בעל הקייטרינג סגר את החוף לאירועים פרטיים ואתר קמפינג

הגוף המסחרי שהשתלט על שלושים דונם מהחוף דרש תשלום מהנכנסים, הציב שמירה בכניסה והשכיר את המקום לאירועים • הפרקליטות הגישה בקשה למתן צו מניעה זמני האוסר על קיום אירועים פרטיים לצרכים מסחריים והפעלת אתר קמפינג בשטח חוף ניצנים • הבקשה הוגשה בשם רשות מקרקעי ישראל לבית משפט השלום בב”ש

תשלום בכניסה או חניה חינם? הכניסה לחוף ניצנים | צילום: שלמה כהן, רשות מקרקעי ישראל

מה דעתכם: קייטרינג פרטי מוצא חוף שתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון, מנצל את העובדה שחוף הים אינו מוכרז לרחצה ואינו מתופעל באופן שוטף, מציב שומר בכניסה על יד השער שהפך כניסה לחניון אתר הקמפינג הבלתי חוקי ובאיו, וגובה כסף מכל הבאים לחוף הים – ששייך לכלל הציבור בישראל.

וזה עוד לא הכל: הוא בחר לערוך במקום שירותי הסעדה, קייטרינג ואירועים – כשהוא גובה תשלום על כל מוצר שהציב במקום ומונע כניסה ממי שאינו ‘מוזמן’ – לדעתו. מקומם, נכון? ובכן, לא רק אתכם. לבית משפט השלום בבאר שבע הגישה היום פרקליטות מחוז דרום, בשם רשות מקרקעי ישראל, בקשה למתן צו מניעה זמני האוסר על קיום אירועים פרטיים לצרכים מסחריים והפעלת אתר קמפינג בשטח חוף ניצנים, אשר מונעים מהציבור גישה חופשית לחוף והזכות ליהנות מהמשאב הציבורי.

הבקשה הוגשה על מנת לשים קץ למצב של השתלטות על מקרקעי ציבור, הפרות בוטות של הדין ועשיית עושר ולא במשפט על חשבון הציבור.

חוף ניצנים הוא מקרקעין בבעלות המדינה המנוהלים על ידי רשות מקרקעי ישראל. כפי שעולה מהבקשה, חברת קייטרינג מסויימת ומנהלה (שצויינו בשמם המלא בבקשה. מכאן ולהלן: המשיבים), מבצעים לאורך תקופה שימושים אסורים בשטח חוף ניצנים, בהיקף של למעלה מ-30 דונם, ובאופן שמונע את גישת הציבור לחוף והפקת הנאה ממנו.

השמשיה בתשלום. חוף ניצנים | צילום: שלמה כהן, רשות מקרקעי ישראל

על פי הבקשה, המשיבים עורכים אירועים מסחריים שלא כדין בשטח החוף, גובים תשלום עבור כניסת הציבור “למתחם הקמפינג” שהקימו ותחמו בשטח חוף ניצנים ועל הצבתם של קרוואנים במתחם. כמו כן, הרחיבו המשיבים את פעילות המזנון לשטח סמוך, בעודם משכירים לציבור הרחב שמשיות המוצבות במתחם, ובעוד הסבו את המזנון הפועל במקום ורחבת הדשא הסמוכה למקום הפועל גם בלילות, והכל תוך הפקת רווחים כלכליים, פגיעה במשאבי הטבע והפרעה לגישה החופשית של כלל הציבור לחוף.

בבקשה צוין, כי “בהיות חוף הים משאב ציבורי, ראוי שהשימוש בו יהיה פתוח לציבור הרחב באופן מלא ושוויוני. גביית תשלום מהציבור תמורת כניסה לחוף הים, וכן השכרת חלקים מהחוף, ללא כל הרשאה מהרשות, לשם הצבת קרוואנים, הקמת אוהלים וקיום אירועים פרטיים ובכלל זאת חתונות, ימי הולדת, אירועי חברה וכיו”ב והכל למען בצע כסף, מאיינת את היות המשאב החופי – משאב ציבורי, ומפקיעה אותו מהציבור בניגוד מוחלט לכל דין”.

Inner article

עוד צוין, כי “המשיבים משתמשים במקרקעין המהווים חוף ים אשר מיועד לרווחת הציבור הרחב, למקור לעשיית רווחים פרטיים, תוך חסימת נגישות הציבור לחוף באמצעות תחימת שטחים בחוף, בלי שהם מחזיקים בכל זכויות במקרקעין ובלי שקיבלו מהמבקשת הרשאה לעשות בהם שימושים מהסוג המתואר. זאת ועוד, השימושים האמורים נעשים תוך הפרת חוק שמירת הסביבה החופית ותכליותיו בשמירת החופים כשטח פתוח לשימוש הציבור והנאתו, ומניעת המעבר החופשי של הציבור בשטח החוף”.

המחירון לקמפינג, חוף ניצנים | צילום: שלמה כהן, רשות מקרקעי ישראל

ביום 16.8.20, נמסר למר (…) מכתב התראה, במסגרתו נדרש הוא או מי מטעמו להפסיק לאלתר את השימושים האסורים המבוצעים במקרקעי ציבור. על אף ההתראה, הפעילות הבלתי חוקית במקרקעין עודנה נמשכת ובנסיבות העניין, מתבקש בית המשפט במסגרת הבקשה לתת צו מניעה דחוף להפסקת הפעילות הבלתי חוקית בחוף ניצנים.

השמירה על חופי הים כמשאב פתוח לכלל הציבור הינה אחת מהמטרות המרכזיות של “פורום החופים” ביחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה. הבקשה הוגשה באמצעות עו”ד תהילה שמשון מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשיתוף עם מרחב השמירה ברשות מקרקעי ישראל מחוז י-ם.

מומלץ עבורך

21 תגובות ל: "בעל הקייטרינג סגר את החוף לאירועים פרטיים ואתר קמפינג"

 1. מצד שני, אם מדובר בחוף לא מוכרז שאדם מכשיר אותו לרווחת האזרחים והם נהנים ממנו גם בתשלום, אולי זה לא כזה חמור.
  נכון. הוא הרוויח כסף ממשאב ציבור, אבל גם האזרחים הרוויחו ונהנו מאותו משאב בדיוק.

 2. כשהראש מסריח מהפרת אמונים ושוחד
  כולם מתנהגים כמוהו
  ‘דע לפני עתיד לתת דין וחשבון’

 3. קדימה בית שאן רוצו להפגין

 4. אם זה היה קיבוץ סוגר את החוף זה היה בסדר

 5. לא יאמן. פשוט בבון. אין הגדרה אחרת. שהמחיר שישלם יהיה כבד לא יגיעו בבונים אחרים.

 6. למה צו מניעה זמנית ..אם זה לא חוקי אז למה לא צו מידי לפינוי העבריין והציוד מהחוף לתמיד ומאסר ,לפחות על תנאי.

 7. מה זה משנה אדם פרטי או הרשות שעושקת את הטבע ואנשים

 8. כל דאלים גבר

 9. שודידים גנבים גנבו לי את הלילה

 10. שלום וערב טוב אני הולך לחוף ניצנים באופן קבוע כמעט כל יום אף פעם לא גבו ממני כסף על כניסה לחוף
  החוף הוא אחד החופים הכי מתוחזקים ונקיים בישראל
  המון דברים שכתובים בכתבה הזו לא נכונים
  כאחד שמגיע לחוף עם המשפחה על בסיס יומי אין לי דבר אחד רע להגיד על החוף
  אנחנו מגיעים ולפעמים ישנים באתר הקמפינג של החוף והתמורה שווה מעל הכל
  אנחנו מקבלים חשמל מים מקלחות פינוי אשפה וניקיון ברמה גבוהה
  החוף עובד לפי חוקים ושום דבר בו לא נעשה שלא כחוק
  תודה וערב טוב

 11. מה עם כתב אישום על גניבה מרמה וקבלת דבר במרמה??

 12. אין פיקוח. זאת התוצאה. בושה של עירייה.

 13. גם בחוף פולג בנתניה יש בית קפה שהשתלט על הכניסה וגובה תשלום מהחניה.
  שרותי החוף אינם פתטחים כל היום.
  חלקוהחוף נותר רק עם שרותים בתשלום

 14. לצערי גם כאן השמאלנים מפיצים את הזוהמה שלהם, אין כתבה ואין נושא שבו השמאלנים לא דוחפים את האג’נדה של נסראללה והיא הפלת ראש ממשלת ישראל. כל המחאה הזו היא נגד המזרחיים “הבבונים”, לא משנה כמה תארים יש לכם או כמה אינטיליגנטים אתם – מבחינת האשכנזים של השמאל אתם בבונים ותישארו כאלה ולכן הם רוצים לשלוט

 15. מדינת מאפיה בושה וחרפה ככה זה בכל המדינה מכנרת עד אילת ערמות של משתלטים על שטחים ועוד בשיא חוצפתם מבקשים כסף צריך להכניס אותם למאסר עולם הם הסרטן של המדינה

 16. הזוי כמה פשע יש בארץ,30 שח כניסה לאדם ושלא נדבר על המוצרים הנלוים , מי צריך את זה , הכל כסףףףף ,, מי שמצדיק דבר כזה מנותק

 17. הגעתי לחוף הקיץ מספר פעמים. אף פעם לא גבו לי כסף בכניסה. גם החנייה היתה בחינם.
  החוף מרווח נעים ונקי.
  לא בהחלט יש דברים לא מדויקים בכתבה

 18. הכותרת מטעה – מועצה אזורית חוף אשקלון מתפעלת את הקמפינג והקראוונים, לא בעל קייטרינג סורר על דעתו.

 19. אחד החופים המתוחזקים ביותר בארץ!! חוף נקי. במזנון המחירים זולים מאוד אני מקווה שהצוות שמחזיק את החוף ירחיב את הפעילות שלו לחולים נוספים

 20. מדינה שכל בבון עושה מה שמתחשק לו היכן שמתחשק לו והשלטונות; מסתכלים לצד השני

 21. אני מגיע לחוף ניצנים גם לביקור יומי וגם לאתר הקמפיניג ואני רוצה לומר שהמפעילים חוץ מזה שהם נחמדים ונעימים לכולם כולל כל אנשי הצוות הם מתחזקים את החוף ברמה גבוהה מאוד .החוף תמיד נקי שרותים ומקלחות מטופחים ומטופלים כמעט כל שעה.אין רעש של מוסיקה וקריוקי
  הריי ברגע שהם לא יהיו החוף יהיה פח אשפה אחד גדול בדיוק כמו חופים אחרים .צריך להודות להם על השירות שהם נותנים ועל ממשקעה הכספית שהם משקיעים כדיי שיהייה לציבור נעים וכדיי שיוכלו להנות מהמשאב הזה.
  אני קורא למהל מקרקעי ישראל : המפעיל עוזר לכם לשמור על החוף וברגע שיצא יהייה רק נזק .תגיעו איתו להסדר כדיי שישאר שם וישמור על החוף .התשלום שהוא גובה על הקמפינג הריי לא מכסה את הוצאות התיפעול .תגיעו בסוף שבוע ותבינו על מה אני מדבר .אם המדינה תוציא אותו מהחוץ אז היא זו שפוגעת במשאב הציבורי כי אז אף אחד לא יוכל להנות ממנה עקב הזוהמה שתהייה במקום ורעש הרמקולים .

כתיבת תגובה