בניגוד לדרישת הלקוחות: יועז הנדל מבטל את הקומה הכשרה

השר הנדל החליט על שינוי המדיניות בנוגע לניוד הקווים הכשרים | מיד לאחר החג יוחלט מתי תצא גזירת הסלולר לביצוע | "לאחר כניסת ההחלטה לתוקף – כל חרדי שיבקש לנייד את מספרו יוכל לעשות זאת", הודיעו מלשכת הנדל | תגובות זועמות ברחוב החרדי

הנדל בפגישה עם רבנים ואדמו"רים בנושא הקומה הכשרה | צילום ארכיון

גזירת הסלולר: השר יועז הנדל הודיע כי השימוע הסתיים, וכי ההחלטה – הצפויה מראש, יש לומר – התקבלה. "לאחר סיום השימוע בנושא והמלצות הדרג המקצועי החליט השר הנדל על שינוי המדיניות בנוגע לניוד הקווים הכשרים ופתיחה לתחרות. מיד לאחר החג יפורסם פרוטוקול הדיון ותאריך ביצוע. לאחר כניסת ההחלטה לתוקף כל חרדי שיבקש לנייד את מספרו יוכל לעשות זאת". מההחרגה יוגבלו נערים עד גיל 18.

המטרה הבלתי מוצהרת, כפי שטוענים בקרב הציבור החרדי, היא לחלן ולפתוח אופקים חדשים לפני היעד העיקרי שהוצב על ידי הנדל וחבריו לממשלה: הדור שחוצה את גיל 18, עוד לפני תום הלימודים בישיבה. בהתאם לכך מבקשים להוריד את גיל הפטור מצה"ל כדי לאפשר לצעירים להיפתח לשוק העבודה ועל הדרך – להיכשל חלילה בסטייה מהדרך. באופן דומה, מגיל 18 יוכל כל לקוח לנייד את המספר שלו לנייד בלתי כשר והחסימה המובנית – יחד עם הזיהוי לפי מספר הקומה הכשרה (קידומת הטלפון והפתיח למספר הטלפון, 3 ספרות ראשונות אחידות בדרך כלל) – כאשר הוא יהיה חשוף לתכנים מהדיוטא התחתונה ביותר ללא כל פיקוח.

250/200 סייד בר + קובייה

בעבר נפגשו גדולי הרבנים והאדמו"רים עם הנדל בלשכתו בנושא, אך הלה הביע עיקשות כבר בהיותם בביקור אצלו ותקף אותם בחריפות רבה.

הרבנים והאדמור"ים בפגישה עם השר הנדל | צילום ארכיון

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני, אמר כי "יועז הנדל כופה את דעתו על ציבור גדול שמעוניין בקומה הכשרה בשעה שאין לו גיבוי ציבורי – לא למפלגתו שאין לה ציבור מצביעים ולא לממשלה שאין לה מנדט מהכנסת. האיש חצוף ועז פנים ומתנהג כדיקטטור ללא עם. נעשה כל מאמץ לתקן את העוול הזה שהוא ביסוד אורח החיים שלנו כיהודים מאמינים, ואת כל זה הוא עושה בערב חג הפסח שבו נאמר "והיא שעמדה לאבותינו ולנו.. והקב"ה מצילנו מידם" ".

Inner article

ח"כ אורי מקלב הגיב בחריפות על החלטת שר התקשורת לביטול הקומה הכשרה: "מאחורי החלטה זו לא עומד שום דבר מקצועי, אלא ניסיון שטני דיקטטורי ובוטה לכפות אורח חיים אחר ולשנות את הציבור החרדי. בעוד משרדו כושל בתחומים רבים, אזורים שלמים ללא קליטה סלולרית, אין שירות לאזרח והשר אינו מטפל בכך אלא גיבור על הציבור החרדי כדי להראות כביכול עשיה תוך פופוליזם זול שמאחוריו רק יהירות ושחצנות. עם ביעור החמץ, אנו נפעל לבער גם את הרע הזה מתוכנו".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה