בפעם המי יודע כמה; קריסת התחבורה הציבורית במירון

אלפי מתפללים צעדו ברגל מרחק של קילומטרים, ושוב, בגלל קריסת התחבורה הציבורית בהילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון. “זו הקריסה החמורה ביותר זה חמש שנים”, אמרו כמה מהצועדים המיוזעים

הדוחק במתחם האוטובוסים. צילום: חדשות 24

בדרך למירון נרשמו הלילה והבוקר עומסי תנועה קשים, והמשטרה מבקשת מהציבור להתאזר בסבלנות. אלפים, מתוך מאות האלפים שעלו החל מאמש להר, להילולת רבי שמעון בר יוחאי, נתקלו בכאוס מוחלט מבחינה תחבורתית, בשל מחסור באוטובוסים וצפיפות רבה ביציאה ממירון אל שני החניונים – בעיקר עין הוד – באמצעות שאטלים; גם בכיוון ההפוך נרשם אי סדר של ממש.

לטענת המתפללים, המשטרה השתמשה בפרשים כדי להשתלט על האנדרלמוסיה. כתוצאה מכך, אלפים החלו לצעוד רגלית לכיוון החניונים ובכיוון ההפוך. מדובר על מרחק של כמה קילומטרים. “חיכיתי שעתיים בפקק, בתוך השאטל, וכשהתייאשתי פשוט ירדתי והלכתי עוד חצי שעה ברגל”, סיפר תושב קריית גת ל’ביזנעס’. אחר מפתח תקווה, הוסיף: “יותר מחצי שעה הלכתי ברגל בשביל להגיע להר. קטסטרופה מה שהלך שם. כמה שנים טובות לא היה כזה בלאגן”.

jerusalem-box

על פי הדיווחים, המשטרה חסמה גם אמבולנסים של ‘עזר מציון’ שהעלו – כמידי שנה – נכים וחולים אל הציון. ובתוך כך, צעיר בן 18 נפצע באורח קשה לאחר שנפל מגובה של חמישה מטרים במתחם ציונו של רבי שמעון בר יוחאי במירון. הוא פונה למרכז הרפואי ‘זיו’ בצפת בידי צוות של מגן דוד אדום, כשהוא מורדם ומונשם.

מאז צאת השבת ועד לשעה זו פקדו כ-200 אלף מתפללים את מתחם הקבר במירון, לרגל הילולת ל”ג בעומר. 37 מהם פונו לבתי החולים לאחר שסבלו מתשישות וחבלות קלות.

רוגע160
inner

כתיבת תגובה