בצל הזינוק ברווחיות: 'קרן פימי' מוכרת 14% ממניות נייר חדרה

'קרן פימי' של איש העסקים ישי דוד, ובעלת השליטה ב'נייר חדרה' הודיעה על מכירת כ-14% מהמניות למוסדיים בכ-210 מיליון ₪ | המחיר משקף שווי של 235 ₪ למניה | החברה, שהייתה לראשונה הנסחרת מחוץ לתחומי המדינה נהנית בתקופה זו מעליית מחירי פסולת הקרטון המשמש לתעשיית הנייר: מ-40 דולר טרום עידן הקורונה אל מעל ל-180 דולרים לטון | כמו כן, החברה מנצלת את המשבר העולמי בתחום המכולות הימיות

נייר חדרה | צילום: יח"צ

לאחר שהשתלטה בשנת 2015 על בעלות חברת 'נייר חדרה' ברכישת 59.1% מהמניות תמורת 355 מיליון ₪, הודיעה 'קרן פימי' של איש העסקים ישי דוד, בעל השליטה בחברה על מכירת כ-14% מהמניות ללקוחות מוסדיים בהיקף של כ-210 מיליון ₪ המשקף שווי של 235 ₪ למניה.

מכירה זו מגיעה בצל הדיווח כי מניית החברה ננעלה בסוף השבוע האחרון על סך 247.8 , עובדה המשקפת למכירה הנחה של כ-5%, בסך הכל נסחרת 'נייר חדרה' בבורסה בשווי של כ-1.6 מיליארד ₪. מדובר בעלייה של 137% רק בשנה האחרונה.

ב'כלכליסט' הסבירו את העלייה בשווי 'נייר חדרה'  דווקא בצל משבר השינוע הגדול הפוקד את העולם, והקושי בענף המכולות הימיות, כאשר הייצור, המתבסס על חומרי גלם מקומיים, פורח דווקא בשעת משבר זו.

בנוסף מרוויחה 'נייר חדרה' מעליית מחירי פסולת הקרטון המשמש לתעשיית הנייר, ובעוד טרום עידן הקורונה עמד המחיר על 40 דולר לכל טונת פסולת, כיום המחיר הוא למעלה מ-180 דולרים לכל טונה. וכך החברה שמייצרת בעצמה את חומרי הגלם, נהנית מעליית המחירים הכללית.

לסיכום ציינו ב'כלכליסט' כי בחברה צופים רווח ניכר נוסף בהמשך, בעקבות כך שעליות המחירים הכלליות משפיעות על החברה רק כעבור בין 3  ל-6 חודשים, כך שהשיא במחירים העולמיים עוד לא משתקף ברווחי החברה כעת.

יצין כי נייר חדרה הייתה לחברה הישראלית הראשונה שנסחרה בניו יורק, לאחר שבסוף שנות החמישים הונפקו מניותיה, והיא כיום החברה הגדולה בישראל בתחום הנייר, על שלל אגפיו, ייצור שיווק ומִחזור.

במקביל נציין, כי החברה אינה שומרת שבת, והנייר המיוצר בה הינו תוך כדי חילול שבת. לטענת החברה בעבר, הסיבה לכך היא אי-האפשרות להפסיק את הייצור במכונות, שצריכות לפעול ללא הרף.

כתיבת תגובה