בני ברקים? המפקד פרש ואתם מממנים חגיגות פאר

צ'יקו אדרי, מפקד מחוז תל אביב פרש מתפקידו, ומי מימן אירוע מפואר למאות משתתפים? עיריית בני ברק (!) בני ברקים, לכאן הולכים מיסי העירייה שלכם

ראש עריית בני ברק חנוך זייברט צילום יונתן זונדל פלאש 90

אירוע מפואר וחסר פרופורציות הן מבחינה ערכית והן מבחינה תקציבית מסעיר את תושבי בני ברק. בטקס פרידה מפואר שהתקיים השבוע באולם ידוע בעיר, לכבוד המפקד היוצא של משטרת מחוז תל אביב, ניצב צ'יקו אדרי – הוצא הון עתק מכיסו של משלם המיסים העירוני.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

באירוע שנכחו בו מאות משתתפים וכלל מקהלת ילדים בשיר והמנון שהולחן לכבוד האירוע ונשוא החגיגות, ביקשו ראש העיר בני ברק, חנוך זייברט, חלק מסגניו וחברי מועצת העיר להביע את אהדתם הרבה למפקד הפורש.

האירוע נשא את הכותרת 'ניצבים לכבודך', ונכחו בו בין היתר, כ-150 אנשי משטרה ועוד כ-60 עובדי עיריית בני ברק. המנשר והשילוט באולם כללו ברכת ברוכים הבאים לאירוע שנערך לכבודו של "מפקד, מנהיג וידיד נערץ", ולאירוע הוזמן במיוחד ע"י עיריית בני ברק נואם כבוד מיוחד – ראש ישיבה ידוע מחיפה, שהתבקש לשאת נאום לכבוד אדרי, שנחשב לתלמידו.

הנוכחים התענגו על שירת הילדים בהמנון 'הו, צ'יקו' שכתב הסופר החרדי חיים ולדר, ולצד שירי ההלל נהנו מאות המוזמנים באירוע החריג בכל קנה מידה, ממיטב המנות היוקרתיות שהגישו המלצרים ממטבח האולם המפורסם. "הו, צ'יקו, חבל שלא נשארת" – שרה מקהלת הילדים לכבוד צ'יקו אדרי, וכמה מהנוכחים הנדהמים הביעו את מבוכתם בצחקוקים כבושים או במבטי פליאה ותדהמה שחרכו את ראש העיר שהליט לרגע את פניו מול המחווה החריג במגזר החרדי.

"למה אנחנו אמורים לממן אירוע שכזה?", שאלו תושבים אכפתיים שנודע להם על הבזבוז של כספי משלם המיסים העירוני. "ובכלל", הוסיף תושב אחר, "כבר לפני כמה שבועות פורסמה הודעה לעיתונות עם תמונה בכל המקומונים בעיר על מסיבת פרידה שזייברט ערך לאדרי. למה היה צריך לארגן מסיבה נוספת, ועוד בכזו רמה? שיבנו לנו גינות ויחליפו מדרכות בכסף הזה!".

הפקת האירוע המקצועית, והמצגת שהוקרנה על המסכים גם הם לא הוסיפו כבוד לעיר ולעומדים בראשה, והאזרחים תמהו: מהיכן הכסף, והאם אלו הם סדרי העדיפויות של העירייה.

תגובת עיריית בני ברק: "מדובר בטקס שהוגשו בו לאכילה מנות מהזולות, היו בו דגים ולא בשר. מקהלת הילדים שייכת למרכז העירוני לילד ולמשפחה, בראשותו של הסופר הידוע חיים ולדר, שהינו מנהל המרכז, כך שלא הייתה כל עלות כספית למנהל ולמקהלה. גם ההוצאות למצגות היו מינימליות, ואילו הפקת האירוע בוצעה ע"י מר טלר, מנהל האולם העירוני 'משואות', שהינו עובד עירייה, ואין כל הוצאה כספית של העירייה.

"אשר לטענה אודות אירוע שכבר התקיים עבור המפקד היוצא לפני מספר שבועות, נציין כי באירוע ההוא השתתפו עשרה אנשים בלבד, ואילו באירוע השבוע השתתפו שלושים מנהלי אגפים ומחלקות בעירייה, העומדים בקשר הדוק עם המשטרה, במסגרת תפקידם.

"דומה כי מבקרי האירוע שכחו שבמשך עשרות בשנים התקיימה, כל שנה, מסיבה לקראת חג הפסח – עם משטרת המחוז והמרחב – עם משתתפים רבים הרבה יותר ובמנות הרבה יותר יוקרתיות. ומסיבה זו כבר לא מתקיימת שנים אחדות".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה