בני ברק: מאות השתתפו בערב מבוא ל'כלכלה נבונה'

סדרת קורסים וסדנאות לכלכלה נבונה במשפחה בכל רחבי הארץ • למפגש המבוא הראשון ביוזמת עיריית בני ברק הגיעו מאות ראשי בתי אב ומפאת חוסר מקום נאלצו לדחות חלק מהנרשמים למועד אחר

אם אין קמח אין תורה | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"לסגור את הרישום" זעקו הטלפניות במרכז 'מסילה'. מאות בעלי משפחות פנו בימים האחרונים לארגון 'מסילה', אחר שאלה שמעו על היוזמה של עיריית בני ברק, להעניק לתושביה סדנת מבוא, ולאחר מכן עוד חמישה מפגשים לכלכלת הבית – ללא כל עלות.

היזמה מגיעה לאור בקשתם וברכתם של גדולי ישראל שליט"א, שהעלו בפני מנהלי ארגון 'מסילה' את צרכי עמך ישראל המרובים, וקריסות חוזרות ונשנות של אברכים, מהעול הכלכלי הכבד. ראשי העדה בקשו מהנהלת הארגון, להקים רשת סדנאות כלל ארציות, ולהעניק למעוניינים כלים לניהול נכון של הבית.

בקהילות רבות ומכובדות, מעניקים מזה עידן הדרכות לאברכים צעירים לכלכלת הבית, שכן כלכלת בית בריאה מסייעת גם ללימוד התורה. כפי שטבעו חז"ל במשנה 'אם אין קמח – אין תורה'. כך יבינו את עתידם וידעו לנהל את כלכלת ביתם בהיתר ובכבוד.

כעת, אחר הצלחה כבירה במיזם הראשוני, קראו ראשי עיריית בני ברק ל'מסילה', ללכת מחיל אל חיל, ולבקשת רבנים וגדולי הדור שליט"א, פתחו בסדרת סדנאות לבעלי משפחות בכל רחבי הארץ, להעניק להם כלים לכלכת הבית בצורה הנכונה.

התגובות הנלהבות לא אחרו לבוא, ובסיום קורס שהתקיים לאחרונה באחת השכונות בירושלים, קראו המשתתפים גם לחבריהם להשתתף בהן, שכן אלו מועברים על ידי טובי מלווי ארגון 'מסילה', ומעניקים כלים מעשיים לניהול הבית בצורה הנכונה. כמה מעניין היה לגלות במשוב הציבור, שנכתב ביזמת המשתתפים, ורובם ציינו שהסדנאות הועברו "בגובה העיניים"…

Inner article

כאמור, ביום שלישי נפתחה סדנא בעיר בני ברק, בחסות העירייה ותחת הכוונתו האישית של ראש העיר אברהם רובינשטיין. המשתתפים הביעו את תודתם לעירייה על היזמה המבורכת, להעניק כלים איכותיים לתושבי העיר.

מעל 500 איש התעניינו ובקשו להשתתף, אולם מחוסר מקום חלקם נדחו לפעם הבאה. במוצאי השבת הקרובה יתקיים קורס מבוא בעיר בית שמש, ובע"ה מתוכננים עוד אירועים מסוג זה במקומות נוספים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה