעסקת אפריקה ישראל • מה יעשו מחזיקי האג"ח ומי השחקן שחוזר כעת לבמה? • כל הפרטים

מוטי בן משה | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

עכשיו זה סופי, מוטי בן משה לא ירכוש את אפריקה ישראל. כזכור, בפרויקט 'המשפיעים' של ביזנעס סיקרנו את פעילותו העסקית של בן משה ודיווחנו כי ככל הנראה הוא לא ירכוש את 'אפריקה ישראל' של לבייב. למעשה, מאז סוף 2017, בן משה שולט בחברה, אך כעת נסוג מכך סופית כאמור.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

כעת הדבר מקבל תוקף רשמי עם מכתבו של בן משה, המודיע כי מכיוון שמחזיקי אגרות החוב החלו במגעים מול צדדים שלישים, בנוסף לתנאים נוספים שהעמידו לו, ההסכם ביניהם מבוטל והוא למעשה נסוג סופית מהעסקה. בנוסף לכך, דורש בן משה את הפיקדון שהפקיד עבור העסקה.

בן משה כבר הפסיד סכום כסף אדיר לאחר שרכש את איי.די.בי הכושלת של נוחי דנקנר, ובהתחשב במצבה העגום של אפריקה ישראל כיום, סביר להניח שההחלטה הזו של בן משה לא תגרום לו הפסד נוסף. למעשה, בן משה היה צריך לגייס סכום של 800 מיליון ש"ח נוספים על מנת לממש את העסקה, סכום כלל לא מבוטל שבמצב הנוכחי בן משה מחליט שלא להשקיע אותו.

Inner article

אפריקה ישראל הייתה שייכת בעבר לטייקון החב"די לב לבייב, שנחשד היום במסגרת פרשת 'יהלום שחור'. זאת, עד דצמבר 2017, אז החל בן משה לשלוט בחברה. לאחר שמחזיקי אג"ח העדיפו את הצעתו על ההצעה של נתי סיידוף.

מחזיקי אגרות החוב אמורים לכנס היום אסיפה על מנת לבחון רוכשים פוטנציאלים לאפריקה ישראל, כאשר הרוכשים הרלוונטיים ביותר הם אנשי העסקים נתי סיידוף ולארי מייזל.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה