בעקבות המשבר: מנכ"ל קו-אופ ישראל פוטר ע"י הנאמנים

אחרי שבע שנים מאז שמונה לייצב את הרשת: עופר פיינשטיין, מנכ"ל חברת קו-אופ ישראל, פוטר ממשרתו על ידי הנאמנים • הרשת תקבל מימון של 15 מיליון שקלים לתפעולה

עופר פיינשטיין גוזר סרט בפתיחת סניף קואופ שופ במושב אורה בשנת 2014 | צילום: יח"צ

שבע שנים לאחר שמונה למנהל לקו-אופ ישראל לאחר שזו נקלעה לחדלות פרעון, עופר פיינשטיין מוצא את עצמו מפוטר ממשרתו. הנאמנים שמינה ביהמ"ש המחוזי בירושלים ביום רביעי שעבר לרשת, הודיעו לו הבוקר על פיטוריו.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

apps-box

הנאמנים שמינה בית המשפט הם עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב. פיינשטיין קיבל מהם את ההודעה הבוקר, לאחר שבמשך השנים ניסה לייצב את הרשת בדרכים שונות, אך ללא הועיל.

לדבריו, הוא התפטר ממשרתו, ומסר ל'כלכליסט' שחשף בפרסום ראשון את הידיעה, כי "עם מינוי הנאמנים לקואופ, ביקשתי לסיים את תפקידי, אולם התבקשתי להישאר. הבוקר התקבלה ההחלטה שאסיים את תפקידי".

כתבי 'כלכליסט' העריכו, כי הנאמנים לא יביאו את הרשת להבראה, וינסו למכור אותה. נחשף כי רמי לוי, ויקטורי ואף שופרסל מבקשים לרכוש את הרשת, כמו גם האחים גדעון ודרור חכם, בעלי 'ביכורי השדה צפון'.

הרוכשים ייהנו בעיקר מסניפים פעילים בעיקר בירושלים, ואף ביישובים כפריים במעל 130 נקודות.

היום גם אישר בית המשפט לנאמני הרשת לקבל מימון בסך 15 מיליון שקל לרשת במסגרת הקפאת ההליכים. מדובר במימון ביניים בסך 15 מיליון שקל בריבית שנתית של 5.15%. המימון יתקבל מחברת 'גמא' העוסקת בעיקר בניהול וסליקת אשראי לעסקים, אך שולחת את ידה כזרוע מימונים לעסקים שיש להם קשרים עימה. ההלוואה תהיה לתקופה של 6 חודשים, והעובדים יוכלו לנשום לרווחה כשמשכורותיהם של 940 העובדים ישולמו בעוד חמישה ימים, ב-9 לחודש, והעסק ימשיך להיות מתופעל, על כל סניפי הרשת.

side
Technion – inner

תגובה אחת ל: "בעקבות המשבר: מנכ"ל קו-אופ ישראל פוטר ע"י הנאמנים"

  1. השבת תובעת עלבונה

כתיבת תגובה