בני ברק במקום השלישי בתדירות אכיפת החניה, ירושלים ראשונה

רק תל אביב וירושלים מקדימים את עיריית בני ברק בתדירות שבה פקחי החניה בודקים את הרכבים שחונים בכחול לבן. חשיפה: בתוך שלוש שנים זינקו הכנסות העיריה מדוחות חניה בלמעלה מ- 4 מיליון שקלים!.

דוחות חניה shutterstock

עיריית בני ברק קונסת את תושביה: חברת פנגו, מפעילת אפליקציית החניה הגדולה בישראל, מדווחת כי העיר בני ברק עומדת במקום השלישי והמפוקפק בתדירות שפקחי החניה בודקים האם הרכב החונה שילם תמורת החניה בכחול לבן. הערים המקדימות אותה הן, תל אביב במקום השני וירושלים במקום הראשון

באם נצא מתוך נקודת הנחה כי כמות הרכבים בירושלים ותל אביב היא גדולה לאין שיעור מאשר בבני ברק, נקבל את העובדה המצערת כי בני ברק היא בעצם דה-פקטו במקום הראשון במתן דוחות חניה לרכבים.

‘ביזנעס’ חושף פה לראשונה כי במסגרת תקציב עיריית בני ברק שאושר לפני כחודש במליאת המועצה, הצביעו חברי מועצת העיר בעד העלאת ההכנסות מדוחות חנייה לאומדן של 15,742 מיליון שקל לעומת אומדן של כ – 13 מיליון שקל בשנת 2017 והכנסות בסך כ- 11 מיליון בשנת 2016. מדובר בזינוק של למעלה מארבע מיליון שקל שנגבים מתושבי העיר שבסך הכל מבקשים לחנות את רכבם.

הפעילות של הפקחים בבני ברק מצטרפת למצלמות האכיפה שהציבה העירייה לכל אורך רחוב השומר, ובכך בני ברק מצירה את צעדיהם של תושבי העיר שנוהגים ברכבים ומכה במקביל את פרנסתם של עשרות בעלי עסקים לכל אורך הציר.

תושבי ירושלים שראו שעירם זכתה במקום הראשון ברשימת הערים האוכפות הביעו תרעומת רבה על הדבר, וטענו כי זהו ניצול של התושבים. אלעד וזאנה מתמודד למועצת העיר הגיב על הנתונים באומרו ” עיריית ירושלים בוחרת שוב להתעלם ממצוקת החנייה בעיר. במקום לצור עתודות חנייה מסודרות במחיר מוזל כמו בכל עיר ע”י תו תושב לטובת התושבים ממשיכה העירייה להפקיר את התושבים בידי מגרשי חנייה בשיטת “כל המרבה במחיר”.

 

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה