בעלי עסקים: אולי מגיעה לכם השתתפות בהוצאות שכירות

משלמים שכירות גבוהה במיוחד? נפתחה האפשרות לבעלי עסקים המשלמים שכ"ד גבוה, לקבל מענק השתתפות בהוצאות שכירות | הסוכנות לעסקים קטנים תעניק סיוע של עד 100 ש"ח למ"ר על 2020, ובשל ההחלטה לתת מענק הוצאות לעסקים עם הוצאות שכירות גבוהות מהסף שנקבע בעבר, נקבע דירוג חדש

בנייני משרדים | אילוסטרציה: canadastock, שאטרסטוק

כחלק מהתכנית הכלכלית לסיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה מעניקה לבעלי עסקים סיוע של עד 100 ש"ח למ"ר במימון עלויות השכירות של העסק בשל הגבלות הפעילות וירידה בהיקף הפעילות בשנת 2020. ממשלת ישראל החליטה לתת מענה גם לעסקים להם הוצאות שכירות גבוהות מהסף שנקבע בעבר,  והחליטה על מתן מענה סיוע נוסף.

עסקים ששיעור הוצאות השכירות שלהם גבוה מ-17% מהמחזור השנתי (לפי שנת 2019), אשר חוו ירידה במחזור של מעל 80% בלפחות 3 מתוך 5 תקופות הזכאות בשנת 2020 והיו תחת הגבלת פעילות משמעותית בתקופה זו יוכלו לקבל מענק של עד 100 ש"ח למ"ר עבור כל נכס שהם שוכרים.

250/200 סייד בר + קובייה

המענק מיועד לעסקים עם מחזור שנתי של עד 400 מיליון ש"ח (ומעל 150 אלף ש"ח) וסכום המענק מוגבל ל-120 אלף ש"ח.

ניתן להגיש את הבקשה כעת באמצעות טופס מקוון באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ובמידה והעסק עומד בכל תנאי הזכאות המענק יועבר ישירות לחשבון הבנק שלו. לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים או לחייג למוקד ב 3569*.

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה: "אנו שומעים מהשטח ורואים בנתונים שהתמיכה של המדינה בעסקים סייעה לרבים מהם להישאר עם ראש מעל המים. מענק זה מהווה סיוע נוסף לעסקים עם הוצאות שכירות גבוהות במיוחד. אנו גאים לעבוד למען העסקים ועושים ככל שניתן בכל עת על מנת לסייע להם לצלוח את התקופה המאתגרת הזו".

להגשת בקשה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה