בניזרי: יתכן ואגיש תביעה נגד הפרקליטות

השר לשעבר שלמה בניזרי, שריצה עונש מאסר על עבירות שוחד שבהן הורשע, שוקל בעזרת עורכי דיניו את הצעדים שבהם ינקוט, זאת לאחר לאחר שמשה סלע, עד המדינה נגדו, הודה ששיקר בעדותו

שלמה ביניזרי. צילום יונתן זונדל פלאש 90.

השר לשעבר שלמה בניזרי, שריצה עונש מאסר על עבירות שוחד שבהן הורשע, טוען כי נורית ליטמן – המכהנת היום משנה לפרקליט המדינה – נתנה סנדוויצ’ים וממתקים לעד המדינה נגדו “כדי לקנות אותו ולפתות אותו”.בניזרי אמר את הדברים לאחר שמשה סלע, עד המדינה נגדו, הודה ששיקר בעדותו.

בראיון לרדיו 101.5 אמר בניזרי, בין היתר, כי הוא שוקל בעזרת עורכי דיניו את הצעדים שבהם ינקוט, ייתכן תביעה נגד הפרקליטות. לדבריו: “עזרתי לעד המדינה במשך שנים בפן האישי, והייתה חלופת מתנות הדדיות ואפילו לקחתי ממנו הלוואה – אבל החזרתי אותה בשלבים. במשך שנתיים וחצי הוא שתק, אבל בסופו של דבר – והוא הודה על כך בעדויות שלו – מחקו לו 17 מיליון ש”ח חובות, כדי שיאמר ‘נתתי שוחד’. למרות זאת, מהכול זוכיתי, למעט דברים קטנים והזויים. אנחנו לא נעבור על זה לסדר היום על דבר כזה, אחרי שהוכפשתי בשמי, ממש שפכו את דמי, את כספי, חיי, משפחתי, ההורים שלי חטפו אירועים ונפטרו בתקופה הזו.

apps=box

אני לא הולך לשתוק, אבל אני לא נאיבי שמדינת ישראל תבוא ותודה, אבל עד המדינה מודה ‘הכניסו לי מילים’ ואמרו לי מה להגיד. פרקליטת ירושלים נורית ליטמן הייתה מביאה לו כל יום סנדוויצ’ים, ממתקים מיוחדים, כדי לקנות אותו. זו קניית עדות, זו מאפייה. אני זועק את זה לכל אורך הדרך, אני חף מפשע. מילה לא רציתי לדבר איתו מאז ועד עכשיו לא דיברתי איתו והנה פתאום הוא אומר ‘שיקרתי, בניזרי חף מפשע’. זה לבקש סליחה ממני אלא מההורים ז”ל, מאשתי, מהילדים, מאלפי תלמידים וקרובי משפחה – מהם צריך לבקש סליחה. אני באופן אישי אדם נינוח ואומר כל לילה לפני השינה ‘הריני מוחל וסולח לכל מי שהכעיס והקניט אותי או שחטא כנגדו’. לא נראה לי שאתבע אותו אישית, כי אני לא מגיע לשפלות כזו. אני לא רואה את עצמי תובע אותו. בערב אפגש עם עורכי-הדין שלי ונדון בנושא, נראה איך אנחנו מקדמים את זה. נפנה ליועץ המשפטי”.

ono-side
ono-inner

כתיבת תגובה