“בעולם יש הערכה למדיניות הכלכלית והטכנולוגית שהממשלה מובילה”

כך אומר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, נתניהו סיכם את מסעותיו האחרונים להודו ודאבוס והתהדר בקשרי החוץ הענפים שלו.

רה"מ בנימין נתניהו בישיבת ממשלה | צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר בסוף השבוע מהוועידה הכלכלית העולמית בדאבוס, שם פגש תריסר מנהיגי מדינות, מאסיה ומאפריקה, ממזרח ומערב אירופה, מדרום וצפון אמריקה, בראשם נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ.
נתניהו מספר כי הביע שוב בפני טראמפ את הערכתו על ההחלטה ההיסטורית שהוא קיבל, להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר בהקדם את שגרירות ארה”ב אליה. כמו כן שוחח נתניהו עם טראמפ, נשיא צרפת עמנואל מקרון וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל על הצורך לבלום את התוקפנות של איראן ואת הניסיונות שלה להשיג נשק גרעיני באמצעות תיקון הסכם הגרעין הכושל.

“פגשתי שם גם שורה של ראשי תאגידים עסקיים טכנולוגיים מן הגדולים בעולם, בראשם ידיד, יו”ר “אלפאבית”, המוכרת כ”גוגל”, אריק שמידט. הוא הביע בפני את הערצתו, אני בוחר את מילותיי בקפידה, והביע בפני את הערצתו, למדינת ישראל והערכתו העמוקה למדיניות הכלכלית והטכנולוגית שהממשלה שלנו מובילה. אני חייב להגיד שכך עשו גם ראשי התאגידים האחרים” מספר נתניהו.

250/200

עוד מספר נתניהו כי במהלך הביקור פעל לקדם עסקאות ענק עם כמה מדינות, אך הן עדיין לא מובטחות. וכן עודד את הגדלת ההשקעות של החברות הבינלאומיות בישראל. “מנהיגי המדינות וראשי החברות אמרו לי שהפכנו את ישראל למעצמה טכנולוגית עולמית. אנחנו שומעים את זה בכל מקום, גם בהודו וגם בדאבוס – בכל מקום. זו היא אכן המדיניות שלנו, אנחנו הופכים את ישראל לכוח עולמי עולה, הדבר ניכר ברצונם של רבים להיפגש עמנו, דבר שלצערי לא התאפשר בגלל לוח זמנים צפוף שהוגבל ליומיים”.

נתנהיו התפאר בקשרי החוץ הענפים שלו כך שלפני שבועיים עשה ארבעה ימים במחיצתו של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, בביקור ההיסטורי שם. אחר כך אירח כאן את סגן נשיא ארה”ב, מייק פנס, ביום חמישי נפגש עם נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ. ומחר (ב) יצא למוסקבה להיפגש עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. “אני אדון עם פוטין על התפתחויות שונות באזור, על הידוק התיאום הביטחוני בין צה”ל לכוחות צבא רוסיה שנמצאים בסוריה, וכן על שורה של נושאים חשובים, אפילו חשובים ביותר, לביטחון ישראל. כמו כן, אשתתף בפתיחתה של תערוכה על המרד במחנה סוביבור לפני 75 שנה, שתתקיים במוזיאון היהדות והסובלנות במוסקבה”.

830/125

כתיבת תגובה