בעלי רכב חשמלי? האפליקציה החדשה שתטעין אתכם

קיימים בארץ לפחות 12 חברות לעמדות הטענה עבור הרכבים החשמליים • אפליקציה חדשה מגשרת בין כלל החברות ובעלי הרכבים החשמליים • 1,240 רכבים חשמליים נמכרו בישראל עד אוקטובר • תוכנית רחוקה לביטול תחנות הדלק לאורך הכבישים • המדינה משקיעה עשרות מיליוני שקלים בקידום הקמת עמדות הטענה לרכבים חשמליים

עמדת הטענה בחניון | צילום: סרייה דיאמנט פלאש 90

המכוניות החשמליות שנכנסות לארצנו טיפין טיפין, מבטלות למעשה את ההכרזה בשנה שעברה ש-2020 תהיה שנת מפנה בכל הקשור למכוניות אלה. גם האופטימיים ביותר הבינו שמדובר בתהליך ארוך ועד שנגיע לאחוזי מכירות גבוהים של רכבים חשמליים מכלל הרכבים הנמכרים בארץ, עוד ייקח זמן. מתחילת השנה ועד סוף חודש ספטמבר, רק ב-0.7% מכלל הרכבים הפרטיים שנמסרו היו רכבים חשמליים (כ-1,240), אולם אם נמשיך לדבר באחוזים הרי שבשנה האחרונה זינקו נתוני המכירות של הרכבים החשמליים בכ-150%.

זהו נתון מעודד ביותר אולם גם מדאיג, האם יש בארץ מספיק עמדות טעינה? האם בעל רכב חשמלי יכול לנסוע בבטחה ובשקט בכבישי ישראל בידיעה שכל מספר מסוים של קילומטרים יש לו עמדת הטענה מתאימה להתחבר אליה? אין ספק שבשנים הבאות היצע הרכבים החשמליים בישראל צפוי לגדול משמעותית, כמו גם מספרי עמדות הטעינה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

בינתיים מדובר על מכרזים והמון דיבורים. כך למשל נסגר מכרז של עיריית רעננה בו זכתה סונול EVI להקמת 400 עמדות טעינה לרכבים חשמליים ברחבי העיר במשך 10 השנים הקרובות. שימו לב, מדובר על עשור שלם, כך שרק בסופו יהיו עמדות טעינה מרובות בעיר, אולם מי ערב שאז הכמות תספיק?

870/135 ליינר ארטקל

היכן עמדת הטעינה הקרובה?

הבעיה העיקרית כיו של בעלי הרכבים החשמליים היא איסוף המידע סביב העמדות הציבוריות להטענה. המידע שנמצא בתוכנת ווייז לדוגמה, לא מתאים ולא מספק מאחר שכל עמדה מתאימה לדגמי רכב מסוימים. בשלב זה כבלי ההטענה והחיבורים הם לא אוניברסליים וכל חברה עושה בנושא דין לעצמה. רכב טסלה יכול להטעין רק בעמדה של טסלה. רכבים אחרים יכולים להטעין לדוגמה בעמדות של חברת אפקון או אנרג’י (ENRGY) אך לא בעמדות של אי. וי. אדג’ (EV-Edge) או סונול EVI. לחלקם יש אפליקציה ייחודית המאפשרת להטעין. בשלב זה בעל רכב חשמלי נדרש להוריד כמה וכמה אפליקציות בנושא ולתזז ביניהם.

לנישה הזו נכנסה חברת Grevo המפתחת אפליקציה חברתית הנותנת מענה לבעלי רכבים חשמליים בכל מה שקשור לטעינה החשמלית. באפליקציה השיתופית החדשה יהיה אפשר לקבל מידע על פריסת עמדות טעינה המתאימות לרכב הספציפי של כל אחד ואחד. בנוסף ניתן יהיה לבנות מסלול נסיעה לפי הצורך בהתאם לעמדות הטעינה בנוסף לעדכונים של המשתמשים האחרים.

“האפליקציה נולדה מתוך הצורך לתת מענה לבעיות שעולות מהשטח”, אומר יובל מן מנכ”ל החברה  “למעשה אנחנו יוצרים קהילה לבעלי הרכבים החשמליים ועל ידי שיתוף מידע עדכני של המשתמשים ומענה לבעיות ייחודיות לתחום אנחנו משפרים את חוויית השימוש ברכבים חשמליים, אנו לא פועלים מטעם חברת טעינה כזאת או אחרת, אנחנו פועלים למען האינטרס של הנהג בלבד”.

ביטול תחנות הדלק

כיום, רכבים חשמליים אינם עוד טרנד של ירוקים למיניהם. רבים כבר למדו להכיר ביתרונות של הרכב החשמלי: חיסכון באנרגיה, הפחתת המזהמים והשמירה על איכות הסביבה, יתרונות שהביאו בעשור האחרון לעלייה בשימוש ברכבים חשמליים. ”הבנזין מת. היום בו יצרניות הרכב יפסיקו לייצר לחלוטין רכבים על דלק קרב מתמיד, וכולן יעברו לרכבים המונעים על ידי חשמל. לא מדובר בטרנד אלא במהפכה“ טוען מיכאל רוזליו, מייסד פנגו בעבר.

בעוד מספר שנים נקום למציאות חדשה בה לא נצטרך את תחנות הדלק המזהמות. בעזרת עמדות הטענה ניתן יהיה פשוט לייתר את תחנות הדלק ולהפעיל אלפי עמדות הטענה ציבוריות במתחמים גדולים כמו מתחמי קניות, מתחמי תדלוק, אוניברסיטאות ומתחמי עבודה שונים ועוד. האפליקציה החדשה שתושק בתחילת 2021 בחינם, תאפשר בהמשך למשתמשים לשלם דרך האפליקציה, אך לא תגבה עמלת משתמש.

דני מן  ממייסדי האפליקציה: “האפליקציה השיתופית תשמש מקור מידע לקהילת בעלי הרכבים החשמליים על המקומות הציבוריים והפרטיים בהם ניתן לטעון את הרכבים. המידע הוא שיתופי וכל משתמש באפליקציה יכול לדווח בזמן אמת היכן יש תחנות טעינה, האם הם פנויות והאם הן נגישות לציבור הרחב. האפליקציה מאפשרת שימוש בחוכמת ההמונים ושיתוף ידע ובכך יתרונה. היא לא שייכת לחברה אחת או אחרת ולכן היא תכלול את כל עמדות הטעינה והציבור יוכל להוסיף מידע רלוונטי ככל שירצה, אנחנו מזמינים את הציבור להצטרף לקבוצה שלנו  במדיות דיגטליות ולשתף אותנו בבעיות שהם נתקלים בהם”.

יוזמי האפליקציה הם שלושה מבני עמק יזרעאל: דני מן, עשרות שנים בתעשייה, כיהן כסמנכ”ל בכמה חברות הייטק בצפון, כיום בעל חברה שמייעצת ותומכת בתעשייה עם ניהול מערכות מידע, יובל מן, יזם קמעונאות, ומיכאל רוזוליו מייסד פנגו.

הוספת עמדה בקלות

בשיחה שערכנו עם יובל מן התברר לנו שכיום המידע בנושא כלל לא מסודר. “בעלי הרכבים לא יודעים האם העמדה הקרובה היא עמדת הטענה איטית או מהירה, איזה כבל צריך לחיבור הרכב לעמדה ומה קורה כעת בעמדה. אפילו סתם רכב שחונה במקום וחוסם את העמדה יכול להוות בעייה למשתמשי הדרך.

“השאיפה שלנו היא לעשות את התהליך קל עבור רוכש הרכב החשמלי. כל רוכש רכב שכזה יוכל להוריד את האפליקציה שבעתיד תהיה מחוברת לרכב, להכניס את נתוני הרכב הספציפי שלו עם הנתונים המיוחדים של הרכב והמערכת תידע להפנות אותו לעמדות המתאימות”.

מדובר למעשה ברשת חברתית כאשר כל אחד שמחובר לאפליקציה שיגלה שנפתחה עמדה חדשה, יוכל לעשות פלוס, לצלם את העמדה ולהוסיף למען כלל המשתמשים. לשאלת ‘ביזנעס’ האם קיימת כיום אפליקציה דומה בעולם, ענה יובל כי “התשובה היא כן. יש אפליקציה של חברת פלאגשר אמריקאי, אבל כאן בישראל התשלום לא עובד וגם הוספת תחנות לא אפשרי ולא עדכני”.

אלפי עמדות הטענה רגילות, מאות מהירות

לפני יותר משנה הודיע משרד האנרגיה כי הוא מאיץ את פריסת עמדות הטעינה המהירות לרכבים חשמליים בעזרת פריסה של למעלה מ-100 עמדות חדשות ומהירות מדן ועד אילת. כ- 7 דקות טעינה בעמדה אולטרה מהירה לרכבים המותאמים לכך יספיקו לנסיעה של 100 ק”מ ברכב חשמלי.

12 חברות זכו בתמיכה להקמת עמדות טעינה מהירות (DC) באתרים שונים ברחבי הארץ, בין היתר, בתחנות דלק, כבישים מהירים, מרכזי קניות וצמתים מרכזיים. מדובר בסך הכל ב-97 עמדות טעינה מהירות, להן נותן המשרד סך של כ-14.2 מיליון שקל. החברות הזוכות (לפי א’-ב’): אי.וי צ’ארג’, אמות השקעות, אפקון, ג’י ישראל, ג’ינרג’י, דור אלון, דלק, טן, יוניון מוטורס, סוכני דלק ושמן, סונול וסינרג’י.

בנוסף, זכו 10 רשויות מקומיות בתמיכה בגובה של 2.3 מיליון שקל להקמת 14 עמדות טעינה מהירות (DC). הרשויות הזוכות (לפי א’-ב’): איילות, גדרה, חבל מודיעין, יואב, ירושלים, מודיעים עילית, מצפה רמון, נתיבות, צפת ורמת השרון. עמדות הטעינה המהירות צפויות לקום בחניונים הפתוחים לציבור ברחבי הרשויות.

צעדים אלו מתווספים לתמיכת המשרד בהקמת 2,500 שקעי טעינה רגילים (AC) לכלי רכב חשמליים ברחבי הארץ בגובה של 12 מיליון שקל ל-33 רשויות מקומיות, 148 אתרים ו-9 חברות. מדובר בפרויקטים הנעשים בשיתוף אגף התקציבים במשרד האוצר ומנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה.

האפליקציה החדשה תגשר למעשה בין כלל החברות לעמדות הטענה, תיתן מענה למשתמשי הדרך הנוהגים בדרכים ברכבים חשמליים ותהווה הקלה עבור הרוכשים החדשים של הרכבים מסוג זה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה