בני ברק: יהרסו את חריגת הבנייה וישלמו שכ”ד לשכן

תושבי בני ברק שקיבלו היתר בנייה להרחבת דירתם על חשבון הגג המשותף, חרגו באופן מהותי מההיתר ופיצלו את דירתם לשתי יחידות | השכן ביקש בתביעתו להרוס את הבנייה ולחייב את הנתבעים בשכר דירה על שימוש ותפיסת חזקה ייחודית בגג הבית המשותף

בני ברק | צילום: פלאש 90

סכסוך שכנים בבני ברק – שכל אחד מהם מבקש, לכאורה, להרחיב את דירתו הגיעה לשולחנה של המפקחת על רישום מקרקעין בפתח תקווה, עו”ד אושרת ארפי מוראי.

המפקחת, דנה בתביעה של דייר מבני ברק, שתבע את שכניו על חריגה מהיתר הבנייה שקיבלו על גג הבית המשותף ופיצול דירתם לשתי יחידות דיור וכן על בקשתו של התובע לקבל שכר דירה בגין שימוש בחלקו היחסי בגג. המפקחת היתה צריכה להכריע האם מגיעים לתובע תשלומי איזון בגין הרחבת דירתם של הנתבעים.

250/200 סייד בר + קובייה

התובע הינו דייר בקומה הראשונה של הבניין והנתבעים הינם בעלי דירה בקומה השלישית. הנתבעים קיבלו היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובניה להרחבת דירתם על גג הבית המשותף. הנתבעים החלו בבניה וחרגו באופן מהותי מההיתר, לרבות פיצול דירתם לשתי יחידות דיור נפרדות. לטענת התובע, על הנתבעים לשלם לו שכירות על שימוש ותפיסת חזקה בגג הבית המשותף, בשיעור חלקו היחסי של התובע ברכוש המשותף.

בנוסף, התובע ביקש פיצוי על הנזקים שנגרמו בדירתו בעקבות הבנייה של הנתבעים. לעומתו, הנתבעים טענו כי קיבלו את הסכמת 75% מבעלי הדירות בבית המשותף ועבודות הבנייה בוצעו בהתאם להיתר.

לגבי פיצול דירתם, טענו הנתבעים כי הפיצול נעשה “בדירה הקיימת הפרטית” ולא בגג המשותף.

לגבי דמי השכירות, טענו הנתבעים כי בעת קבלת ההיתר, התובע לא היה רשום כבעלי הדירה וכשניתנה הסכמת 75% מהדיירים, לא עלתה הבקשה לתשלום שכר דירה. לטענתם, התובע מתכנן להרחיב את דירתו על ידי בניית סוכה ומרפסת על חשבון חצר הבית המשותף ובין היתר הוא רוצה לספח חלק מהותי ממבואת הבית המשותף, אך דיירי הבניין מתנגדים לכך ולכן הוא החליט לתבוע אותם.

Inner article

בסופו של דבר, החליטה המפקחת כי דין התביעה להתקבל. על הנתבעים להרוס בדירתם ובתוספת הבנייה את אשר חרג מההיתר, לבטל את יחידות הדיור ולשלם לתובע תשלומי איזון, להם הוא זכאי בעקבות הרחבת דירת הנתבעים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "בני ברק: יהרסו את חריגת הבנייה וישלמו שכ”ד לשכן"

  1. איך נפגשים עם העורך דין מה מספר התיק

כתיבת תגובה