בנט בסיור ב'פינרג'י': מעניקה "גיבוי לאתרים קריטיים"

חברת פינרג'י הישראלית אירחה השבוע את ראה"מ לקראת השתתפותו בוועידת האקלים שתתקיים בגלזגו, והציגה בפניו את המשמעות הגלובלית של טכנולוגיות האנרגיה של החברה | "עלינו להיות חלוצים בתחום האנרגיה הירוקה", אמר בנט בסיור לאחר שהתרשם מהטכנולוגיה הירוקה על שימושיה השונים | ראה"מ התרשם מהסיוע שהאנרגיה הירוקה מביאה בהתמודדות מול הצורך הגובר לרציפות אנרגטית באתרים קריטיים

נפתלי בנט בסיור בפינרג'י | צילום: יח"צ

חברת פינרג'י המפתחת טכנולוגיית מתכת-אוויר המאפשרת הפקת חשמל משילוב של חמצן מהאוויר החופשי עם מתכות (אלומיניום ואבץ), אירחה השבוע את ראש הממשלה נפתלי בנט במשרדי החברת בכפר סבא. ובמהלך הסיור, הוצגו לראש הממשלה פיתוחי החברה ומוצריה בתחום האנרגיה הירוקה, ובהם בטריית אלומיניום אוויר, המאפשרת להפיק כמות רבה של אנרגיה במשקל מועט לרציפות אנרגטית ולתחבורה חשמלית. כמו כן, הוצגו מערכות גיבוי הפעילות כיום בקרב לקוחות החברה בארץ ובעולם.

בנוסף, הוצג לראש הממשלה מאריך טווח לרכבים חשמליים, המבוסס על טכנולוגיה זו, ומאפשר מרחק נסיעה גדול פי שלושה מרכבים חשמליים קיימים ללא צורך בחיבור לחשמל, ראש הממשלה אף נהג ברכב החשמלי המונע באמצעות אלומיניום.

250/200 סייד בר + קובייה

הסיור התקיים לאור כך שראש הממשלה עתיד להמריא בשבוע הבא לוועידת האו"ם לענייני אקלים COP26 שתיערך בגלאזגו, סקוטלנד, ותעסוק בין היתר גם בנושאים אלו.

במהלך ביקורו במקום אמר בנט: "נושא האנרגיה הירוקה הוא מרכיב נוסף במאמץ לשמירה על כדור הארץ והטיפול במשבר האקלים. זה מונח לפתחנו, כי מדובר בדאגה לעתיד הדורות הבאים. קיבלנו השבוע שורה של החלטות תקדימיות בנושא האקלים בממשלה, ובשבוע הבא נצא לוועידת האו"ם בגלאזגו כדי להציב את ישראל בחזית המאמץ העולמי בנושא. הנחת היסוד שלי היא שמהר מאוד תהיה תחרות על הפטנטים בתחום, לכן אנחנו צריכים להיות חלוצים עולמיים".

ראש הממשלה הוסיף: "אחד הדברים שמעסיקים אותי הוא הרציפות האנרגטית, בכל המערכות, בדגש על מערכת הביטחון ומערכות קריטיות נוספות. זה דבר שאפשר לפזר ולהטמיע בכל עיר בישראל, בבתי החולים למשל, ובמתקנים נוספים שהם הליבה המתפקדת של מדינת ישראל. אני מאחל לפינרג׳י הצלחה רבה, למדינת ישראל יש אינטרס גדול בהצלחה שלכם ושל חברות נוספות בתחומכם".

אביב צידון, מייסד ויו"ר פינרג׳י אמר בביקור: "הטכנולוגיה שפיתחנו מאפשרת הפקת חשמל נקי וזול מהמתכת הנפוצה בכדור הארץ – אלומיניום – ומהווה בשורה לשוק האנרגיה העולמי ולמדינת ישראל בתחום הרכבים החשמליים, לצד מתן גיבוי לאתרים קריטיים".

אז מי את, פינרג'י?

פינרג'י הינה חברה ישראלית הפועלת בתחום האנרגיה הירוקה, העוסקת בפיתוח מערכות לייצור, גיבוי ואגירת אנרגיה נקייה המבוססות על טכנולוגיית מתכת-אוויר. טכנולוגיית מתכת-אוויר מאפשרת הפקת חשמל משילוב של חמצן מהאוויר החופשי עם מתכות – אלומיניום ואבץ.

טכנולוגיית אלומיניום-אוויר הינה טכנולוגיית ייצור אנרגיה, ולה שני יישומים מרכזיים: גיבוי חשמל במתקנים חיוניים, והארכת טווח לרכבים חשמליים. טכנולוגיית אבץ-אוויר, הנמצאת כעת בשלב מחקר ופיתוח מתקדם, הינה טכנולוגיה לאגירת אנרגיה מתחדשת.

שתי הטכנולוגיות – אלומיניום-אוויר ואבץ-אוויר – מאפשרות ייצור ואגירת אנרגיה באופן נקי אשר אינו פולט מזהמים לסביבה וכן יעיל, חכם וחסכוני.

חברה פינרג'י החלה להיסחר בפברואר 2021 בבורסת תל אביב וגייסה במסגרת ההנפקה, סכום של 200 מיליון ש"ח לפי שווי של 780 מיליון ש"ח לפני הכסף. החברה מעסיקה כיום כ-50 עובדים במשרדיה בכפר סבא.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה