בני ברק ואלעד: המתנדבים פשטו על בתי הספר

מתנדבי 'אור ירוק' פשטו על כ-100 ערים בישראל, בהם בני ברק, אלעד ועוד, כדי להדריך את הילדים ולהזכיר להם את חובת הזהירות בדרכים

חיוני. הדרכה לילדים | צילום: עמותת 'אור ירוק'

יותר מ-2 מיליון תלמידים פתחו השבוע את שנת הלימודים תשע"ט והם הצטרפו למאות אלפי תלמידים חרדיים שפתחו בשבוע שעבר את שנת הלימודים. השאלה היא כמה מהם לא יסיימו אותה, חלילה, משום שייפגעו בתאונות דרכים.

מאות מתנדבי 'אור ירוק' התפרסו ביותר מ-100 יישובים ברחבי הארץ  – בהם בני ברק ואלעד – כדי להזכיר לילדים את כללי הבטיחות בדרכים.

technion-box

בין יתר ההפעלות מגיעים המתנדבים לבתי ספר יסודיים שאותם הם ילוו לאורך השנה בפעילויות שונות בתחום הבטיחות בדרכים. בפעילות פתיחת השנה תולים נציגי אור ירוק שלטים בבתי הספר  המדגישים את שיתוף הפעולה בין בית הספר לעמותה ומטרותיה ומציינים כי זהו בית ספר המשתתף בפעילות בטיחות בדרכים של אור ירוק במהלך השנה.

במהלך השנה יעבירו המתנדבים בכל בית ספר מגוון פעילויות בעלות תכני בטיחות בדרכים:  שיעורים כיתתיים בהם ידריכו את הילדים בנושאי הליבה הרלוונטיים לגילם – הליכה בטוחה, רכיבה בטוחה ונסיעה בטוחה ברכב; יום שיא – הפנינג בטיחות ובו שמונה תחנות חווייתיות העוסקות בהתנהגות נכונה ובטוחה בדרכים; פעילויות חגיגיות אותן יעבירו תלמידי כיתות ו' לשאר תלמידי בית הספר, לאחר הדרכה וחניכה של מתנדבי העמותה. הפעילויות יערכו ביום המעשים הטובים שחל בחודש אפריל ולקראת סיום השנה תחת הכותרת "יציאה בטוחה לחופשה.

בנוסף, על מנת לסייע בהגברת הבטיחות בקרב הילדים ולצמצם את מספר הנפגעים הגבוה בתאונות דרכים, משיקה עמותת "אור ירוק" בימים אלה מרכז הדרכה דיגיטלי ובו זמינים לאנשי החינוך ולכלל הגולשים מגוון של מערכי הדרכה המותאמים לטווחי גיל שונים ולקהילות שונות.

במרכז ניתן למצוא הדרכות בתחומי הבטיחות בדרכים המציעות מערכי שיעור ולומדות אינטראקטיביות המסייעות הן לגורמים המחנכים והן לאדם הפרטי לרכוש ולהרחיב ידע בתחומי הבטיחות בדרכים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת 'אור ירוק', אמר: "בטיחות הילדים שלנו היא מעל הכל. אם הדרך אל בית הספר תהיה בטוחה ותהיה הסברה מתאימה שתכין את הילדים כבר מגיל הגן ותכיר להם את נושאי הבטיחות בדרכים, יהיו פחות תאונות בהן מעורבים ילדים. כדי לצמצם את הסיכון לפגיעה בילדים, הרשויות המקומיות חייבות לוודא שסביבת בית הספר בטוחה עבורם וכן להגביר את הסברה בנושא הבטיחות בדרכים".

side
inner

כתיבת תגובה